Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu

Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu

Stáj Sauber Junior Team by Charouz na Hungaroringu, Milan Kodídek na Nürburgringu, Tomáš Pekař na Oscherslebenu nebo hromadné české zastoupení v 

Brutal Fish potkalo v neděli vystřízlivění
Lloyd vede po úvodním podniku TCR Malajsie šampionát
Lloyd v sobotu po penalizacích zvítězil

Stáj Sauber Junior Team by Charouz na Hungaroringu, Milan Kodídek na Nürburgringu, Tomáš Pekař na Oscherslebenu nebo hromadné české zastoupení v Genku. To vše nabídne tuzemským motoristickým fanouškům nadcházející víkend.

Sauber Junior Team by Charouz opět v akci

Minulý týden během Velké ceny Německa si sice šampionáty Formule 2 a Formule 3 dopřály pauzu, tento víkend na maďarském Hungaroringu již ale bude doprovodný program královny motorsportu tradičně složen z těchto dvou sérií.

Ve Formuli 2 figuruje česká ekipa Sauber Junior Team by Charouz před posledním letním kláním na 7. místě týmového hodnocení (63 bodů). V šampionátu jezdců se z tandemu stáje vede o něco více Juanu Manuelu Correovi, jenž se 36 body okupuje 11. pozici. Jeho parťák Callum Ilott má ovšem pouze o 9 bodů méně a figuruje na 13. příčce.

Ve Formuli 3 se pak stáji vede o něco hůře, když v dosavadním průběhu sezony nasbírala jen 7 bodů a s nimi jí patří mezi týmy 8. pozice. Hned šest bodů z celkové sumy nasbíral Lirim Zendeli, který se v průběžné pořadí nachází na 16. příčce. Jedním bodem se od posledního podniku na Silverstone může pyšnit také Fabio Scherer, kterému zase patří 20. pozice. Třetí jezdec stáje Raoul Hyman stále zůstává bez bodů a s nulou figuruje na 26. místě.

Co se čelních příček obou šampionátů týče, ve Formuli 2 vede Nyck De Vries (170 bodů) před druhým Nicholasem Latifim (139 bodů) a třetím Lucou Ghiottem (122 bodů). Ve „třetí lize“ kraluje zase Robert Švarcman (114 bodů). Druhá pozice patří jeho týmovému kolegovi Jehanu Daruvalovi (102 bodů) a třetí Jürimu Vipsovi (92 bodů).

Pekařův boj o titul pokračuje na Oscherslebenu

Po téměř měsíční pauze se dočká pokračování také letošní sezona Renault Clio Cupu Central Europe, který tentokrát absolvuje čtvrtý podnik na německém Oscherslebenu.

Velkou radost zatím dělá v tomto šampionátu českým fanouškům Tomáš Pekař. Jezdec stáje Carpek Service se totiž po šesti odjetých závodech nachází se 140 body a jedním triumfem na vedoucí pozici průběžného pořadí.

Celková druhá příčka patří lídrovi hodnocení gentlemanů Sebastiaanu Bleekemolenovi (125 bodů) a třetí pozici má ve svém držení Melvin de Groot (123 bodů).

Mezi nováčky vede Szymon Jabłoński. Polský závodník je ovšem jediným novicem, který v aktuálním ročníku závodí.

Česká republika má ale ve startovní listině ještě dvě další želízka v ohni, která představují druhý jezdec týmu Carpek Service Jonas Karklys a další Čech Richard Meixner. Zatímco Lotyš se v absolutním pořadí nachází na 15. místě, jezdec KV Racing Teamu figuruje na celkové 18. příčce a na 5. místě v hodnocení Gentlemen.

Mezi týmy se Carpek Service nachází na 2. místě (180 bodů) za vedoucím Teamem Bleekemolen (258 bodů) a před třetím BM Racing Teamem (148 bodů). Stáji KV Racing Team s.r.o. patří 12. příčka (32 bodů).

Kodídek znovu na Nordschleife

Na území Německa ale nebudeme mít zastoupení pouze v podobě Tomáše Pekaře na Oscherslebenu, ale také díky Milanu Kodídkovi na Nordschleife, kterého společně s Marcusem Löhnertem a Krisem Coolsem čeká ve voze Porsche 911 GT3 Cup pátý závod letošního ročníku VLN Series.

V celkovém hodnocení má český závodník na svém kontě 3,57 bodů a dělí se s několika závodníky o 512. místo. Na čele se nacházejí Yannick Fübrich s Davidem Griessnerem, jemuž patří první příčka i v juniorském hodnocení (29,14 bodů). Třetí pozice pak patří Oliveru Frissemu, Moranu Gottovi a Torstenu Kratzovi (28,91 bodů), kteří zároveň kralují produkčnímu šampionátu.

Několikanásobné zastoupení na motokárách v Genku

Předposledním čtvrtým podnikem bude pokračovat také německý motokárový šampionát DKM, který ovšem tentokrát vycestuje do belgického Genku.

Česká republika zde bude mít ve startovní listině hned osm nadějí. Zatímco ve třídě DKM nastoupí Josef Knopp, Sebastien Belhocine a Soňa Ptáčková, v DJKM se představí Igor Čepil, v DSKM Jakub Talaš s Matějem Kácovským a Dominikem Javůrkem a v kategorii DSKC bude Česko reprezentovat Jan Bednář.

View this post on Instagram

Head up and 110% concentration for Genk 🤟🏽

A post shared by Josef Knopp (@pepino_knopp) on

V DKM se jako jedinému z Čechů zatím podařilo bodovat Sebastienu Belhocinemu, který okupuje se 3 body 26. příčku. V DSKC patří Jakubu Talašovi 14. příčka (27 bodů), Dominiku Javůrkovi 15. pozice (24 bodů) a Danielu Netiagovskému 25. místo (2 body). Jan Bednář okupuje v rámci hodnocení DSKC 15. příčku (26 bodů).

Co se lídrů týče, v DKM vládne Hugo Sasse, v DJKM Robert De Haan, DSKM patří Stanu Pexovi, DSKC zase Sennovi Van Walstijnovi a DEKM Lukovi Wlömerovi.

V akci se ukážou i Slováci

O mistrovské body ale nebudou tento víkend svádět boj pouze Češi, ale také slovenští závodníci. Na Oscherslebenu se totiž nepředstaví pouze Renault Clio Cup Central Europe, ale také TCR Europe, kde opět nebudou ve startovní listině chybět Maťo Homola a duo stáje Brutal Fish Martin Ryba-Daniel Lloyd.

Prvnímu jmenovanému patří před pátým podnikem celková čtvrtá příčka (141 bodů) za vedoucím Joshem Filesem (194 bodů), druhým Lucou Engstlerem (158 bodů) a třetím Juliénem Brichém (154 bodů).

Danielu Lloydovi, který během posledního podniku na Red Bull Ringu vybojoval pro Brutal Fish stupně vítězů, patří s 54 body 15. pozice. Jeho týmový kolega a šéf v jedné osobě Martin Ryba drží s 5 body 29. příčku. V týmovém hodnocení patří slovenské stáji 13. místo (35 bodů).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0