Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast

Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast

Roman Staněk, Tom Beckhäuser nebo tým Šenkýř Motorsport. Tak ty všechny můžete vidět v akci, pokud se rozhodnete navštívit o víkendu Red Bull Ring. Č

Lloyd vede po úvodním podniku TCR Malajsie šampionát
Do TCR Middle East vstupuje další slovenský závodník
Lloyd v sobotu po penalizacích zvítězil

Roman Staněk, Tom Beckhäuser nebo tým Šenkýř Motorsport. Tak ty všechny můžete vidět v akci, pokud se rozhodnete navštívit o víkendu Red Bull Ring. České zastoupení se ale objeví také ve Velké Británii díky Sauber Junior Teamu by Charouz, rovněž v Nizozemsku, kde o mistrovské body zabojují stáj Mičánek Motorsport s Martinem Doubkem a také v Německu, kde si na své přijdou zase fanoušci motokár.

Trojnásobná česká účast v Rakousku

Středem pozornosti českého motoristického fanouška se pro nadcházející víkend stane rakouský Red Bull Ring. Na okruhu ve Štýrsku, který před dvěma týdny hostil velkou cenu Formule 1, budeme mít hned tři příležitosti k fandění našim reprezentantům.

První z nich představuje Italská F4, kterou hned týden po závodech na Hungaroringu čeká na rakouském okruhu již čtvrté letošní klání. Ve startovní listině opět nebude chybět Roman Staněk, který se po úvodních třech podnicích nachází v průběžném pořadí na 10. místě.

View this post on Instagram

Free practics done ✅

A post shared by Roman Staněk Jr. (@romanstanekofficial) on

 Jakožto lídr šampionátu zahájí víkend Gianluca Petecof (155 bodů) následovaný Dennisem Haugerem (112 bodů) a Joshuou Dürksenem (68 bodů).

Italský šampionát se navíc stejně jako v Maďarsku představí i na Red Bull Ringu společně s Formula Regional European Championship. V této sérii absolvuje svůj druhý podnik Tom Beckhäuser, který si při svém debutu na Hungaroringu minulý týden připsal jeden bod a v šampionátu mu patří 14. místo.

Vedoucí příčku okupuje Frederik Vesti (178) před druhým Enzem Fittipaldim (148 bodů) a třetím Ollim Caldwellem (91 bodů).

Na 4,3 km dlouhé závodní trati se ale české barvy neobjeví o víkendu pouze na formulové scéně, ale také v podniku International GT Open. Zde totiž čeká premiérový letošní start stáj Šenkýř Motorsport, který nastoupí s posádkou ve složení Richard Gonda a Beitske Visser.

Po úvodních třech podnicích se na celkovém prvním místě nachází posádka týmu Teo Martín Motorsport Martin Kodrić-Henrique Chaves (52 bodů). Druhou příčku drží Mikaël Grenier s Norbertem Siedlerem (51 bodů) a elitní trojici uzavírá tandem Giacomo Altoè-Albert Costa (49 bodů).

V rámci hodnocení kategorie PROAM pak vedou Tom Onslow-Cole s Valentinem Pierburgem (36 bodů) a ve třídě AM zase duo Alexander Hrachowina-Martin Konrad (24 bodů).

Red Bull Ring ovšem bude o víkendu přitažlivý také pro slovenské fandy a to díky čtvrtému podniku letošní sezony TCR Europe, v jehož startovní listině se opět objeví Maťo Homola a také dvojice vozů stáje Brutal Fish, za jejichž volant tradičně usednou Martin Ryba s Danielem Lloydem.

Zatímco Homola v průběžném pořadí figuruje na 5. pozici, Lloyd s Rybou okupují 21., resp. 27. místo. První místo patří Julienu Brichému (147 bodů), druhé Gillesovi Magnusovi (134 bodů) a třetí Aurélienu Comtemu (123 bodů).

Sauber Junior Team by Charouz na Silverstone

Lokalitou sledovanou českými sportovními fanoušky bude ale o víkendu i Velká Británie a to nejen kvůli vrcholícímu Wimbledonu, ale rovněž kvůli zdejší velké ceně Formule 1 na okruhu Silverstone. Součástí doprovodného programu královny motorsportu navíc klasicky budou Formule 2 s Formulí 3, v nichž zabojuje o body také český Sauber Junior Team by Charouz.

Co se týče “druhé ligy”, vstupuje stáj do britského víkendu jako 8. v hodnocení týmů. V šampionátu jezdců je na tom z dvojice závodníků stáje lépe Juan Manuel Correa, kterému momentálně patří se dvěma pódiovými umístěními 11. místo. Jeho týmový kolega Callum Ilott pak před svým domácím vystoupeím figuruje na 15. pozici.

Osmé místo mezi týmy patří naší stáji i v případě Formule 3. Zde se jako jedinému z jejích jezdců podařilo bodovat Lirimovi Zendelimu, který se po prvních bodových úspěších v Rakousku nachází na 16. místě. Raoul Hyman, kterého rovněž čeká na Silverstone start před domácími fanoušky, se pak nachází na 24. pozici a Fabio Scherer na 28. příčce.

Pokud jde o čelní pozice, ve Formuli 2 vede Nyck De Vries (152 bodů) před druhým Nicholasem Latifim (115 bodů) a třetím Sérgiem Settem Camarou (107 bodů). Formuli 3 prozatím kraluje Robert Švarcman (90 bodů) následovaný druhým Jehanem Daruvalou (82 bodů) a třetím Jürim Vipsem (63 bodů).

Mičánek Motorsport a Doubek v “zemi tulipánů”

Reprezentace se ale Česká republika dočká také na území Nizozemska, kde se navíc její vlajka objeví ve startovní listině hned dvou podniků.

Prvním z této dvojice případů bude šampionát Lamborghini Super Trofeo Europe, který se dva týdny po závodech v Misanu přesune na Zandvoort. Ani v tomto případě nebude chybět Mičánek Motorsport, který do boje o mistrovské body opět vyrukuje s posádkami Josef Záruba-Jakub Knoll (Pro Cup) a Kurt Wagner-Libor Dvořáček (Pro AM Cupu).

Zatímco české dvojici patří v kategorii Pro Cup celkové 6. místo, druhé posádce týmu pak ve své třídě náleží 4. pozice. V týmovém hodnocení se stáj nachází na 8. příčce.

V rolích lídrů šampionátu přijíždějí na Zandvoort posádky Kikko Galbiati-Vito Postiglione (Pro Cup), Shota Abkazava-Harald Schlegelmilch (Pro AM Cup) a také Nicolas Gomar (AM Cup).

Kromě Mičánek Motorsportu ale budeme mít o víkendu na nizozemské půdě ještě jedno želízko v ohni a to Martina Doubka. Toho čeká ve Venray pátý podnik letošního ročníku NASCAR Whelen Euro Series. Půjde navíc o klání, které v kalendáři vůči ostatním závodům vyčnívá, neboť se jedná o jediný oválový podnik.

Po víkendu v Mostě se Martin nachází v Elite 1 na 24. místě průběžného pořadí a v šampionátu Elite 2 jej najdeme zase na 19. příčce.

Lídrem Elite 1 je Stienes Longin (272 bodů), za nímž číhají druhý Nicolò Rocca (255 bodů) se třetím Alonem Dayem (243 bodů). Elite 2 zase vévodí Giorgio Maggi (271 bodů) před druhým Vittoriem Ghirellim (256 bodů) a třetím Advaitem Deodharem (235 bodů).

motokáry v Německu

Na své si ale přijdou také fanoušci motokárového závodění. V Kerpenu je totiž na programu třetí podnik německého motokárového šampionátu Deutsche Kart-Meisterschaft, kde se v akci objeví hned osmička Čechů – Josef Knopp, Sebastien Belhocine, Soňa Ptáčková, Matěj Kácovský, Jakub Talaš, Dominik Javůrek, Alex Tlustý a Jan Bednář.

View this post on Instagram

I hear the word : RACEWEEK🤟🏽😁

A post shared by Josef Knopp (@pepino_knopp) on

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0