Víkendový přehled: Groszek získal titul v TCR Eastern Europe, Vialle v MX2

Sledovali jsme pro vás výsledky motoristických podniků konaných během prvního víkendu školního roku.

Sobotní výsledky ZDE

Nedělní výsledky ZDE

Pondělní výsledky ZDE

Sobota 3. září

FIA formule 3 (Zandvoort)

První závod

Sprintový závod FIA F3 v Zandvoortu skončil druhým letošním triumfem Caia Colleta. Junior stáje Alpine rozhodl o svém vítězství v pátém kole, kdy předjel Juana Manuela Correu. Ten se musel spokojit se druhým místem. Třetí dojel Zak O´Sullivan.

Roman Staněk dostal v úvodní zatáčce ránu od Franca Colapinta, po které šel do přetáčivého smyku. Tuto situaci sice ustál, propadl se ale na 11. místo. Později ovšem předjel Olivera Bearmana a získal tak alespoň bod za desátou pozici. Jezdci Charouz Racing Systemu nebodovali. Francesco Pizzi dojel šestnáctý, David Schumacher dvacátý a László Tóth dvacátý sedmý. Schumacher startoval tento rok s týmem podruhé. Nahradil Christiana Mansella, který po startech v předchozích dvou víkendech chyběl kvůli podniku Euroformule v Imole. Ta je totiž jeho hlavním letošním programem.

Lídr šampionátu Isack Hadjar sice skončil až šestý, dopadl však nejlépe z první pětice průběžného pořadí a navýšil své vedení v šampionátu před Victorem Martinsem na tři body. Manko pátého Staňka narostlo na 14 bodů.

Povedenou premiéru ve FIA F3 zažil Sebastián Montoya. Syn vítěze sedmi velkých cen F1 nebo dvou ročníků Indy 500 Juana Pabla Montoyi dorazil do cíle jako osmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME tahačů na okruzích (Most)

První závod

I v Mostě pokračuje letošní nadvláda Norberta Kisse. Maďarský jezdec totiž ovládl první závod víkendu před Jochenem Hahnem a Saschou Lenzem. Adamu Lackovi uniklo v první jízdě pódium o devět sekund. Jezdec Buggyra dorazil do cíle jako čtvrtý. Za ním následoval jeho týmový kolega Téo Calvet, který kromě celkové páté příčky zaznamenal triumf v Promoter´s Cupu. Závod byl po startu přerušen červenými vlajkami po kolizi Steffena Faase a Stephanie Halmové.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

O vítězi druhé jízdy se rozhodlo až v poslední zatáčce. Dlouho směřoval za triumfem Lucas Hahn, pak ho ovšem v poslední zatáčce zdolal Jamie Anderson a byl to tak Brit, kdo oslavoval. Mezi dvojicí navíc došlo ke kontaktu, po kterém Hahn vycestoval do štěrku. Díky tomu ho překonal Adam Lacko. Zatímco Hahn tak nakonec projel cílem jako třetí, český jezdec bral druhé místo.

Lídr šampionátu Norbert Kiss tentokrát obsadil čtvrtou příčku. Druhý jezdec stáje Buggyra Téo Calvet si při souboji se Sachou Lenzem přivodil defekt pneumatiky. Nakonec tak obsadil až celkové 12. místo. Vedení v Promoter´s Cupu sice udržel, Jamie Anderson už na něj ale ztrácí pouhé dva body. Sacha Lenz byl za incident s Calvetem penalizován třiceti sekundami a z páté pozice se propadl na jednáctou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

EuroNASCAR (Most)

První závod EuroNASCAR Pro


Sobotní závod třídy EuroNASCAR Pro skončil premiérovým triumfem Sebastiaana Bleekemolena. Nizozemec o svém vítězství rozhodl ve druhé zatáčce prvního kola. Zde vytěžil z hromadné havárie, při níž Martin Doubek poslal do hodin Alona Daye. V incidentu byli zapleteni také dva asprianti na titul Giorgio Maggi a Nicoló Rocca, kteří poté museli kvůil poškozením svých vozů do boxů a propadli se tak až na chvost.

Bleekemolen udržel první místo i přesto, že byl na něj během závodu nalepený Alexander Graff. Švéd ale nic nevymyslel a musel se tak spokojit se druhou příčkou. Na třetím místě dojel Ginamarco Ercoli. Ital za sebou udržel lídra šampionátu Alona Daye, který se po pádu na 16. příčku po úvodním incidentu propracoval až ke čtvrté pozici.

Giorgio Maggi skončil na dvacáté příčce, Nicoló Rocca obsadil 24. místo. Martin Doubek na následky poškození z úvodního incidentu odstoupil. Navíc dostal penalizaci průjezdu boxy za zavinění kolize s Dayem.

Aliyyah Kolocová obsadila 15. místo. Radovat se ale mohla z vítězství v klasifikaci juniorů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod EuroNASCAR 2

V EuroNASCAR 2 byl Martin Doubek blízko k tomu, aby nadělil domácím fanouškům vítězství. Po startu z pole position se ale propadl na druhou příčku poté, co ho ve druhém kole zdolal Alberto Naska. Český jezdec byl poté s Italem schopen držet kontakt, vrátit se před něj ale už nedokázal a cílem projel se ztrátou 585 tisícin jako druhý. Třetí skončil Vladimiros Tziortzis.

Liam Hezemans během závodu narazil do Martina Doubka a ze závodu odstoupil. Z tohoto důvodu mu Alberto Naska sebral průběžné vedení.

Aliyyah Kolocová dosáhla na svůj nejlepší výsledek v EuroNASCAR 2. Dojela jako osmá a ještě k tomu vyhrála hodnocení žen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

IDM (Red Bull Ring)

První závod Supersport 300

Leo Rammerstorfer si upevnil vítězstvím průběžné vedení. Druhý dojel Walid Khan a třetí Lennox Lehmann. Nejbližší pronásledovatel Lea Rammerstorfera v průběžném pořadí Marvin Siebdrath sice projel cílem jako čtvrtý, poté ale dostal penalizaci v podobě ztráty jednoho místa za překračování traťových limitů a spadl tak na páté místo. Adéla Ouředníčková, která startovala jako hostující jezdkyně, obsadila 27. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Sprint sajdkár

Tim Reeves a Kevin Rousseau potvrdili pozici průběžných lídrů dalším vítězstvím. Na druhé pozici dojeli bratři Ben a Tom Birchallové a na třetí pozici skončili Pekka Päivärinta s Ilse de Haasem. Peter Kimeswenger a Ondřej Sedláček brali páté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Španělský superbikový šampionát (Navarra)

První závod Superbike

Závod superbiků patřil Oscaru Gutiérrezovi před bývalým jezdcem MotoGP Titem Rabatem, který zůstává v celkovém vedení, a Alejandrem Medinou. Jezdec českého týmu New2 Project Steven Odendaal obsadil čtvrtou příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Supersport New Generation

V kategorii Supersport New Generation kraloval Meikon Kawakami před Danielem Muňozem a Julianem Giralem. Michal Búlik ze stáje New2 Project skončil sedmý celkově a současně bral druhé místo v klasifikaci Superstock 600. Filip Řeháček dojel při svém prvním závodě po zranění devatenáctý celkově a třináctý v klasifikaci Supersport New Generation.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Northern Talent Cup (Red Bull Ring)

První závod

První závod vyhrál Tibor Varga před Dustinem Schneiderem a Valentinem Herrlichem. Z jezdců juniorského týmu Automotodromu Brno dokázal bodovat jedenáctý Filip Novotný. Michal Prokeš byl klasifikován jako devatenáctý.

Zajímavá situace je při posledním podniku letošní sezony v boji o titul. Do víkendu sice šel jako lídr průběžného pořadí Rossi Moor s náskokem 14 bodů před Kevinem Farkasem, Moor ale musí tento podnik vynechat kvůli zranění paže. Nakonec nezávodí ani Farkas, který kvůli bolestem musel do nemocnice na operaci. O šampionovi tak tímto bylo rozhodnuto.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

TCR Eastern Europe (Most)

První závod


Petr Fulín sice rok nezávodil, na jeho výkonu v úvodní jízdě víkendu to ale nebylo vůbec znát. Plzeňský závodník podal naprosto suverénní výkon a cílem projel s náskokem téměř patnácti sekund před svým týmovým kolegou Petrem Čížkem.

Čížek měl před víkendem stále matematickou naději na titul, ta už je ale nyní pryč a je jasné, že nový šampion vzejde z dvojice Bartosz Groszek a Petr Semerád. Po prvním závodě víkendu je k titulu blíže Semerád. Ten sice startoval po kontaktu s Vítem Smejkalem až z chvostu, přesto se ale byl schopen propracovat na třetí místo. O něj připravil právě Groszka. Při Semerádově souboji s jezdcem stáje Aditis došlo opět ke kontaktu. Groszek tak dojel do cíle jako čtvrtý. To znamená, že před posledním závodem víkendu vede průběžné pořadí Semerád s náskokem jediného bodu.

Dokázali bodovat i všichni zbylí Češi. Šestý skončil Václav Janík, devátý Vít Smejkal a desátý Radim Adámek.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Euroformula Open (Imola)

První závod

Oliver Göthe pokračoval ve svém tažení za titulem. Dán totiž triumfoval už podeváté v letošní sezoně. Stupně vítězů doplnil druhý Vlad Lomko a třetí Christian Mansell.

Český jezdec Vladimír Netušil byl v cíli z osmi účastníků jako poslední s kolem ztráty, i tak si ale připsal čtyři body. Jezdec stáje Effective Racing se během závodu ocitl v hodinách.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Clio Cup Series (Hockenheimring)

První závod

Pro vítězství si dojel Nicolas Milan před Anthonym Juradem a Jerzym Spinkiewcizem. Český jezdec Tomáš Pekař obsadil celkovou devátou příčku. Zbylí dva jezdci stáje Carpek Service Juuso Panttila a Henrik Seibel byli klasifikováni na 17., respektive 23. pozici. Pekař nadále zůstává druhý v průběžném pořadí Clio Cupu Eastern Europe. Panttila a Seibel jsou na tom dobře zejména v hodnocení Clio Cup Eastern Europe Challengers. Zde Panttila vede a Seibelovi patří třetí pozice.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Rallye Vyškov

O vítězství na Rallye Vyškov se přetahovali Adam Březík s Vojtěchem Štajfem. Nakonec vystoupal na nejvyšší stupeň Březík, který Štajfa porazil o 8,5 sekundy. Třetí skončil Martin Vlček.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pohár FIM MotoE (Misano)

První závod

První závod víkendu sice vyhrál Mattia Casadei, nejvíce důvodů k radosti ale měl Dominique Aegerter. Švýcar sice dojel druhý, díky havárii Erica Granada si ale s předstihem zajistil titul. Třetí skončil Matteo Ferrari.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT4 European Series (Hockenheim)

První závod

Pro vítězství si dojeli Lluc Ibaňez s Enzem Jouliém. Jakub Knoll a Filip Vava-Atanackovič brali celkové 23. místo. V Pro-Am byli klasifikováni jako devátí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule 2 (Zandvoort)

První závod

Sprint formule 2 patřil Marcusi Armstrongovi. Jezdec stáje Hitech udělal klíčový krok na cestě za vítězstvím již po startu, kdy předjel z prvního místa startujícího Clémenta Novalaka. Od té doby už ho na cestě za třetím triumfem v sezoně nikdo neohrozil. Novalak dojel druhý a na třetím místě skončil Dennis Hauger.

Felipe Drugovich sice nezažil nejvydařenější závod, i přesto ale udělal další krok na cestě za titulem. Do cíle sice dorazil na nebodované 10. příčce, získal ale celkem tři bonusové body - jeden za nejrychlejší kolo a dva za zisk pole position pro nedělní hlavní závod. Díky tomu nyní vede před Théem Pourchairem již o 46 bodů. Francouz ve sprintu vycestoval z trati a do cíle tak dojel až jako dvacátý.

Nulu si odnesl i český tým Charouz Racing System. Zatímco Enzo Fittipaldi byl klasifikován jako třináctý, Tatiana Calderónová nedojela poté, co se roztočila a skončila v kačírku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v rallyekrosu (Riga)


Johan Kristofferssson triumfoval po Hellu také při prvním závodě v Rize. Švédovi ale dal v boji o vítězství zabrat jeho krajan Kevin Hansen. Ten v úvodu vedl, Kristofferssonovi se ale vyplatilo, že zajel do joker lapu o kolo dříve a díky tomu se dostal do vedení. V něm poté už zůstal. Spolu s Kristofferssonem a Kevinem Hansenem vystoupal na pódium také třetí Timmy Hansen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Neděle 4. září

ME v závodech do vrchu (Ilirska Bistrica)

I ve Slovinsku se dařilo českým barvám. Petr Trnka totiž nestačil pouze na suverénního Christiana Merliho a obsadil druhé místo. Pódium doplnil Sébastien Petit. Český závodník získal kromě druhých míst v celkovém pořadí a kategorii 2 také první místo ve třídě CN/E2-SC.

Vojtěch Bejda skončil celkově 27., Miloš Beneš 38., Pavel Kotek 41., Adám Králík 42., Jiří Ošmera 43., Lukáš Müller 45. a Ladislav Šuba 46.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

FIA formule 3 (Zandvoort)

Druhý závod

Druhé letošní vítězství si připsal Zane Maloney. Barbadosan si během závodu přehazoval první místo s Victorem Martinsem. Ten se sice musel spokojit se druhou pozicí, přesto měl ale důvod k radosti. Isack Hadjar totiž skončil až pátý a Martins se tak mohl znovu vrátit do čela šampionátu, kde má nyní k dobru pět bodů. Maloneyho a Martinse doplnil na stupních vitězů Franco Colapinto.

Roman Staněk dorazil do cíle jako čtvrtý. Díky tomuto výsledku se posunul na třetí místo průběžného pořadí, odkud ztrácí na vedoucího Martinse 17 bodů. S teoretickou nadějí na titul půjdou do posledního podniku v Monze také Oliver Bearman, Zane Maloney, Arthur Leclerc a Jak Crawford (-36 bodů).

Charouz Racing System ani tentokrát neodešel s body. David Schumacher skončil patnáctý, Francesco Pizzi osmnáctý a László Tóth dvacátý druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Formule 2 (Zandvoort)

Druhý závod

Felipe Drugovich už se jednou rukou dotýká trofeje pro šampiona. Brazilec totiž ovládl hlavní závod a jelikož jeho nejbližší pronásledovatel Théo Pouchaire skončil až devátý, jeví se velmi pravděpodobně, že už příští víkend v Monze bude Brazilec slavit titul. Na druhé pozici dorazil do cíle nizozemského hlavního závodu domácí Richard Verschoor a třetí skončil Ajumu Iwasa.

Charouz Racing System bodoval díky pátému místu Enza Fittipaldiho. Závod Tatiany Calderónové skončil v hromadném incidentu po jednom z restartů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

IDM (Red Bull Ring)

První závod Superbike

Už jistý šampion Markus Reiterberger přidal do své sbírky další vítězství. Druhý skončil Florian Alt a třetí Leandro Mercado.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport

Vítězem se stal hostující Patrick Hobelsberger před Melvinem van der Voortem a Twanem Smitsem. Lídr šampionátu Max Enderlein dojel šestý.

Filip Feigl skončil devatenáctý a Peter Feigl obsadil 24. pozici. Jonáš Kocourek havaroval již cestou na start.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport 300


Druhý závod třístovek patřil Scottu Derouovi. Druhý dojel Walid Khan a třetí Marvin Siebdrath. Lídr šampionátu Leo Rammerstorfer tentokrát obsadil až osmou pozici a jeho náskok před Siebdrathem se před posledním podnikem na Hockenheimringu ztenčil na sedm bodů. Adéla Ouředníčková do cíle nedojela.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Superbike

Markus Reiterberger kraloval i ve druhém závodě. Druhý Florian Alt na něj ztratil pouze 699 tisícin sekundy. Třetí dojel Leandro Mercado.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Patrick Hobelsberger zopakoval vítězství z prvního závodu. Druhý skončil Twan Smits a třetí Melvin van der Voort. Max Enderlein si šestým místem definitivně zajistil titul.

Jonáš Kocourek skončil patnáctý, jelikož ale startoval jako hostující jezdec, neměl nárok na zisk bodů. Filip Feigl obsadil 17. příčku a Peter Feigl bral 25. místo.

Závod byl přerušen červenou vlajkou po nehodě Mickyho Winklera. Tomu selhaly brzy a v první zatáčce narazil do bariéry. Utrpěl otřes mozku a zranění kolene.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Závod sajdkár

Vítězství slavili Ben Birchall s Tomem Birchallem. Druzí skončili Pekka Päivärinta s Ilsem de Haasem a třetí místo brala posádka ve složení Josef Sattler - Luca Schmidt. Peter Kimeswenger a Ondřej Sedláček obsadili šestou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

EuroNASCAR (Most)

Druhý závod EuroNASCAR 2

Alberto Naska triumfoval také ve druhém víkendovém závodě třídy EuroNASCAR 2 a jelikož Liam Hezemans skončil až třináctý, Ital opět navýšil své vedení. Hezemans původně dojel čtvrtý, poté ale dostal desetisekundový trest za prohřešek při restartovací proceduře během závodu.

Martin Doubek znovu udělal českým fanouškům radost pódiovým výsledkem. Rodák z Litomyšle dorazil do cíle jako druhý. Na stupně vítězů vystoupal také třetí Vladimiros Tziortzis.

Aliyyah Kolocová skončila na celkovém 12. místě. Současně dopadla nejlépe z žen.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod EuroNASCAR Pro

Druhý závod třídy EuroNASCAR Pro patřil lídrovi šampionátu Alonu Dayovi. Na druhém místě dorazil do cíle Alexander Graaf a na třetím Gianmarco Ercoli. Zatímco Martin Doubek byl klasifikován jako jedenáctý, Aliyyah Kolocová do cíle nedojela.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Clio Cup Series (Hockenheimring)

Druhý závod

V neděli byl nejlepší Anthony Jurado před Nicolasem Milanem a Alexandrem Albouyem. Tomáš Pekař původně dojel devátý, poté ale dostal penalizaci za zavinění kolize s Léem Joussetem a spadl na 19. pozici. V průběžném pořadí Clio Cupu Eastern Europe ale zůstává druhý. Juuso Panttila byl klasifikován jako třináctý a Henrik Seibel nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Porsche Supercup (Zandvoort)

Závod

Závod, který byl po havárii Aarona Masona ukončen předčasně, přinesl první triumf v Porsche Supercupu Marvinu Kleinovi. Druhý původně projel cílem Morris Schuring. Nizozemec ale později obdržel pětisekundový trest za to, že na roštu nestál v předepsané pozici. Propadl se tak na deváté místo. Druhou pozici tak nakonec obsadil vedoucí muž šampionátu Dylan Pereira před loňským šampionem Larrym ten Voordem.

Pereira má před posledním podnikem v Monze titul na dosah. Ve hře totiž zůstává už jen 25 bodů a Lucemburčan vede s osmnáctibodovým náskokem před Larrym ten Voordem. Naděje na titul pořád žije i u třetího Laurina Heinricha (-20 bodů).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

GT4 European Series (Hockenheim)

Druhý závod

Ve druhém závodě zvítězili Roee Meyuhas a Erwan Bastard. Filip Vava-Atanackovič a Jakub Knoll skončili jedenáctí celkově a čtvrtí v Pro-Am.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MČR v autokrosu (Nová Paka)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Španělský superbikový šampionát (Navarra)

Druhý závod Supersport New Generation

Na nejvyšší stupeň vystoupal Meikon Kawakami před Martinem Vugrincen a Maurem Gonzálezem. Michal Búlik dojel pátý celkově, v hodnocení Superstock 600 ale vyhrál. Filip Řeháček do cíle nedojel.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Superbike

Druhý závod vyhrál Borja Gómez před Titem Rabatem a Oscarem Gutiérrezem. Steven Odendaal ze stáje New2Project bral pátou pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Euroformula Open (Imola)

Pro Vladimíra Netušila skončily nedělní závody šestým, respektive osmým místem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v sajdkárkrosu (Kaplice)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Northern Talent Cup (Red Bull Ring)

Druhý závod

Z Čechů opět bodoval pouze Filip Novotný, který obsadil 13. místo. Michal Prokeš havaroval a nedojel.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

MS v motokrosu (Afyon)

První závod MX2

Tom Vialle ovládl první závod MX2. Druhý skončil Jago Geerts, ačkoli během závodu jednou upadl. Na třetím místě dojel Kay de Wolf. Jakub Terešák bodoval šestnáctým místem.

Výsledek závodu znamenal změnu na špici průběžného pořadí. Vialle totiž překonal o bod Geertse a do posledního závodu šel jako lídr.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod MXGP

Vítězem prvního závodu se stal Maxime Renaux před Jeremym Seewerem a již jistým šampionem Timem Gajserem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MXGP (@mxgp)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MXGP (@mxgp)

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod MX2

Tom Vialle i tentokrát dojel první před Jagem Geertsem a stal se tak šampionem MX2. Třetí skončil Roan van de Moosdijk. Jakub Terešák dojel čtrnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod MXGP

Poslední závod sezony skončil triumfem Romaina Febvreho. Tim Gajser zakončil letošní ročník na druhém místě. Jeremy Seewer skončil třetí. Vítěz úvodní jízdy Maxime Renaux tentokrát upadl a bral až osmé místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

TCR Eastern Europe (Most)

Druhý závod

Petr Fulín ani při druhém závodě víkendu nedal soupeřům šanci. V dominantním výkonu mu nezabránilo ani zranění oka, které si přivodil poté, co ho cestou na startovní rošt trefil malý kamínek. Ihned po druhém závodě musel vyhledat lékařskou pomoc a proto se nezúčastnil ani vyhlášení vítězů.

Za Fulínem dojel na druhém místě Václav Janík a třetí skončil Sebastian Steibel. Největší radost měl ale jezdec týmu Aditis Bartosz Groszek. Polák sice skončil čtvrtý, stal se ale novým šampionem. Do závodu sice vstupoval se ztrátou jednoho bodu na Petra Semeráda, český jezdec ale musel odstoupit kvůli prasklému výfuku a následné ztrátě výkonu.

Z Čechů bodovali i pátý Petr Čížek, sedmý Radim Adámek a osmý Vít Smejkal.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 


MS silničních motocyklů (Misano)

Závod Moto3

Tradičně vyrovnaný závod třídy Moto3 ovládl domácí Dennis Foggia. Na druhém místě dojel Jaume Masiá a třetí skončil Izan Guevara. Právě poslední jmenovaný se mohl radovat z posunu do čela průběžného pořadí. Jeho týmový kolega Sergio García totiž zažil závod jako ze zlého snu. Nejprve upadl a později byl vyloučen za nezodpovědnou jízdu. Nyní tak vede Guervara o 11 bodů před Garcíou. Třetí Foggia ztrácí na první místo 35 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod Moto2

Pro své první vítězství v Moto2 si dojel Alonso López. Na stupních vítězů Španěla doplnili jeho krajané Aron Canet a Augusto Fernández. Jezdec stáje Red Bull KTM Ajo se díky bronzovému výsledku vrátil zpět do čela průběžného pořadí. Aj Ogura totiž dojel až pátý a nyní tak za Španělem zaostává o čtyři body.

Naděje Celestina Viettiho na titul se opět zkomplikovaly. Ital havaroval a do cíle nedojel. Šachovnicovou vlajku nespatřil ani Filip Salač, který šel k zemi po incidentu se Sennou Agiusem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Závod MotoGP

Po těsné bitvě s Eneou Bastianinim si připsal čtvrtý triumf v řadě Francesco Bagnaia. Bastianini musel skousnout těsnou ztrátu 34 tisícin a druhou příčku. Třetí skončil Maverick Viňales.

Fabio Quartararo obsadil pátou pozici a jeho náskok v čele průběžného pořadí se ztenčil na 30 bodů. Jeho nejbližším pronásledovatelem je nyní Bagnaia. Aleix Espargaró, který v Misanu obsadil šestou pozici, spadl na celkové třetí místo.

Andrea Dovizioso se rozloučil s MotoGP čtyřmi body. Ital dojel dvanáctý. Jack Miller po startu z pole position upadl. Do cíle sice dojel, ale až jako osmnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS motokár (Le Mans)

Výsledky ZDE

Baja Poland (Štětín)

Miroslav Zapletal obsadil v rámci světového poháru FIA druhé místo mezi automobily. Celkově skončil pátý. Michal Valtr skončil na 19. příčce jako nejlepší kamion. Jaroslav Valtr obsadil 21. pozici.

Výsledky ZDE

Formule 1 (Zandvoort)

Velká cena Nizozemska

Tažení Maxe Verstappena pokračuje. Pilot Red Bullu vyhrál i před domácími fanoušky a svůj náskok v průběžném pořadí navýšil už na 109 bodů.

Nizozemce ale potrápil Mercedes. Německá stáj se dokázala zapojit do boje o vítězství díky vhodně zvolené strategii. George Russell dojel do cíle na druhém místě. Lewis Hamilton doplatil na to, že během výjezdu zpomalovacího vozu v závěru nezajel pro nové pneumatiky a propadl se na čtvrtou příčku. Kromě Verstappena a Russella vystoupal na pódium také Charles Leclerc, který dojel třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

GT World Challenge Europe Endurance Cup (Hockenheim)

Závod

Tříhodinový závod na Hockenheimringu se stal kořistí posádky Saintéloc ve složení Christopher Mies, Lucas Légeret a Patric Niederhauser.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

ME v závodech tahačů (Most)

Třetí závod

Norbert Kiss přidal ve třetím závodě další triumf. Na stupně vítězů ho doprovodili Sascha Lenz a Jochen Hahn. Adam Lacko obsadil pátou příčku. Jeho týmový kolega Téo Calvet dorazil do cíle hned za ním jako šestý. Současně vyhrál klasifikaci Promoter´s Cupu.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Čtvrtý závod

V závěrečné jízdě využil znovu obráceného startovního roštu Jamie Anderson a dojel si pro druhé vítězství víkendu. Adam Lacko zopakoval stříbrnou příčku ze druhé jízdy a třetí skončil Lukas Hahn.

Lídr šampionátu Norbert Kiss měl během závodu kontakt s Jochenem Hahnem, po kterém vycestoval ven z dráhy. Cílem nakonec Maďar projel jako sedmý.

Druhý jezdec Buggyry Téo Calvet byl klasifikován jako osmý. Francouz během závodu vyjel do štěrku v době, kdy s Antoniem Albacetem sváděl boj o čtvrté místo. Lídrem Promoter´s Cupu ale zůstává.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pohár FIM MotoE (Misano)

Druhý závod

Poslední závod sezony MotoE vyhrál domácí Matteo Ferrari před Mattiou Cassadeiem a Ericem Granadem. Šampion Dominique Aegerter zakončil sezonu čtvrtou příčkou.

Výsledky ZDE
Konečné pořadí ZDE

 

MS v rallyekrosu (Riga)

Johan Kristoffersson letos zatím stále zůstává neporažen. Čtyřnásobný šampion sice v úvodu finále kroužil druhý za Kevinem Hansenem, tedy podobně jako v sobotu, poté se ale dostal do čela díky pozdější návštěvě Joker Lapu. Kevin Hansen tak nakonec skončil druhý. Třetí dojel Ole Christian Veiby.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

V rámci rallyekrosového ME oslavovali vítězství Sondre Evjen (EuroRX1) a Patrick O´Donovan (RX2e).

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

IndyCar (Portland)


Portland skončil dvojitým triumfem týmu Penske. Vyhrál Scott McLauglin před Willem Powerem. Třetí dojel Scott Dixon.

Power vstupuje do posledního podniku sezony s náskokem 20 bodů před Newgardenem a Dixonem. To znamená, že k zisku titulu mu bude stačit dojet do třetího místa. Naděje stále žijí i u Marcuse Ericssona a Scotta McLaughlina.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Pondělí 5. září

NASCAR Cup Series (Darlington)

73rd Annual Cook Out Southern 500

V Darlingtonu překvapil vítězstvím Erik Jones. Ten se přitom letos nekvalifikoval ani do play-off a šance u titul už tak u něj nežije. Z kandidátů na celkové vítězství začal nejlépe Denny Hamlin, který dojel druhý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: TCR Eastern Europe

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.