Víkendový přehled: Nabitý program ve Spa nebo ESET V4 Cup v Grobniku

Víkendový přehled: Nabitý program ve Spa nebo ESET V4 Cup v Grobniku

Několikanásobná česká účast ve Spa-Francorchamps, start Romana Staňka v rámci Velké ceny Německa Formule 1 a pokračování ESET V4 Cupu v cho

Ve F3 je před Hungaroringem v nejlepší pozici Beckhäuser
Andrea Cola doufá, že bude o titul bojovat až do finálového závodu
V Brně vyvrcholí italský souboj mezi Brajnikem a Colou

Několikanásobná česká účast ve Spa-Francorchamps, start Romana Staňka v rámci Velké ceny Německa Formule 1 a pokračování ESET V4 Cupu v chorvatském Grobniku. To vše nabídne českým fanouškům nadcházející víkend.

Bohaté zastoupení v Ardenách

Nouze o závodění rozhodně nebude o víkendu v belgickém Spa-Francorchamps, kde se uskuteční hned několik podniků. Dominovat mezi nimi bude již 71. ročník místní čtyřiadvacetihodinovky, která bude započítávána do dvou šampionátů – Intercontinental GT Challenge a Blancpain GT Series Endurance Cupu.

V rámci druhé jmenované série se představí také stáj Scuderia Praha. Pražský tým tentokrát vyrukuje do boje s poněkud netradiční posádkou. K osvědčenému triu Josef Král-Jiří Písařík-Matteo Malucelli se totiž v tomto případě připojí Gabriele Lancieri.

 Zatímco jako lídři Intercontinental GT Challenge přijíždějí do Belgie Maximilian Buhk, Maximilian Götz a Raffaele Marciello (36 bodů), o celkovou druhou pozici se pak dělí posádky Tim Slade-Nick Foster a Matt Campbell-Dirk Werner-Dennis Olsen s Miguelem Molinou, přičemž všichni mají na svém kontě 25 bodů.

Blancpain GT Series Endurance Cupu prozatím kraluje trio Michail Aljošin-Miguel Molina-Davide Rigon (49 bodů), za kterým se nacházejí posádky Andrea Caldarelli-Dennis Lind-Marco Mapelli (45 bodů) a Jules Gounon-Steven Kane-Jordan Papper (34 bodů).

Co se týče ostatních hodnocení, v Silver Cupu vede posádka Nico Bastian-Timur Boguslavskij-Felipe Fraga, v Pro-Am Cupu zase Charlie Eastwood-Ahmad Al Harthy-Salih Yoluç a na první příčce průběžného pořadí Am Cupu se nacházejí Adrian Amstutz, Leo Mačitskij a Miguel Ramos.

Vedle závodu 24 hodin Spa se ale na 7,004 kilometrů dlouhém okruhu uskuteční rovněž čtvrtý podnik letošní sezony Lamborghini Super Trofeo Europe.

Ve startovní listině opět nebude chybět dvojice posádek týmu Mičánek Motorsport, když v Lambo Cupu nastoupí Kurt Wagner s Liborem Dvořáčkem a v hodnocení Pro Cupu pak duo Jakub Knoll-Josef Záruba.

Svá želízka v ohni ale budou mít ve startovní listině rovněž slovenští fanoušci, neboť se ve startovní poli objeví i Samuel a Filip Sládečkovi (Pro Cup) s Robertem Zwingerem (AM Cup).

Po třech odjetých kláních patří posádce Josef Záruba-Jakub Knoll v průběžném pořadí Pro Cupu 6. místo. Stejná pozice patří shodou okolností také Liboru Dvořáčkovi s Kurtem Wagnerem v Lambo Cupu a rovněž stáji v týmovém hodnocení.

Robert Zwinger pak okupuje v rámci AM Cupu třetí místo za lídrem Nicolasem Gomarem a posádkou Mikko Eskelinen-Jake Rattenbury, která se nachází na 2. pozici.

V ostatních kategoriích vedou posádky Kikko Galbiati-Vito Postiglione (Pro Cup), Šota Abkazawa-Harald Šlegelmilch (Pro AM Cup) a Francois Semoulin-Benoit Semoulin (Lambo Cup).

Vlajka České republiky se ale v Belgii neobjeví pouze na automobilové scéně, ale rovněž na formulové. Po téměř dvouměsíční přestávce totiž bude ve Spa-Francorchamps pokračovat sezona Formule Renault Eurocupu.

Ve startovní listině opět nebude chybět Petr Ptáček, který se před svým premiérovým startem na legendární trati nachází v průběžném pořadí se ziskem 17 bodů na 11. místě. Vedoucí příčka patří Victoru Martinsovi (119 bodů) před druhým Aleksandrem Smoljarem (116 bodů) a třetím Oscarem Piastrim (110 bodů).

Staňkův start v rámci Velké ceny Německa

Dlouhé čekání na další klání ale neskončí pouze v případě Formule Renault Eurocupu, ale také u Německé F4. Ta se na závodní dráze objeví poprvé od druhého červnového víkendu na Red Bull Ringu a zavítá na německý Hockenheimring, kde se objeví jakožto součást doprovodného programu Velké ceny Německa Formule 1.

I zde budou mít samozřejmě čeští fanoušci komu držet palce, neboť součástí startovní listiny je v letošním ročníku Roman Staněk. Po dvou odjetých podnicích patří jezdci kombinace US Racingu a Charouz Racing Systemu celkové 4. místo se ziskem 59 bodů.

Na čele se nachází týmový kolega 15letého talentu Théo Pourchaire (69 bodů). Druhá pozice patří Niklasi Krüttenovi, jenž má na svém kontě stejný počet bodů jako vedoucí Francouz, a třetí příčku drží další Staňkův parťák Arthur Leclerc (62 bodů). Čtvrtý pilot týmu US Racing-CHRS Alessandro Ghiretti figuruje na 6. pozici (48 bodů).

Zatímco v celkovém pořadí se Roman Staněk nachází na 4. místě, v nováčkovském hodnocení se mu vede ještě lépe, neboť se dělí o vedoucí pozici s Paulem Aronem (oba 123 bodů). Třetí místo patří Joshuovi Dürksenovi (81 bodů).

Důvod k radosti má český fanoušek také při pohledu na stav pořadí týmů, kde US Racing-CHRS vede se 164 body před druhým Van Amersfoort Racingem (141 bodů) a třetím Prema Powerteamem SRL (124 bodů).

ESET V4 Cup pokračuje v Grobniku

Pozornost českých motoristických fanoušků ovšem nebude směřovat pouze k Belgii a Německu, ale také k Chorvatsku. Tam totiž bude na okruhu Grobnik pokračovat letošní sezona ESET V4 Cupu.

Co se sprintu týče, v kategorii Renault Clio Cup vede Michal Makeš, v Renault Twingo Cupu Mark Škulj, ve třídě TC-3500 Márk Jedlóczy, v GT4 Gregor Zsigo, v GTC Samuel Sládečka, v GT3 a GT3 Trophy Richard Chlad Jr., ve Formuli E2-2000 Paolo Brajnik, v F3 Tom Beckhäuser, v F4 Stefan Fürtbauer a ve Formuli Renault 2.0 Róbert Hefler.

V rámci Endurance se před chorvatským kláním nacházejí na čele průběžného pořadí Gábor Kismarty-Lechner s Csabou Tóthem (Endurance D4-3500), Filip a Samuel Sládečkovi (GTC) a Richard Chladr Jr. (GT3 i GT3 Trophy).

Šampionátu ESET TCR prozatím kraluje Milovan Vesnič (57 bodů) před druhým Jakubem Wyszomirskim (47 bodů) a třetím Petrem Čížkem (34 bodů).

V hodnocení ESET Junior drží první místo Mark Škulj (39,64 bodů). Druhá pozice patří Michalu Makešovi (39 bodů) a na třetím příčce se nachází Andrea Cola (28,51 bodů).

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0