Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

Milan Kodídek ve „čtyřiadvacetihodinovce“ na Nürburgringu nebo Petr Ptáček na Suzuce při svém premiérovém startu v Asijské F3. Například na toto se m

Lacko v mosteckých trénincích na čele
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Adam Lacko a Aliyyah Koloc míří s novou výzvou znovu na Hungaroring

Milan Kodídek ve „čtyřiadvacetihodinovce“ na Nürburgringu nebo Petr Ptáček na Suzuce při svém premiérovém startu v Asijské F3. Například na toto se můžeme o víkendu těšit.

24 hodin Nürburgring

Týden po Le Mans se mohou fanoušci vytrvalostních závodů těšit na další slavnou „čtyřiadvacetihodinovku“, tentokrát na Nürburgringu. Stejně jako v posledních třech letech nebude ani ve 47. ročníku tohoto podniku chybět český zástupce Milan Kodídek, který se bude společně s Guidem Heinrichem, Ralfem Weinerem a Guidem Wirtzem dělit o vůz Porsche 911 Carrera stáje MRC RaceWorld. Trojice bude závodit v kategorii V6. Vítězství z loňského roku bude obhajovat posádka stáje Manthey Racing Nick Tandy-Frédéric Makowiecki-Patrick Pilet-Richard Leitz.

WTCR – Nüburgring

Kromě 24hodinového závodu se ale v „zeleném pekle“ tento víkend uskuteční také pátý podnik letošní sezony WTCR. Před čtvrtečními kvalifikacemi patřila v průběžném pořadí vedoucí pozice Estebanu Guerrierimu (161 bodů) před druhým Thedem Björkem (150 bodů) a třetím Néstorem Girolamim (135 bodů). V Německu budeme svědky mimo jiné dalšího startu na divokou kartu, když se ke stálému startovnímu poli připojí aktuální lídr ADAC TCR Germany Antti Buri.

Asijská F3 – Suzuka

Dalším kláním, které bude díky české účasti pro tuzemského fanouška atraktivní, představuje třetí podnik letošní sezony Asijské F3 v japonské Suzuce. České barvy ale tentokrát nebude jako v předchozích dvou kláních reprezentovat Tom Beckhäuser, jehož účinkování v sérii skončilo, ale Petr Ptáček. 16letý pilot totiž využije přestávky Eurocupu Formule Renault a nastoupí v barvách mexického uskupení Seven GP. Dosavadnímu průběhu sezony zatím dominuje stáj Hitech GP, když vede Ukjo Sasahara (136 bodů) před svým týmovým kolegou Jackem Doohanem (122 bodů). Třetí místo patří s výraznou ztrátou Danielu Caovi (65 bodů).

Petr Ptáček během volného tréninku na Suzuce.
foto: F3 Asian Championship Certified by FIA

Super Formule – Sugo

Asijská F3 ale nebude jediným formulovým šampionátem, který bude během víkendu v Japonsku závodit. Pokračovat totiž bude také sezona Super Formule, kterou čeká na okruhu Sportsland Sugo třetí letošní závod. V čele šampionátu se po úvodních dvou podnicích nachází úřadující šampion Naoki Jamamoto (16 bodů) a to i přesto, že se mu v roce 2019 doposud zvítězit nepodařilo. Japonského závodníka následují druhý Nick Cassidy (11 bodů) a třetí Juhi Sekiguči (10 bodů).

ETRC – Hungaroring

„Želízka v ohni“ bude mít Česko také na Hungaroringu během druhého podniku letošní sezony ETRC v podobě stáje Buggyra a Adama Lacka. Této kombinaci se navíc vstup do nového ročníku před třemi týdny v Misanu podařil na jedničku, neboť se český závodník nachází se 44 body na čele pořadí a to i navzdory skutečnosti, že se mu v San Marinu nepodařilo zvítězit. Pouhé dva body za šampionem z roku 2017 se ovšem nachází Jochen Hahn. Nejlepší trojici pak doplňuje Norbert Kiss (34 bodů). Druhému jezdci české stáje Olymu Janesovi patří s 6 body 11. místo.

F1 – Le Castellet

Pokračovat bude ale i Formule 1, jejíž další závod hostí francouzské Le Castellet. Před podnikem na okruhu Paula Ricarda je na čele Lewis Hamilton (162 bodů), který před dvěma týdny v Montrealu vybojoval své další prvenství a náskok na týmového kolegu Valtteriho Bottase dokázal navýšit již na 29 bodů. Třetí pozice stále patří Sebastianu Vettelovi (100 bodů). Pilot Ferrari se bude v „zemi galského kohouta“ snažit zapomenout na své zklamání z Kanady. Zde totiž přišel o vítězství až po kontroverzní pětisekundové penalizaci za manévr při návratu na závodní dráhu, která v uplynulých dnech rozdělila příznivce královny motorsportu na dva tábory.

F2 – Le Castellet

Formule 1 se ale na západě Evropy nepředstaví sama. Po kanadské pauze ji totiž bude opět doprovázet Formule 2. Jezdci české stáje Sauber Junior Team by Charouz Juan Manuel Correa s Callum Ilottem se v šampionátu nacházejí na 12., resp. 14. příčce. I přes smolný víkend v Monte Carlu stále drží celkové vedení Nicholas Latifi (95 bodů). Kanaďanův náskok na druhého Nycka De Vriese již ale činí jen pouhý jeden bod. Třetí pozice patří Lucovi Ghiottovi (67 bodů).

F3 – Le Castellet

Kromě F1 s F2 ale bude na okruhu Paula Ricarda závodit také Formule 3, kterou letos čeká teprve druhý podnik. V úvodním barcelonském klání se stáji Antonína Charouze příliš nevedlo, když se ani jednomu z trojice Lirim Zendeli, Raoul Hyman a Fabio Scherer nepodařilo bodovat. První místo patří po dvojici španělských jízd Robertu Švarcmanovi (37 bodů) před druhým Christianem Lundgaardem (24 bodů) a třetím Jehanem Daruvalou (23 bodů).

FIA CEZ – Banja Luka

Další podnik čeká také na okruhový šampionát středoevropské zóny FIA CEZ, který tentokrát zavítá do Bosny a Hercegoviny na okruh ve městě Banja Luka.

Drexler Automotive Formel Cup – Imola

Další destinací, kde čeští závodníci budou tento víkend svádět boj o body, je Itálie. Zde se totiž na okruhu v Imole uskuteční třetí podnik aktuálního ročníku Drexler Automotive Formel Cupu a ve startovní listině se objeví česká vlajka hned dvakrát. Stane se tak díky Tomu Beckhäuserovi a Matěji Kácovskému. Zatímco první jmenovaný nastoupí s vozem Formule 3 v barvách stáje Franze Wosse, Kácovský se představí s monopostem Formule Renault 2.0 týmu HKC Racing. Zatímco Beckhäuserovi patří po úvodních dvou podnicích v hodnocení Drexler-Automotive Formel 3 Cupu 6. příčka s 25 body, jeho krajan drží v rámci Drexler-Automotive Formel Renault 2.0 Pokalu 5. místo se ziskem 36 bodů. Co se lídrů jednotlivých kategorií týče, ve Formule 3 Cupu vede Sandro Zeller (93 bodů), ve Formule 3 Trophy Urs Rüttimann (50 bodů), Formel Renault 2.0 Pokalu vévodí Norbert Groer (54 bodů) a v rámci Formule 4 Cupu se o vedení dělí Sebastian Freymuth se Stefanem Fürtbauer (oba 25 bodů).

Matěj Kácovský
foto: HKC Racing Racing/Facebook

WSK Euro Series – Lonato

Čeští závodníci se ale na Apeninském poloostrově nepředstaví jen v Drexler Automotive Formel Cupu, ale také při podniku motokárového šampionátu WSK Euro Series v Lonatu. Zde se v akci objeví třídy MINI, OKJ, OK a KZ2. Naše národní barvy budou reprezentovat Igor Čepil (OKJ) společně s Josef Knoppem (OK). Zatímco ve třídě MINI vede William Macintyre (165 bodů), OKJ kraluje Robert De Haan (116 bodů), třídě OK vévodí Lorenzo Travisanutto (127 bodů) a v KZ2 drží průběžné vedení Simo Puhakka (70 bodů). Igoru Čepilovi patří ve třídě OKJ se 3 body celková 26. příčka.

Formule E – Bern

Již předposlední podnik páté sezony čeká po měsíční přestávce na Formuli E. Elektrická série se tentokrát představí v ulicích švýcarského Bernu, kam jako vedoucí muž průběžného pořadí přijede Jean-Eric Vergne (102 bodů). Pouhých šest bodů za úřadujícím šampionem ovšem číhá druhý Lucas Di Grassi (96 bodů). Třetí příčku pak okupuje André Lotterer (86 bodů).

IndyCar Series – Elkhart Lake

Již desátý letošní závod bude mít na programu IndyCar Series. Další souboj o body se tentokrát odehraje v Elkhart Lake na okruhu Road America. První pozice patří v šampionátu Josefu Newgardenovi (367 bodů), který se v předchozích podnicích radoval z prvenství již třikrát. Na druhém místě se nachází Newgardenův krajan Alexander Rossi (342 bodů) a třetí je letošní vítěz Indy 500 Simon Pagenaud (319 bodů), jehož na 4. příčce následuje úřadující šampion Scott Dixon (278 bodů).

NASCAR Monster Energy Cup Series – Sonoma

Závodní bude tento víkend také pro další americký šampionát, NASCAR Monster Energy Cup Series. Ten ovšem nyní před sebou nemá další oválové klání, nýbrž okruhový závod v Sonomě. Novým lídrem šampionátu se po vítězství v posledním závodě v Michiganu stal úřadující šampion Joey Logano (614 bodů). Kyle Busch byl odsunut na místo druhé (605 bodů) a třetí pozice patří Bradu Keselowskému (541 bodů).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0