Víkendový přehled: Herlings vytvořil nový rekord MXGP, Doubek začal v evropských NASCAR stříbrem

Během prvního květnového týdne se závodilo už od čtvrtka až do neděle. Díky našemu víkendovému přehledu vám žádný z důležitých podniků neunikl.

Čtvrtek 4. května

Super GT (Fudži)

Závod

Druhý letošní závod patřil Toyotě. Ve Fudži totiž triumfovali Šo Cuboj s Ritomem Mijatou. Druzí skončili Naoki Jamamoto s Tadasukem Makinem. Na stupně vítězů vystoupali také Koudaj Cukakoši s Nobuharu Macušitou, kteří obsadili třetí pozici.

Vítězové prvního závodu v Okajamě Cugjo Macuda s Ronniem Quintarellim sice skončili až sedmí, i tak ale japonsko-italská dvojice zůstala v čele šampionátu. Zde vede o 4 body před Kacumasou Čijem a Micunorim Takabošim.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MMČR družstev na ploché dráze - Extraliga (Praha)

První letošní extraligové klání musela rozhodovat až dodatková jízda. V ní Václav Milík z družstva AMK ZP Pardubice porazil Mateusze Szczepaniaka a vybojoval tak vítězství pro Pardubice. Slaný skončil na druhém místě. Třetí pozici obsadili domácí jezdci z AK Markéta Praha a nejméně bodů získal na úvod Ebebe Speedway Team Liberec.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Sobota 6. května

24H Series (12 hodin Spa-Francorchamps)

První část závodu

Stáj Buggyra míří za dalším úspěchem. Adam Lacko, David Vršecký a Aliyyah Kolocová totiž vedou po první polovině závodu třídu GT4. Stáj Šenkýř Motorsport a její posádka Tomáš Erdélyi - Richard Gonda - Robert Šenkýř - Petr Švantner figuruje ve třídě GT4 na sedmé pozici.

První polovinu závodu, která obsahovala mimo jiné i dvě dešťové přeháňky, zvládl nejlépe vůz Mercedes-AMG GT3 stáje Heart of Racing by SPS. Jeho posádku tvoří Ian James, Gray Newell a Roman de Angelis.

Výsledky ZDE

 

Champions of the Future (SteelRing Třinec)

V deštivých finálových závodech si dojeli pro vítězství Oleksandr Bondarev (OK-Junior) a Joe Turney (OK).

Z Čechů byl v OK Junior nejlepší desátý Jindřich Pešl a v OK osmnáctý Marek Skřivan.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

F1 Academy (Valencie)

První závod

Úvodní jízda ve Valencii přinesla premiérový triumf v seriálu Hamdě al-Qubaisiové. Arabskoemirátská závodnice sice startovala jako druhá, hned v první zatáčce ale pokořila Nereu Martíovou. Španělka tak dojela do cíle jako druhá.

Stupně vítězů zkompletovala třetí Lena Bühlerová. Marta Garcíaová sice skončila pouze na šesté pozici, celkové vedení si ale udržela. Její náskok činí 12 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Bianca Bustamanteová využila obráceného startovního roštu a po startu z pole position triumfovala stylem start-cíl. Druhá dojela Lena Bühleová a třetí skončila vítězka první jízdy Hamda al-Qubaisiová.

Al-Qubaisiová dokázala opět stáhnout náskok Marty Garcíaové v celkovém vedení. Španělka dojela ve druhém závodě až pátá a nyní už vede jen o osm bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod Supersport 300


Po dvou vítězstvích v Assenu se musel Petr Svoboda spokojit se čtvrtou příčkou. V čele šampionátu ale zůstává. Jeho náskok činí třináct bodů před Samuelem di Sorou, který dnes skončil druhý.

Di Sora nestačil pouze na Jeffreyho Buise. Třetí dojel Mirko Gennai.

Bodovali oba jezdci stáje Jakuba Smrže. Zatímco José Luis Pérez González obsadil devátou pozici, Yeray Saíz Márquez čtrnáctou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod Superbike

Motocyklům Ducati sice byly omezeny otáčky, ani to ovšem Álvaru Bautstovi nezabránilo ve vítězství v úvodním domácím závodě. Za ním skončili podle očekávání Toprak Razgatlioglu a Jonathan Rea. Turek vyhrál souboj o stříbrnou příčku s jezdcem Kawasaki až v posledním kole.

V úvodu závodu ale spolu bojovali o druhé místo Axel Bassani a Michael Ruben Rinaldi. Souboj skončil, když Bassani poslal Rinaldiho k zemi. Za to dostal penalizaci dlouhého kola, kvůli které se propadl. Nakonec dojel až sedmý. Rinaldi po nehodě odstoupil.

Smutně skončil závod i pro české barvy. Oliver König totiž upadl ve čtvrté zatáčce druhého kola. Šlo o nepříjemný highsider. König si podvrkl levý kotník a jeho účast v nedělním programu je v tuto chvíli nejistá.

S jistotou nepojede Eric Granado. Brazilec v neděli také havaroval a přivodil si otřes mozku. Kvůli jeho incidentu byl závod ve čtvrtém kole přerušen červenou vlajkou.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Supersport

Nicoló Bulega si připsal třetí vítězství v řadě a upevnil si celkové vedení. Druhý dojel Marcel Schrötter. Bronzovou příčku sice původně vybojoval v těsném souboji s Bahattinem Sofuoglem Stefano Manzi, Ital byl ovšem vzápětí penalizován třemi sekundami za to, že si zkrátil trať. Kvůli tomu se propadl na šestou pozici a Sofuoglu získal své první pódiové umístění v šampionátu.

Zajímavou tváří ve startovním poli byl Lucas Mahias. Šampion z roku 2017 se vrátil, aby u týmu Puccetti zaskočil za zraněného Cana Öncüa. Body mu unikly jen těsně. Skončil šestnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

MMČR v závodech do vrchu (Náměšť nad Oslavou)

První závod víkendu vyhrál Miloš Beneš. Na stupně vítězů se dostali i druhý Václav Janík se třetím Davidem Komárkem.

Vítězství slavil i domácí Marek Rybníček. Ten byl se svým vozem KTM X-Bow GTX nejlepší ve skupině 2. Za ním následoval na stříbrné příčce Jiří Mičánek.

Stáj GT2 Motorsport také měla důvod k radosti. Pavel Bejda skončil druhý ve skupině 3 a Jaroslav Prášek vyhrál mezi historiky kategorii 5.

Jezdci odjeli v sobotu kvůli nepřízni počasí jen jednu závodní jízdu. Druhá se musela uskutečnit až v neděli.

Výsledky ZDE

 

 

NASCAR Whelen Euro Series (Valencie)

První závod EuroNASCAR Pro


Loňský šampion kategorie EuroNASCAR 2 Liam Hezemans vyhrál hned svůj první závod po přestupu do nejvyšší třídy. O vítězství rozhodl Nizozemec už v první zatáčce, kdy předjel vítěze kvalifikace Vladimirose Tziortzise. Poté už ho z prvního místa nikdo nesesadil.

Tziortzis se sice během závodu propadl také za Ginamarca Ercoliho a jezdil po dráze až třetí, nakonec ale kyperský jezdec přece jen získal stříbro. Ercoliho odsunul zpět na třetí pozici v předposledním kole.

Martin Doubek začal sezonu 12. místem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

První závod EuroNASCAR 2

V závodě EuroNASCAR Pro se sice Vladimiros Tziortzis musel sklonit před Liamem Hezemansem, v EuroNASCAR 2 si ale Kypeřan spravil chuť a zvítězil stylem start-cíl. Na stupně vítězů s ním vystoupali druhý Alberto Naska a třetí Paul Jouffreau.

Martin Doubek dojel pátý. Šampion kategorie EuroNASCAR 2 z roku 2021 se na tento výsledek dost nadřel. Během závodu mu dal totiž hodně zabrat Patrick Schober.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Rallyepsprint série (Kopná)

Letošní sezona Rallyesprint série začala dominantním vítězstvím Adama Březíka. Ten vyhrál šest z celkových osmi rychlostních zkoušek a vystoupal na nejvyšší stupeň. Druhý skončil Jaroslav Melichárek a třetí Vojtěch Štajf.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Formule E (Monte Carlo)

Závod

Formule E má nového lídra průběžného pořadí. Nick Cassidy totiž získal v Monte Carlu druhý triumf za sebou a posunul se do čela šamionátu. Z něj sesadil Pascala Wehrleina, který se umístil až na 10. místě. Druhý skončil Mitch Evans a třetí Jake Dennis.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

ERC (Rallye Islas Canarias)

Druhá letošní evropská soutěž skončila vítězstvím Yoanna Bonata. Francouz sice figuroval po čtvrteční superspeciálce až na 12. pozici, již v pátek dopoledne ale převzal vedení a nepustil ho až do konce soutěže.

Vítěz úvodního podniku v portugalském Fafe Hayden Paddon si upevnil celkové vedení druhou příčkou. Na stupních vítězů dojel i úřadující evropský šampion Efrén Llarena.

Z Čechů dopadl lépe Filip Mareš, který skončil dvanáctý. Jan Černý sice obsadil 15. příčku, dokázal ovšem vyhrát v hodnocení mistrovství Kanárských ostrovů.

Druhý nejlepší jezdec z portugalského Fafe Mads Ostberg zažil na Kanárech složité vystoupení. V pátek dopoledne mu totiž odešla poloosa a ztratil hodně času. Nakonec skončil až sedmnáctý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Francouzský šampionát GT (Magny-Cours)

První závod

Ricardo van der Ende a Bejnamin Lessennes se dokázali propracovat k vítězství i navzdory startu z 12. místa. Druzí dojeli Gregory Guilvert a Christophe Hamon. Na třetím místě se umístila posádka ve složení Enzo Joulié, Etienne Cheli.

Gabriela Jílková a její parťačka Lucile Cyprianová se umístili na 15. příčce. V klasifikaci třídy Pro-Am brali páté místo.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

 

Neděle 7. května

ME v závodech do vrchu (Subida Internacional al Fito)

I ve Španělsku kraloval Christian Merli. Na druhém místě skončil domácí Joseba Iraola Lanzagorta. Na pódium se opět vešly i české barvy, a to zásluhou třetího Petra Trnky.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MMČR v závodech do vrchu (Náměšť nad Oslavou)

Miloš Beneš zopakoval sobotní vítězství. Za ním opět skončil Václav Janík. Třetí místo tentokrát získal Petr Vítek.

Domácí Marek Rybníček zopakoval sobotní triumf ve skupině 2. Za ním opět následoval druhý Jiří Mičánek.

GT2 Motorsport získal také další poháry. Pavel Bejda tentokrát skončil ve skupině 3 třetí a Jaroslav Prášek byl znovu nejlepší mezi historiky v kategorii 5.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

International Road Racing Championship (Hengelo)

První závod Supersport

Úřadující šampion kategorie Supersport Marek Červený zahájil novou sezonu druhým místem. Nestačil pouze na vítězného Jorna Hamberga. Třetí skončil Ilja Caljouw.

Petru Najmanovi chyběla k pódiovému výsledku jediná pozice. Cílem projel jako čtvrtý. Lukáš Vaclavovič skončil osmnáctý a Jakub Šprojcar se umístil na 19. příčce.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

První závod Superbike

V superbicích otevřel novou sezonu vítězstvím Lukas Maurer. Druhý dojel Thijs Peeters a třetí Didier Grams. Úřadující šampion Vincent Lonbois projel cílem až jako osmý.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Druhý závod dopadl stejně jako první. Vyhrál Jorn Hamberg před Markem Červeným a Iljou Caljouwem.

Petr Najman dojel pátý, Lukáš Václavovič dvacátý první a Jakub Šprojcar dvacátý třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Superbike

Thijs Peeters vrátil Lukasi Maurerovi porážku z prvního závodu. Tentokrát totiž triumfoval právě Peeters, zatímco Maurer se musel spokojit se druhou příčkou. Loňský šampion Vicent Lonbois dojel třetí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

24H Series (12 hodin Spa-Francorchamps)

Druhá část závodu

Buggyra slaví další triumf ve třídě GT4. Adam Lacko, David Vršecký a Aliyyah Kolocová totiž navázali na vítězství z lednové šestihodinovky v Abú Zabí. Tomáš Erdélyi, Robert Šenkýř, Petr Švantner a Richard Gonda ze stáje Šenkýř Motorsport obsadili v tomto hodnocení šestou příčku.

Pro celkové vítězství si nakonec dojel vůz Audi R8 LMS GT3 EVO II stáje Saintéloc Junior Team. Za jeho volantem se střídali Erwan Bastard, Paul Evrad a Antoine Doquin.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS superbiků (Barcelona)

Superpole závod Superbike

I v superpole závodě pokračovala vítězná série Álvara Bautisty. S domácím jezdcem se podívali na stupně vítězů oba jezdci Yamahy. Zatímco druhý skončil Toprak Razgatlioglu, třetí pozici obsadil Andrea Locatelli.

Pro Jonathana Reu začala neděle špatně. Jezdec Kawasaki havaroval v první zatáčce posledního kola. Tou dobou byl druhý. Krátce předtím totiž zdolal Topraka Razgatlioglua.

Do cíle nedojel ani Oliver König. Český jezdec totiž do závodu vůbec neastoupil. Jezdci stáje Orelac Racing Movisio zakázali účast v nedělním programu lékaři. Po jeho sobotním pádu totiž existovalo podezření na zlomeninu levého kotníku.

V neděli nenastoupil ani Eric Granado. Jezdec stáje MIE Racing Honda utrpěl po sobotním pádu otřes mozku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport

Jméno Sofuoglu už zase vítězí v MS supersportů. Druhý barcelonský závod totiž patřil Bahattinu Sofuogluovi. Synovec pětinásobného šampiona Kenana Sofuoglua odrazil nápor Stefana Manziho a Marcela Schröttera v závěru závodu a dojel si pro svůj premérový triumf.

Manzi sice projel cílem jako druhý a Schrötter jako třetí, dvojice si ale nakonec prohodila pozice. Manzi totiž dostal trest ztráty jednoho místa za překročení traťových limitů v posledním kole.

Lídr šampionátu Nicoló Bulega tentokrát příliš nezářil. V předposledním kole Ital odstoupil kvůli technickým problémům. Na první pozici celkového pořadí ale zůstává. Před druhým Schrötterem má náskok 33 bodů.

Šampion z roku 2017 Lucas Mahias skóroval i při svém druhém závodě po návratu. Skončil na 13. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

Druhý závod Superbike

Álvaro Bautista nenašel přemožitele ani v závěrečném domácím závodě a z Barcelony si tak odváží stejně jako z Assenu hattrick. Po prvních letošních 12 závodech má kontě 11 triumfů.

Toprak Razgatlioglu zopakoval stříbrný výsledek ze superpole závodu, tentokrát o něm ale rozhodl až v závěrečných metrech. Dlouho to totiž vypadalo, že druhý dojede Michael Ruben Rinaldi a Ducati tak získá dvojitý triumf. Nakonec se ale Ital musel spokojit se třetí příčkou.

Jonathan Rea startoval po pádu v superpole závodě až jako desátý. Cílem nakonec projel na páté příčce za týmovým kolegou Alexem Lowesem.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod Supersport 300

Petr Svoboda zůstává i po podniku v Barceloně vedoucím mužem průběžného pořadí. Český jezdec bojoval i během druhého španělského závodu ve vedoucí skupině. Cílem sice projel pouze jako desátý, pomohlo mu ale mimo jiné i trápení Samuela di Sory. Francouz byl před závodem Svobodovým nejbližším pronásledovatelem v průběžném pořadí, v neděli ale dostal dvě penalizace dlouhého kola a nakonec upadl. Do cíle sice nakonec dojel, ale se čtyřmi koly ztráty a nebyl vůbec klasifikován.

Vítězem závodu se stal Mirko Gennai před Matteem Vanuccim  a sobotním vítězem Jeffreym Buisem. Jezdec stáje Jakuba Smrže José Luis Pérez González byl klasifikován jako čtvrtý. Jeho týmový kolega Yeray Saíz Márquez dojel sedmnáctý a tím pádem nebodoval.

V průběžném pořadí šampionátu má nyní Svoboda náskok 12 bodů před Gennaiem. Di Sora spadl na třetí pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

 

NASCAR Whelen Euro Series (Valencie)

Druhý závod EuroNASCAR 2


Vladimiros Tziortzis nebyl při závodech EuroNASCAR 2 ve Valencii poražen. Kyperský jezdec ovládl po sobotní jízdě i nedělní klání. Druhý dojel Alberto Naska a třetí Paul Jouffreau.

Pro Martina Doubka nešlo o šťastný závod. Rodák z Litomyšle se v prvním kole připletl do incidentu a musel do boxů na výměnu pneumatiky. Nakonec dojel dvanáctý.

Tziortzis vede po prvním podniku o 10 bodů před Albertem Naskou. Je ale otázkou, zdali odjede v EuroNASCAR 2 celou sezonu. Jeho hlavním programem je totiž EuroNASCAR Pro.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod EuroNASCAR Pro

Úvodní letošní závodní víkend evropských NASCAR skončil pro české barvy dobře. Martin Doubek totiž v závěrečném závodě EuroNASCAR pro bojoval o vítězství s Lucasem Lasserrem. Nakonec se těsně radoval Francouz, zatímco rodák z Litomyšle se musel spokojit se druhým místem. Stupně vítězů doplnil třetí Marc Goossens.

Pro vítěze prvního závodu Liama Hezemanse skončil druhý závod odstoupením. Nizozemec původně bojoval o vítězství s Ginamarcem Ercolim, poté ale mezi dvojicí došlo ke kolizi. Zatímco pro Hezemanse tímto závod skončil, Ercoli musel na výměnu pneumatiky a obsadil až 14. místo.

Lasserre se díky nedělnímu vítězství posunul do čela šampionátu. Doubek je druhý. Třetí místo patří Marcu Goossensovi. Liam Hezemans se propadl na 11. pozici.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

F1 Academy (Valencie)

Třetí závod

Marta Garcíaová mohla opouštět Valencii spokojena. V závěrečné jízdě víkendu si totiž vedoucí žena šampionátu připsala vítězství, pro které si dojela stylem start-cíl. Na druhém místě skončila její krajanka Nerea Martíaová a třetí pozici obsadila Abbi Pullingová.

Hamda al-Qubaisiová skončila na pátém místě. Garcíaová mohla díky tomu navýšit své celkové vedení na 26 bodů.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

BTCC (Brands Hatch)

První závod

Úvodní jízda přinesla první letošní vítězství Colinu Turkingtonovi. Druhý dojel Ashley Sutton a třetí Dan Cammish.

Závod se pořádně protáhl. Hned v prvním kole byly na hodinu vyvěšeny červené vlajky. Mohl za to hromadný incident, v němž byli zapleteni Dan Rowbottom, Stephen Jelley, Adam Morgan a Andrew Watson.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Druhému závodu kraloval Ashley Sutton. Druhý skončil úřadující šampion Tom Ingram. Vítěz úvodní jízdy Colin Turkington se tentokrát musel spokojit se třetí pozicí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Třetí závod

V závěrečné jízdě se původně radoval ze svého premiérového triumfu v sérii Ricky Collard. Poté byl ale penalizován za překračování traťových limitů a propadl se až na osmou příčku. Triumf po něm zdědil Ashley Sutton, který tak zakončil víkend se dvěma triumfy na kontě. Druhý skončil Bobby Thompson a třetí Tom Ingram.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Evropský šampionát Moto2 (Algarve)

První závod

Filipu Řeháčkovi unikl v prvním závodě bod jen těsně. Český jezdec dorazil do cíle jako šestnáctý.

Pro vítězství si dojel Senna Agius. Australana doplnili na stupních vítězů druhý Carlos Tatay se třetím Harrisonem Voightem.

Závod byl přerušen červenou vlajkou kvůli nehoda Martina Vugrince. Chorvat naštěstí vyvázl z incidentu v pořádku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Druhý závod

Ve druhém závodě měl Filip Řeháček méně štěstí než v tom prvním. Jezdec stáje Cardoso Racing tentokrát vůbec nedojel do cíle.

Senna Agius zopakoval triumf z úvodní jízdy. Druhý skončil Xavier Cardelús a třetí Niccoló Antonelli.

Carlos Tatay a Harrison Voight tentokrát do cíle nedojeli. Vystoupení obou jezdců skončilo po vzájemné kolizi.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MMČR v motokrosu (Dalečín)

MX1

Třídě MX1 vládl v Dalečíně Jakub Terešák. V obou finálových jízdách za ním skončili slovenští soupeři Šimon Jošt a Pavol Repčák. První trojice tak měla tuto podobu logicky i v konečném pořadí.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MX2

V MX2 byl nejlepší Jan Wagenknecht, který vyhrál v obou rozjížďkách. V první jízdě za ním skončili Tomáš Kohút s Martinem Krčem a ve druhé Adam Dušek s Martinem Krčem. Celkově druhý Dušek a třetí Krč.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

MS v sajdkárkrosu (Kramolín)

Sajdkárkrosová elita si nakonec v Kramolíně nezazávodila. Při závodě veteránů totiž došlo k vážné nehodě, po které byl zbytek nedělního programu zrušen.

Průběžné pořadí ZDE

MS v motokrosu (intu Xanadú - Arroyomolinos)

První jízda MX2


Úvodní klání MX2 patřilo Simonu Laengenfelderovi. Druhý skončil celkový lídr Jago Geerts a třetí Thibault Benistant.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE
 

První jízda MXGP

Do španělského podniku vstoupil vítězně Jeffrey Herlings. Druhý dojel lídr šampionátu Jorge Prado a třetí další jezdec stáje Gas Gas Mattia Guadagnini.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhá jízda MX2

Simon Laengenfelder zopakoval vítězství z první jízdy a Jago Geerts druhou příčku. Oba jezdci se tak umístili i na prvních dvou místech celkového pořadí. Třetí dojel v závěrečné jízdě Andrea Adamo a získal bronzovou příčku i v absolutní klasifikaci podniku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE


Druhá jízda MXGP

Ve druhém závodě jsme byli svědky překonání rekordu. Opět totiž triumfoval Jeffrey Herlings a zajistil si tak celkově vítězství v podniku. Jde již o jeho 102. triumf v kariéře, čímž se v historické tabulce odpoutal od Stefana Evertse.

Jako druhý dorazil do cíle závěrečné jízdy Rubén Fernández a jako třetí Mattia Guadagnini. Celkově skončil druhý Guadagnini a třetí Fernández.

Jorge Prado odjel z domácího podniku bez pódia. Druhou jízdu totiž dokončil pouze na pátém místě, což znamenalo v celkovém pořadí propad na čtvrtou příčku.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Francouzský šampionát GT (Magny-Cours)

Druhý závod

Pro Gabrielu Jílkovou a Lucile Cyprianovou skončila druhá jízda osmým místem ve třídě Pro-Am. Celkově skončila česko-francouzská dvojice dvacátá první.

Vítězství vybojovali Victor Weyrich a Matteo Villagómez.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

F1 (Miami)

Závod

Max Verstappen navýšil své vedení v čele průběžného pořadí. Nizozemec sice po nepovedené kvalifikaci startoval až jako devátý, i přesto se zvládl propracovat ke třetímu triumfu v sezoně. Sergio Pérez se musel spokojit se druhou příčkou. Třetí skončil Fernando Alonso. Pilot Aston Martinu obsadil tuto pozici letos už počtvrté.

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

NASCAR Cup Series (Kansas Motor Speedway)

Závod

Denny Hamlin se v Kansasu zapsal mezi letošní vítěze. O svém triumfu rozhodl až v posledním kole, když ve druhé zatáčce strčil do Kyla Larsona a poslal ho zdi. Za tento manévr si od některých fanoušků vysloužil i bučení.

Larson zvládl i přes incident v závěru dokončit závod jako druhý. Třetí skončil William Byron. Na pátém místě dojel Ross Chastain a zůstal v čele šampionátu.

Po skončení závodu jsme byli svědky  potyčky mezi Noahem Gragsonem a Rossem Chastainem. Gragsonovi se nelíbilo počínání Chastaina při vzájemném souboji, během kterého měl Gragson kontakt se zdí, ačkoli mezi ním Chastainem nedošlo ke kontaktu. Při výměně názorů došlo i na pěsti.

 

Výsledky ZDE
Průběžné pořadí ZDE

Foto: MXGP

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.