Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další

Víkendový přehled: RTR Projects, ISR, Chovanec a další

I tento víkend uvidíme bojovat české barvy hned na několika frontách. Na své si přijdou fanoušci závodů GT, formulí, motocyklů nebo třeba i motokár.

Venezuelan s českými kořeny Chovanec míří na scénu F4
Ptáček si z Belgie odvezl šest bodů
Petr Ptáček má za sebou premiéru v Monte Carlu

První říjnový víkend již klepe na dveře. A český fanoušek motoristického sportu se během něj rozhodně nudit nebude. Naši reprezentanti totiž zabojují o body v řadě šampionátů.

Náš výčet začneme dvojnásobným zastoupením na okruhu Sachsenring. Tam budou pokračovat mimo jiné i letošní sezony šampionátů ADAC GT Masters a ADAC GT4 Germany. V prvním zmíněném případě bude mít Česká republika želízko v ohni zásluhou stáje ISR a její posádky Filip Salaquarda – Frank Stippler. V ADAC GT4 Germany zase nastoupí tým RTR Projects, v jehož voze KTM X-Bow GT4 uvidíme Jana Krabce s Lennartem Marioneckem.

Salaquarda se Stipplerem nasbírali v úvodních třech podnicích aktuálního ročníku ADAC GT Masters celkem 12 bodů, se kterými se nacházejí na 21. příčce průběžného pořadí. Na nejlepší výsledek dosáhla dvojice hned v úvodním závodě sezony na Lausitzringu, kde projela cílem jako osmá. V týmovém hodnocení se pak ekipa Igora Salaquardy nachází s 20 body na 13. místě. Filip Salaquarda je rovněž druhý v průběžném pořadí hodnocení Trophy. Na kontě zde má 126 bodů.

V ADAC GT4 Germany patří Krabcovi s Marioneckem celková 18. příčka s deseti body. Tuto sumu získal česko-německý tandem za 15. místo ve druhém závodě úvodního podniku na Nürburgringu a dále za patnáctou, respektive jedenáctou pozici v závodech na Hockenheimringu před dvěma týdny. Mezi týmy je brněnská ekipa se 16 body třináctá a v klasifikaci Trophy náleží Janu Krabcovi čtvrtá příčka (73,5 bodů).

Český reprezentant se ale objeví také na okruhu v belgickém Zolderu v rámci druhého podniku letošní sezony NASCAR Whelen Euro Series. V závodech třídy EuroNASCAR 2 totiž nastoupí za stáj Hendriks Motorsport Martin Doubek. Pro rodáka z Litomyšle půjde v tomto šampionátu o letošní první vystoupení. Úvodní podnik v italské Vallelunze byl totiž nucen vynechat kvůli trasování ohledně koronaviru.

Příznivce formulových sérií bude zajímat dění v Mugellu. V Toskánsku totiž pokračuje třetím podnikem letošní ročník italské F4. Součástí startovního pole této série je letos rovněž Venezuelan s českými kořeny Zdeněk Chovanec, který ovšem v této sérii závodí právě pod vlajkou naší země. Po úvodních třech podnicích se pilot stáje Bhaitech nachází na celkové 15. příčce. Na kontě má 10 bodů, které si připsal za páté místo v úvodním závodě druhého podniku v Imole. Mezi nováčky je Chovanec s 19 body jedenáctý.

View this post on Instagram

4 days to go!🇮🇹

A post shared by Zdenek Chovanec (@zchovanec06) on

O zábavu budou mít postaráno také fandové jedné stopy, tedy závodů silničních motocyklů. Ve francouzském Magny-Cours totiž pokračuje sezona Mistrovství světa superbiků i s doprovodnými sériemi – světovými šampionáty Supersport a Supersport 300.

V závodech Mistrovství světa supersportů se představí Karel Hanika. Brněnský jezdec, který minulý víkend slavil vítězství při dvanáctihodinovém závodě FIM EWC v portugalském Estorilu, doplní v sestavě českého týmu WRP Wepol Racing Brita Dannyho Webba.

V Supersport 300 pak WRP Wepol Racing nasadí Petra Svobodu. V akci zde ale uvidíme také týmy Jakuba Smrže, který ale musel pro francouzský víkend kompletně obměnit sestavu. Vedle zraněného Miloslava Hřavy totiž budou tentokrát chybět také Matyáš Červenka a Španěl Alejandro Carrión, kterým podle oficiální tiskové zprávy zabrání ve startu nepříjemné okolnosti jako rodinné, školní či jiné důvody. Smrž tím pádem v Magny-Cours vsadí na Lukáše Simona (ACCR Czech Talent Team – Willi Race) a na australskou jezdkyni Sharni Lee Pinfoldovou (Smrž Racing by Blue Garage).

Čeští motocyklisté se ale představí také na okruhu Motorland Aragón. V dějišti Velké ceny Aragonie MotoGP se totiž během víkendu uskuteční hned dva podniky Juniorského mistrovství světa FIM CEV Moto3, mimo jiné i s Ondřejem Vostatkem (Openbank Aspar Team) a Filipem Řeháčkem (Laglisse Academy).

Vostatkovi se během vystoupení v Jerezu, které se uskutečnilo na konci srpna, podařilo vybojovat první dva body a s nimi se aktuálně nachází na 25. místě průběžného pořadí. Jeho krajan Řeháček na „první zářez“ stále čeká.

View this post on Instagram

⏰ It’s a race week ⏰ @asparteam

A post shared by Ondřej Vostatek (@ondrejvostatek50) on

Naše motocyklové reprezentanty neuvidíme pouze ve Francii a Španělsku, ale také mnohem blíže – na Automotodromu Brno. V moravské metropoli totiž vrcholí premiérový ročník Northern Talent Cupu, kde letos nastupují Jakub Gurecký (JRT Brno Circuit), Jonáš Kocourek (JRT Brno Circuit) a Štěpán Zuda (Motoracin23 klub v AČR).

Gurecký, který si v dosavadních závodech připsal na konto dvě umístění na stupních vítězů včetně jednoho vítězství, má navíc stále šanci na zisk titulu. Celkově mu patří čtvrté místo. Je ale třeba dodat, že ve hře zůstává 50 bodů a Gurecký jich na vedoucího Freddieho Heinricha ztrácí čtyřicet dva. Jonáš Kocourek je celkově osmý (49 bodů) a Štěpán Zuda (26 bodů), který má na kontě jedno pódium, čtrnáctý.

Závodit se ale bude i na motokárách, a to například v italském Lonatu. Na Apeninském poloostrově je na programu podnik Světového šampionátu FIA v kategoriích KZ, KZ2 a Academy. V KZ nastoupí Petr Ptáček (Praga Racing Team), který si tak zkrátí čekání na podnik Eurocupu formule Renault v Barceloně. v KZ2 se objeví Matěj Kácovský (Praga Racing Team), Sebastien Belhocine (EL.ZET. sro) a Jakub Talaš (MS Kart Racing Team). V Academy pak uvidíme Adama Kowalského.

Zmíněná jména ale nebudou jedinými účastníky podniku, kteří budou mít co do činění s Českou republikou. Stáj Praga Racing Team totiž budou s výjimkou Petra Ptáčka reprezentovat také Francouz Tom Leuillet a Portugalec Rodrigo Ferreira (oba v KZ2). Nastoupí ale i jiné české stáje, a to Formula K Racing Team (KZ – Jeremy Iglesias, KZ2 – Giacomo Pollini, Natalia Balbová, Noam Abramczyk a Gaetan Revol) a OK1 Racing Team (Filippo Calligaris v KZ2).

View this post on Instagram

FIA Karting – News – Lonato Spotlight Again 20… https://buff.ly/2HDMQZ7⠀ ⠀ Impacted by the COVID-19 pandemic, 2020 will bring the Lonato venue back to the forefront of international competition for the second time in a row. After the withdrawal of Le Mans, the South Garda Karting circuit has been asked to host the FIA Karting World Championship – KZ, the FIA Karting International Super Cup – KZ2 and the third competition of the FIA Karting Academy Trophy from 2nd to 4th October. ⠀ ⠀ Nearly 180 Drivers will meet on the famous Italian circuit for this prestigious competition. In this period where travelling is still complicated by coronavirus, the presence of representatives from 41 countries all over the world is very satisfying. A health protocol that respects the guidelines of the FIA and the Italian government will be rigorously applied. The Competition will take place in the absence of spectators. ⠀ ⠀ A world reference in karting competition, Lonato sees intense racing activity throughout the year. Due to its geographical location in Northern Italy, the track serves as a training ground for many international teams and allows the major Italian chassis manufacturers to develop their equipment. Lengthened to 1200 m in 2015, the South Garda Karting track has retained the appeal of its initial layout while increasing both its selectivity and overtaking possibilities. On the organisation side, the experience of the Corberi family and its team is a guarantee of the smooth running of one of the most important competitions of the season. […]⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀ Check it out on fiakarting.com⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #cik #cikfia #fia #fiakarting #karting #gokart #lonato #southgardakarting #italy #rgmmc #kspreportages #ksp #raceagainstcovid #purposedriven #desenzanodelgarda #ig_italy #igers #wu_italy #fiakartingworldchampionship #fiakartingacademytrophy

A post shared by FIA Karting Championship (@fia.karting.championship) on

Úvodní fotografie: ADAC GT4 Germany

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0