Veronika Cichá zve na závody Boss GP v Brně

Veronika Cichá zve na závody Boss GP v Brně

Veronika Cichá přestoupila ze závodů do vrchu do okruhů opravdu po hlavě. Málokdo si troufne krotit při svých začátcích rovnou vůz GP2 Series. Sympati

Cesťáky a rychlé formule obsadí brněnský automotodrom
BOSS GP v zajetí chrámu rychlosti jménem Assen
BOSS GP počítá i v příštím roce s Brnem

Veronika Cichá přestoupila ze závodů do vrchu do okruhů opravdu po hlavě. Málokdo si troufne krotit při svých začátcích rovnou vůz GP2 Series. Sympatická závodnice to ale nejen zvládla, ale čím dál častěji na trati trápí mnohem zkušenější soupeře. Veronika nyní vzývá fanoušky, aby dorazili už tento víkend v co největším počtu fandit na závody Boss GP v rámci FIA ETCC víkendu v Brně.

1) Veroniko, naposledy jsme se bavili v lednu a vy jste prozradila, že je vaším cílem vždy dojet do cíle. Nejen že to plníte velmi svědomitě, ale v Assenu jste měla dokonce na dosah stupně vítězů ve vaší třídě. Jste tedy spokojená s dosavadním průběhem sezony?
Musím říct, že ano. Pokaždé jsem auto dovezla do boxu celé, což mě samozřejmě těší. Nebyla jsem vždycky spokojena se svým výkonem, ale není to opravdu jednoduché řídit takovou „bestii“. Mám se ještě spoustu let co učit.

2) Před letošní sezonou jste měla vlastní zkušenosti pouze s Brnem a Slovakia Ringem. Nyní máte za sebou dalších pět tratí a jeden klenot větší než ten druhý. Která se vám nejvíce líbila a proč?
Musím říct, že jsem se trati v Monze bála kvůli průměrné rychlosti na kolo, což bylo okolo 220 km/h, ale tento okruh je zaslouženě okruhem F1 a já si ho zamilovala. Dalším velmi oblíbeným okruhem je pro mě Hockenheim.

3) Dokonce už máte zkušenosti s mokrou tratí. Jaké to je, krotit skoro 650 koní v dešti?
Bylo to jednoduše hrozivé. Vyjeli jsme z boxů a začalo pršet. Na startovní poli jsme všichni měnili pneumatiky za mokré. Když před Vámi někdo jede, nevidíte vůbec nic a na plyn musíte být opravdu jemný, protože od „spinu“ vás dělí jen vlásek. Nikdy jsem neměla mokro ráda…

4) V Boss GP nastupujete i proti Wolfgangu Jakschovi. Jaké to je závodit proti svému partnerovi?
Je to tak, závodíme spolu a zároveň proti sobě, ale jsem stále pomalejší, tak je doma klid (smích).

5) Jak nejlépe byste nalákala fanoušky, aby dorazili 5. a 6. září do Brna?
V našem týmu TOP Speed je nově F1 Toro Rosso (2006), takže fanoušci se můžou nejen těšit na zvučné formule GP2, ale také na jednu z nejrychlejších formulí. Mimo nás zde je také ETCC a Superkart, takže si všichni fanoušci motorsportu přijdou na své.

Foto: Facebook Veroniky Ciché

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0