Víkendový přehled: Semerád je v TCR Eastern Europe dva body od prvního místa, Räikkönena v NASCAR sestřelil soupeř

Sledovali jsme pro vás výsledky motoristických podniků konaných během třetího srpnového víkendu.

Sobotní výsledky ZDE

Nedělní výsledky ZDE

Sobota 20. srpna

ESET Cup (Slovakia Ring)

Clio Cup - První závod

První závod kategorie Clio Cup přinesl vítězství maďarskému jezdci Szabolcsi Lantosovi. Dokázal tak stáhnout svou ztrátu na vedoucího muže šampionátu Tobiase Poschika. Ten sice do závodu vyrážel až jako devátý, nakonec ale dorazil do cíle jako druhý jen těsně za Lantosem. Jezdec stáje Carpek Service si může už tento víkend zajistit titul. Lantose s Poschikem doplnil na stupních vítězů třetí Miha Primožič.

Tomáš Pekař sice v mokré kvalifikaci skončil druhý za jiným jezdcem s "pětkovým" Cliem Ivanem Mandičem, dalo se však očekávat, že v závodech budou pomalejší vozy páté generace stačit "čtyřkám" jen stěží a tak tomu skutečně bylo. Pekař tak projel cílem jako pátý, v "pětkovém" hodnocení ale zvítězil a převzal tak celkové vedení této klasifikace od svého kolegy Henrika Seibela. Němec na Slovensku chybí kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

S Cliem čtvrté generace nastoupili i Jiří Zbožínek a Lukáš Uxa. Zatímco Zbožínek skončil v absolutním pořadí osmnáctý, Uxa dvacátý třetí. V rámci klasifikace Renault Clio IV bral Zbožínek osmou a Uxa devátou pozici.

Clio Cup sdílel během prvního závodu trať mimo jiné i s polským pohárem vozů Mazda MX5. Zde dojel na druhém místě Jan Červenka.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT sprint - První závod

Závod skončil triumfem prototypů stáje ARC Bratislava bodujících do kategorie D5. Triumfoval Maťo Konopka s Ligierem LMP3 před svým otcem Mirem, který usedl do vozu Ligier JSP2. Ve vítězství jim nezabránila ani penalizace pěti sekund za ulitý start.

Na třetím místě původně dojel vítěz třídy GT3 Gregor Zsigo, poté ale dostal jako jeden z mnoha jezdců třicetisekundovou penalizaci za předjíždění pod zpomalovacím vozem a propadl se. Třetí místo celkově a výhru v GT3 tak získal Libor Milota.

Milotův týmový kolega u stáje GT2 Motorsport Dennis Waszek se původně radoval z vítězství ve třídě GTC. I on ale dostal třicet sekund za předjíždění pod zpomalovacím vozem a propadl se až na šestou příčku. To ovšem hrálo do karet Petru Breckovi, který díky tomu v GTC zvítězil.

Na výjezdu zpomalovacího vozu měl podíl právě Waszek. Z jeho Lamborghini Huracán totiž odlétly dveře, které zůstaly ležet na dráze. Bohužel se jim ale nestačil vyhnout Petr Kačírek a roztříštily se. Kačírek nakonec obsadil páté místo ve třídě GT3. Tomáš Miniberger s KTM X-Bow GTX do cíle nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

TCR Eastern Europe - První závod

I v TCR Eastern Europe viděli slovenští fanoušci vítězství domácího jezdce. Od startu do cíle totiž dominoval Maťo Homola. Účastník TCR Europe se do startovního pole vrátil poprvé od úvodního podniku na Hungaroringu. Na druhém místě dorazil do cíle Petr Semerád a stupně vítězů zkompletoval třetí Petr Čížek.

Vedoucí muž šampionátu Bartosz Groszek, který se musel vypořádat se čtyřicetikilovým závažím na svém Audi, dorazil po nepovedeném startu do cíle jako čtvrtý. Jeho náskok v čele průběžného pořadí před Petrem Semerádem se tak ztenčil na pět bodů.

Bodovat dokázal také sedmý Václav Janík. Za nejlepší desítkou skončili jedenáctý Vít Smejkal a třináctý Radim Adámek.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Twingo Cup - První závod

Tradičně vyrovnaný závod Twingo Cupu, který byl dojet za zpomalovacím vozem, vyhrál Miha Fabijan před Matejem Ivanušou a Mihajlem Mladenovičem. Český jezdec Martin Kadlečík, který se během prvního kola objevil v čele, skončil na deváté pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formula - První závod

Závod formulí patřil Benjaminu Bertovi před Nikolasem Szabem a Antonínem Susem. Berta se stal současně i vítězem hodnocení F3. V F4 zvítězil Patrick Schober a ve formuli Renault byl jediným startujícím Norbert Groer.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Vytrvalost

I ve vytrvalosti slavilo celkové vítězství ARC Bratislava. Tentokrát triumfovali Miro a Maťo Konopkovi společně. Startovali s Ligierem LMP3. Druhé místo obsadili Gregor Zsigo s Dennisem Waszkem, kteří vyhráli hodnocení třídy GT3 a upevnili si tak zde celkové vedení. Třetí celkově a druzí v GT3 skončili Stanislaw Jedlinski s Krystianem Korzeniowskim. Zsigo s Waszkem se na stříbrné příčce udrželi i navzdory desetisekundové penalizaci, kterou dostali za Zsigův kontakt s Jedlinskim.

Spokojen mohl v cíli být i Dušan Kouřil. Ten totiž s vozem Praga R1T dorazil do cíle na druhé příče v hodnocení D5 za otcem a synem Konopkovými. Libor Milota sice obsadil ve třídě GT3 třetí příčku, do cíle ale dojel se čtyřmi koly ztráty poté, co uvízl v kačírku. Bronz brali i Petr Brecka s Karlem Neffem v GTC.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Super Formula (Motegi)

První závod

Naoki Jamamoto ukončil při mokrém závodě v Motegi dvouleté čekání na vítězství. Trojnásobný šampion projel cílem s náskokem zhruba pěti sekund před Sachou Fenestrazem a Tomokim Nodžirim. Poslední jmenovaný si díky tomuto výsledku upevnil celkové vedení. Pomohlo mu v tom také odstoupení Rya Hirakawy, který skončil po smyku v kačírku. Kvůli tomu se propadl celkově na třetí pozici za Fenestraze, který nyní ztrácí ze druhé příčky na Nodžiriho 30 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

III. GMS Albrechtický kopec (Albrechtice u Lanškrouna)

První závod

Celkovým vítězem prvního závodu se v Albrechticích stal David Komárek před Ferdinandem Madrianem a Jiřím Špalkem. Všichni z této trojice bodují do hodnocení seriálu Maverick Hill Climb Czech. Z mistrovství republiky byl nejlepší Marek Rybníček (celkově 7.) před Milošem Benešem a Josefem Hlavinkou.

Výsledky ZDE

ADAC GT Masters (Lausitzring)

První závod

Deštivý první závod přinesl první letošní triumf posádce ve složení Christian Engelhart a Ayhancan Güven s vozem Porsche 911 GT3 týmu Joos Sportwagentechnik. Druzí skončili Albert Costa Balboa s Jackem Aitkenem a stupně vítězů doplnili Maximilian Paul a Marco Mapelli.

Raffaele Marciello zůstává v čele šampionátu, přestože sobotní závod dokončil se svým parťákem Danielem Juncadellou na páté pozici. Před Güvenem s Engelhartem vede o sedm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pohár FIM MotoE (Red Bull Ring)

První závod

V MotoE směřoval za triumfem Mattia Casadei, v předposlední zatáčce ale Ital upadl a uvolnil tak cestu za vítězstvím pro Erica Granada. Brazilce doplnili na stupních vítězů druhý Dominique Aegerter, kerý zůstává v čele šampionátu, se třetím Miquelem Ponsem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 21. srpna

ESET Cup (Slovakia Ring)

TCR Eastern Europe - Druhý závod

Vystoupení Maťa Homoly v seriálu TCR Eastern Europe před domácími fanoušky na Slovakiaringu skončilo velice úspěšně. Slovenský jezdec totiž dokázal vyhrát i druhý závod víkendu, do kterého přitom po otočení startovního roštu vyrážel až jako desátý.

Druhé místo ze soboty zopakoval Homolův týmový kolega Petr Semerád. Na třetím místě dorazil do cíle vedoucí muž šampionátu Bartosz Groszek z české stáje Aditis. Semerád tak před posledním podnikem v Mostě stáhl Groszkův náskok na dva body. Právě jeden z těchto jezdců se nejspíše stane šampionem. Matematická naděje pořád žije i u Petra Čížka, který v neděli dojel na čtvrté pozici. Jezdec stáje Fullinrace Academy už ale ztrácí na Groszka 51 bodů a v Mostě jich bude ve hře již jen 55.

Bartosz Groszek sice bral třetí příčku, už to ale vypadalo, že o bronz přijde. Dostal totiž penalizaci deseti sekund za nebezpečnou jízdu (měl kontakt s Václavem Janíkem) a spadl na sedmou příčku. Poté se ale proti trestu odvolal a nakonec se vrátil zpět na třetí místo.

Bodovat v neděli dokázali také pátý Václav Janík a desátý Vít Smejkal. Radim Adámek do závodu vůbec neodstartoval kvůli technickým problémům.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT sprint - Druhý závod

I v sobotním sprintu kralovaly prototypy kategorie D5 ze stáje ARC Bratislava. Zatímco v sobotu byl nejlepší Maťo Konopka Ligierem LMP3, tentokrát dopadl lépe jeho otec Miro s Ligierem JSP2.

Celkové třetí místo obsadil Libor Milota, který si současně připsal triumf ve třídě GT3. Mnohem podstatnější pro něj ale bylo, že jeho úhlavní rival v boji o titul Gregor Zsigo do závodu vůbec nenastoupil a to znamenalo, že si Milota zajistil titul šampiona v GT3 sprintu.

Milotův týmový kolega ze stáje GT2 Motorsport Dennis Waszek skončil celkově šestý. Ve třídě GTC obsadil druhé místo za Polákem Jedrzejem Szczesniakem.

Petr Kačírek dojel ve třídě GT3 na čtvrtém místě. Petr Brecka do cíle nedorazil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formula - Druhý závod

 Ve formulovém závodě si dojel pro celkové vítězství i pro triumf v kategorii E2 János Magyar. Za Maďarem skončili účastníci třídy F3. Druhé místo obsadil Benjamin Berta a třetí Nikolas Szabó. Pro českého jezdce Antonína Suse skončil závod čtvrtým místem celkově a třetím v F3.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Clio Cup - Druhý závod

Ve druhém závodě Clio Cupu bojovali o vítězství až do samotného závěru Szabolcs Lantos a jezdec stáje Carpek Service Tobias Poschik. Ne nejvyšší stupeň opět vystoupal Lantos, zatímco Poschik se musel spokojit se druhou pozicí a titul tak stále jistý nemá. Třetí skončil Thomas Fischer poté, co byl původně bronzový Michael Hulm potrestán ztrátou dvou pozic za zavinění kolize.

Nevydařený závod zažil Tomáš Pekař. Ten se sice v úvodu držel ve vedoucí skupině, při souboji s Dávidem Nemčekem ale vyjel levým kolem na trávu a následoval smyk. Do cíle sice nakonec dojel, ale až jako dvanáctý celkově a čtvrtý mezi Clii páté generace.

Lukáš Uxa dojel dvacátý absolutně a osmý mezi "čtyřkovými" Clii. Jiří Zbožínek nakonec nedojel.

Součástí startovního pole byl opět i polský Mazda MX5 Cup. Jan Červenka na druhé místo ze soboty nenavázal a skončil sedmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Twingo Cup - Druhý závod

Poslední letošní závod kategorie Twingo Cup vyhrál Nik Stefančič a obhájil tak svůj titul z loňského roku. Druhý dojel Rok Cerar a třetí Mihajlo Mladenovič. Český jezdec Martin Kadlečík skončil šestnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

IndyCar (Gateway Motorsports Park)

Bommarito Automotive Group 500 presented by Axalta and Valvoline

Závod v Madisonu, který byl kvůli dešti přerušen na více než dvě hodiny, vyhrál Josef Newgarden. První umístění mezi nejlepší trojicí získal nováček David Malukas, který dorazil do cíle jako druhý. Třetí skončil Scott McLaughlin.

Will Power sice obsadil až šestou pozici, i přesto ale udržel první místo v průběžném pořadí. Na jezdce stáje Penske se ale dotáhl jeho týmový kolega Newgarden, který nyní ztrácí už jen tři body.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Super Formula (Motegi)

Druhý závod


Předposlední podnik letošní sezony Super Formule v Motegi se vyznačoval ukončením dlouhých čekání na další vítězství. Zatímco v sobotu zvítězil poprvé po dvou letech Naoki Jamamoto, v neděli se vrátil na nejvyšší stupeň po třech letech Juhi Sekiguči. Japonec vydělal na tom, že stavěl již v úvodní fázi závodu.

V závěru na Sekigučiho útočil ještě jeho týmový kolega Ryo Hirakawa. Nakonec na něj ale nevyzrál a se ztrátou 943 tisícin sekundy se musel spokojit s druhou příčkou. Na třetím místě skončil Tadasuke Makino.

Vedoucí muž šampionátu Tomoki Nodžiri dorazil do cíle na čtvrtém místě. Pátý skončil po startu z pole position Tošiki Oju.  Sobotní vítěz Naoki Jamamoto neměl v neděli šťastný den. Zavinil kontakt s Kazujou Ošimou, za který dostal pětisekundový trest. Nakonec obsadil až 16. příčku.

V posledním podniku v Suzuce, který se bude skládat ze dvou závodů, bude ve hře už jen 46 bodů. Lídr šampionátu Tomoki Nodžiri je tak s náskokem 32 bodů blízko k tomu, aby obhájil loňský titul. Matematická naděje na titul stále žije ale také u druhého Sachy Fenestraze a třetího Rya Hirakawy (-34 bodů).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

III. GMS Albrechtický kopec (Albrechtice u Lanškrouna)

Druhý závod

V neděli byl na Albrechtickém vrchu absolutně nejlepší Miloš Beneš, který vyhrál i hodnocení mistrovství České republiky. Druhý skončil další účastník MČR Petr Vítek a na třetí pozici se umístil Ferdinand Madrian, který vyhrál hodnocení seriálu Maverick Hill Climb Czech.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS silničních motocyklů (Red Bull Ring)

Moto3

Ajumu Sasaki si sice musel během závodu odpykat dvě penalizace dlouhého kola za incident v Silverstone, ani to mu ale nezabránilo v zisku druhého letošního vítězství. Druhý skončil Tacuki Suzuki a třetí David Muňoz.

Zatímco Sergio García skončil pátý, Izan Guevara obsadil sedmou příčku. García tak navýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí před svým týmovým kolegou na pět bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Moto2

Moto2 má po Velké ceně Rakouska nového celkového lídra. Do čela průběžného pořadí se totiž díky vítězství posunul Aj Ogura. Japonec bojoval o triumf se svým týmovým kolegou ze stáje Honda Team Asia Somkiatem Chantrou, který se nakonec musel spokojit se druhou pozicí. Augusto Fernández skončil až pátý a na Oguru nyní ztrácí jeden bod.

Filip Salač zažil po dvou umístěních v nejlepší desítce nevydařený závod. Jezdec stáje Gresini měl od startu potíže s lambda sondou, kvůli kterým jeho motocykl ztrácel výkon a také měl problém s podřazováním na nižší stupně. Z tohoto důvodu nakonec český jezdec upadl a odstoupil.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MotoGP

Francesco Bagnaia pokračuje na vítězné vlně. V Rakousku získal už třetí triumf v řadě. Na druhém místě dorazil do cíle lídr šampionátu Fabio Quartararo a třetí skončil Jack Miller.

Quaratara mohla těšit porážka svého nejbližšího pronásledovatele Aleixe Espargara. Jezdec Aprilie projel pod šachovnicovou vlajkou jako šestý a jeho ztráta na Francouze tak narostla na 32 bodů. Třetí Bagnaia je 12 bodů za Espargarem a 44 bodů za Quartararem.

O jedno z příjemných překvapení závodu se postaral Luca Marini. Jezdec stáje Valetina Rossiho obsadil čtvrté místo.

Smůlu měli Jorge Martín a Enea Bastianini. Martín ještě do posledního kola najížděl jako třetí, pak ale upadl v první zatáčce a do cíle nakonec dojel až jako desátý. Enea Bastianini, který startoval z pole position, jel v úvodní fázi na druhém místě, pak ale kvůli poškození přední pneumatiky vycestoval z dráhy a nakonec odstoupil.

Do cíle nedojel ani Joan Mir, který upadl ve čtvrté zatáčce prvního kola. Mistr světa z roku 2020 má navíc podle prvních vyšetření zlomený kotník.

Další sportovní katastrofu zažila Honda. Ta totiž dokázala bodovat pouze díky čtrnáctému Álexi Márquezovi. Jezdci továrního týmu Pol Espargaró se Stefanem Bradlem obsadili šestnácté, respektive sedmnácté místo. Takaaki Nakagami po pádu nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ADAC GT Masters (Lausitzring)

Druhý závod

Lausitzring byl v neděli svědkem 50. vítězství značky Audi v seriálu ADAC GT Masters. Na nejvyšší stupeň totiž vystoupali Tim Zimmermann a Christopher Mies. Druzí skončili Albert Costa Balboa s Jackem Aitkenem a třetí pozici si ze druhého závodu odnesli Raffaele Maricello s Danielem Juncadellou.

Marciello díky svému třetímu místu zůstává lídrem průběžného pořadí. Před Ayhancanem Güvenem a Christianem Engelhartem vede s náskokem deseti bodů. Tato dvojice dojela v neděli na čtvrté pozici a svůj sobotní triumf tak nezopakovala.

Po nejrychlejším čase v kvalifikaci směřovala dlouho za vítězstvím posádka Nicky Catsburg - Jesse Krohn. Catsburg ovšem kvůli problémům s rádiem zajel do boxů až po uplynutí okna pro zastávky a dostal tak penalizaci 49 sekund. Nakonec dvojice ze závodu odstoupila.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MS v motokrosu (Saint Jean d'Angély)

První závod MX2

První jízda skončila vítězstvím Thibaulta Benistanta. Druhý dojel Tom Vialle a třetí Jago Geerts. Jakub Terešák bodoval dvanáctým místem.

Výsledky ZDE

 

První závod MXGP

První závod MXGP opanoval Jeremy Seewer před již jistým šampionem Timem Gajserem a Romainem Febvrem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MXGP (@mxgp)

Výsledky ZDE

 

Druhý závod MX2


Závěrečný víkendový závod MX2 přinesl triumf Tomovi Viallemu před Thibaultem Benistantem a Tomem Guyonem. Jago Geerts šel dvakrát k zemi a cílem projel až jako sedmý. Belgičanův náskok na Vialleho v čele průběžného pořadí se před posledním podnikem ztenčil na pouhé dva body. Jakub Terešák skončil na 13. příčce.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MXGP (@mxgp)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MXGP

Ve druhé jízdě sice Tim Gajser nestačil na Jeremyho Seewera, v té druhé už ale zvítězil. Druhý skončil Jorge Prado. Seewer tentokrát projel cílem jako třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Ardeca Ypres Rallye Belgium

Ypres Rallye skončila třetím triumfem v letošním ročníku pro Otta Tänaka. Estonec se do vedení dostal v sobotu poté, co z vedoucí pozice havaroval jeho týmový kolega Thierry Neuville. Svým vítězstvím si ale Tänak nemohl být jistý až do samotného závěru, neboť velmi blízko k němu byl Elfyn Evans. Jezdec Toyoty na Estonce nakonec ztratil pouze pět sekund a skončil druhý. Stupně vítězů zkompletoval třetí Esapekka Lappi. Thierry Neuville se sice v neděli do soutěže vrátil, obsadil ovšem pouze 20. pozici.

Nejhorší letošní vystoupení za sebou má vedoucí muž šampionátu Kalle Rovanperä. Pokud by Fin vyhrál a získal alespoň dva body na powerstage, mohl si teoreticky zajistit titul. Tyto šance ale vyhasly hned na druhé rychlostní zkoušce. Na té Fin havaroval a čtyřikrát se přetočil. V sobotu se sice do soutěže vrátil, skončil ale až 62. Odnesl si však pět bodů za vítězství na powerstage.

Pokračovalo trápení M-Sportu. Nejprve v sobotu boural Craig Breen z páté pozice a nakonec obsadil až 63. příčku. Gus Greensmith během soboty rovněž skončil mimo trať a také zastavoval u havarovaného vozu Craiga Breena a pomáhal hasit požár, který po Irově nehodě vznikl. Do toho musel řešit i prasklý brzdový kotouč. Nakonec obsadil celkovou 19. příčku. Adrien Fourmaux dokonce nedojel do cíle vůbec. Ještě dvě erezety před koncem byl sice pátý, na té předposlední ale havaroval.

Nehoda se při premiéře ve WRC nevyhnula ani bývalému pilotovi F1 Josi Verstappenovi. Kvůli ní nedokončil sobotní program. Nakonec se ale vrátil a skončil na celkové 60. pozici.

Českým fanouškům udělal radost Jan Černý. Jezdec stáje Jantar se sice celkově umístil jako 34., hodnocení WRC 3 ale vyhrál.

Rovanperä sice i přes svůj belgický výpadek udržel celkové vedení, Tänak však jeho náskok snížil na 72 bodů. To znamená, že ani při nadcházející Rallye Akropolis by si ještě nemusel zajistit titul. Po skončení řeckého víkendu totiž bude zbývat ve hře stále ještě 90 bodů. Matematickou naději na titul stále mají také Elfyn Evans (-87 bodů), Thierry Neuville (-97 bodů) a Takamoto Kacuta (-111 bodů). Craig Breen o ni definitivně přišel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ME v autokrosu (Přerov)

V Přerově se radovalo z vítězství pět Čechů. V SuperBuggy byl nejlepší Petr Nikodém, v JuniorBuggy Arnošt Florián, v RacerBuggy125 Ladislav Hanák, v RacerBuggy160 Jan Žalský a v RacerBuggy250 Petr Bílek. Ve zbývajících kategoriích triumfovali Kevin Peters (Buggy160) a Miguel Gayoso Vázquez (Cross Car Academy Trophy).

Stupně vítězů vybojovali z domácích závodníků i Daniel Pytloun (2. v JuniorBuggy), Stanislav Brousek (2. v Cross Car Academy Trophy), Vojta Luňák (2. v RacerBuggy125), Ondřej Rezek (3. v RacerBuggy125). Denis the Menace (2. v RacerBuggy160), Anna Žídková (3. v RacerBuggy160), Ondřej Pospíšil (2. v RacerBuggy250) a Amálie Žídková (3. v RacerBuggy250).

Jedním z velkých taháků byl i start Tomáše Engeho v kategorii SuperBuggy. Liberecký rodák skončil osmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Pohár FIM MotoE (Red Bull Ring)

Druhý závod

Eric Granado pokračuje ve stahování náskoku Dominiqua Aegertera. Brazilský jezdec totiž vyhrál i druhý víkendový závod. Za ním skončil jeho týmový kolega ze stáje LCR Miquel Pons. Třetí dojel Aegerter. Celkově Švýcar vede před Granadem o 17,5 bodu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Českomoravský pohár v rallye (Rallye Železné hory)

Vítězem podniku Rallye Železné hory se stal Ondřej Bisaha před Martinem Šiklem a Michalem Kopáčkem. Těsně pod stupni vítězů skončil jezdec stáje GT2 Motorsport Jiří Sedlák, který obsadil čtvrtou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech do vrchu (St Ursanne - Les Rangiers)

Švýcarský podnik ovládl Christian Merli. Petr Trnka skončil celkově i v hodnocení skupiny 2 na stříbrné příčce. Současně vyhrál třídu CN/E2-SC. Celkové pódium doplnil třetí Alexander Hin.

Dílčí úspěchy si připsali i zbylí tři čeští reprezentanti. Celkově dvacátý Vojtěch Bejda skončil třetí ve skupině 2. Jiří Ošmera, který byl v absolutním pořadí dvacátý šestý, bral druhou příčku ve skupině 4. Adam Králík ukořistil bronz ve skupině 5. Celkově obsadil 27. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Watkins Glen)

36th Annual Go Bowling at The Glen

Závod ve Watkins Glen vyhrál úřadující šampion Kyle Larson. Jezdec stáje Hendricks Motorsports dosáhl na druhý triumf v sezoně.

Šampion F1 z roku 2007 Kimi Räikkönen při své premiéře rozhodně nepropadl. Z 27. pozice se během závodu dokázal posouvat nahoru a v jednu chvíli dokonce jezdil po dráze jako osmý. Při jednom z restartů se ale stal obětí hromadného incidentu a do cíle nedojel. Klasifikován byl jako třicátý sedmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Foto: TCR Eastern Europe

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.