Víkend na Grobniku otevřela vítězná Aliyyah Kolocová

Víkend na Grobniku otevřela vítězná Aliyyah Kolocová

Úvodní víkendový závod kategorií TC-1600, TC-2000, TWC3 Cruze Cup a TWC5 Mazda Cup ovládla Aliyyah Kolocová.

Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Kolocová vystoupila na nejvyšší stupeň i v neděli
Start v Grobniku jsem si užila, říká Aliyyah Kolocová

Úvodní podnik sezony ESET Cupu na chorvatském automotodromu Grobnik otevřel sobotní sprint cestovních vozů s obsahem do dvou litrů ve společnosti pohárových Chevroletů Cruze. Z dominantního postavení se těšila Aliyyah Kolocová s Renaultem Clio týmu Buggyra Zero Millage Racing, který pětadvacetiminutový sprint zcela ovládla a převzala pohár pro vítěze.

Teprve patnáctiletá jezdkyně získává důležité zkušenosti pro vstup do evropského mistrovství tahačů a Grobnik ji posloužil jako skvělá příležitost k prvním ostrým kilometrům v závodnickém tempu.

Cruze Cup okořenil souboj o vedoucí příčku. Z pole-position startující Sven Grossmann o nejvýhodnější postavení přišel hned v úvodu, kdy ho po zhasnutí červených světel překonal Björn Dietrich. Tato dvojice pak rozehrála fantastickou přetahovanou o první příčku. Dietrich zkušeně držel defenzivní stopu a nedával Grossmannovi mnoho příležitostí k úspěšnému útoku. O výsledku jejich duelu nakonec rozhodlo předposlední kolo, kdy Dietrich náhle zpomalil a Grossmann snadno převzal vedení a vyhrál před Dennisem Brökerem a Aaronem Morfem. Nešťastný Dietrich závod nedokončil.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0