Víkendový přehled: Přelom měsíce nabídne závěr Blancpain Endurance Series, BTCC či Formuli 1

Víkendový přehled: Přelom měsíce nabídne závěr Blancpain Endurance Series, BTCC či Formuli 1

Nadcházející víkend na přelomu září a října se odjede ve znamení závěru letošní sezony Blancpain GT Series, poblíž Barcelony se rozhodne o vytrvalostn

I.S.R. v Barceloně otestuje pneumatiky a nové jezdce
Tým Strakka Racing GT mění McLaren za Mercedes
MOTORSPORT SIMULATOR už i ve Formuli 1

Nadcházející víkend na přelomu září a října se odjede ve znamení závěru letošní sezony Blancpain GT Series, poblíž Barcelony se rozhodne o vytrvalostních šampiónech i mistrech absolutní klasifikace. Stejně tak má před sebou finále roku britský seriál cestovních vozů BTCC v Brands Hatch. Královna motorsportu pokračuje Velkou cenou Malajsie na Sepangu.

Blancpain Endurance Series v Barceloně

Katalánský okruh nedaleko Barcelony hostí závěrečný podnik letošní sezony Blancpain Endurance Series. Poslední zastávka rozhodne o mistrech jak ve vytrvalostním seriálu, tak v absolutním hodnocení Blancpain Series.

Blancpain GT Series sice stejně jako loni vyvrcholí na Circuit de Catalunya, ale vůbec poprvé zakončí sezonu vytrvalostní klání, v neděli je na programu tříhodinový závod.

V absolutní klasifikaci, která kombinuje sprintovou a vytrvalostní sezonou, se v Katalánsku rozhodne mezi posádkou Grasser Racing Teamu Mirkem Bortolottim s Christianem Engelhartem, kteří mají náskok 22 bodů na Vincenta Abrila z Bentley týmu M-Sport. Vzhledem k tomu, že k dispozici je posledních 26 bodů, čeká Francouze velmi náročný úkol, jenž už navíc není pouze v jeho rukách.

Dá se říct, že v seriálu Endurance je situace opačná. V pozici vedoucího muže bude v Barceloně právě Vincent Abril, který společně s Andym Soucekem a Maximem Souletem hájí 8 bodovou výhodu před Mirkem Bortolottim a Christianem Engelhartem, jež doplňuje Andrea Caldarelli. Ostatní posádky jsou již mimo hru.

Česká stáj I.S.R. Racing nasadí Audi R8 LMS, za jehož volant se posadí Frank Stippler, Clemens Schmid a Filip Salaquarda.

Program:

Sobota:
Trénink: 09:00 – 10:30
Předkvalifikace: 16:40 – 18:10

Neděle:
Kvalifikace: 09:00 – 10:00
Hlavní závod: 15:00 – 18:00

Startovní listina
Livestream a livetiming

BTCC v Brands Hatch

Britský šampionát cestovních vozů vyhlíží závěrečné trio jízd na okruhu v Bradns Hatch, stejně jako bitvu o titul. K cestě za nejprestižnější motoristickou korunou na Britských ostrovech má nejblíže Ash Sutton a dvojnásobný šampión Colin Turkington. Jezdec stáje Adrian Flux Subaru Racing a pilot Teamu BMW mají na kontě 328 bodů, zatímco nejbližší pronásledovat Gordon Shedden z Halfords Yuasa Racingu disponuje 272 body. Během tří závodů v Brands Hatch bude k dispozici celkem 67 bodů, což znamená, že ve hře je stále i čtvrtý Tom Ingram v barvách Speedworks Motorsportu.

Program:

Sobota:
Kvalifikace: 15:05 – 15:35

Neděle:
Závod 1: 11:37
Závod 2: 14:22
Závod 3: 17:14

Velká cena Malajsie Formule 1

Ještě před tím, než Formule 1 načne závěrečnou čtvrtinu kalendáře, je na programu Velká cena Malajsie, patnáctý závod letošní sezony. Do Sepangu přijíždí jako lídr průběžného pořadí Lewis Hamilton, který v posledních třech Grand Prix triumfoval a vystřídal hlavního soupeře Sebastiana Vettela na čele průběžné klasifikace. Pilot Mercedesu vede před jezdcem Ferrari o 28 bodů.

Program:

Sobota:
Kvalifikace: 11:00

Neděle:
Závod: 9:00

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0