Víkendový přehled: Vrchol vytrvalostní sezony v Le Mans. DTM, F3 a TCR Series v Budapešti

Víkendový přehled: Vrchol vytrvalostní sezony v Le Mans. DTM, F3 a TCR Series v Budapešti

Zlatým hřebem nadcházejícího víkendu, o který nesmí přijít žádný fanoušek motoristického sportu, je legendární vytrvalostní závod 24H Le Mans. Svatý t

Miro Konopka zahájil novou sezónu 5. místem v dubajské 24-hodinovce
Víkendový přehled: WTCC, Asian Le Mans Series a start Formule E
Miro Konopka a ARC Bratislava bojuje o titul v ALMS

Zlatým hřebem nadcházejícího víkendu, o který nesmí přijít žádný fanoušek motoristického sportu, je legendární vytrvalostní závod 24H Le Mans. Svatý týden před třetím podnikem Mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC vrcholí a úder sobotní patnácté hodiny se nezadržitelně blíží. Maďarský Hungaroring zase hostí víkend německého seriálu cestovních vozů DTM, v rámci jehož doprovodného programu vyrazí na trať rovněž evropský šampionát FIA Formule 3 a vůbec poprvé také TCR International Series. Čeští příznivci se mohou vypravit na středoevropské okruhové závody do severních Čech na The Most FIA Central Europe Zone Challenge 2017.

24H Le Mans

Mistrovství světa vytrvalostních závodů má letos zatím zcela jasného favorita a tím je japonská automobilka Toyota. Její posádka v prototypu TS050 Hybrid s číslem 8 ve složení Sébastien Buemi, Anthony Davidson a Kazuki Nakadžima vyhrála dosavadní dva podniky na Silverstonu a ve Spa-Francorschamps a s plným počtem 50 bodů vede před triem Bernhard – Bamber – Hartley o 17 bodů.

Ve třídílné kvalifikaci na 24H Le Mans však byla nejrychlejší posádka Toyoty #7, jejíž jezdci jsou hlouběji v průběžné kvalifikaci. Dočká se sestava Kamuj Kobajaši, Mike Conway a Stéphane Sarrazin prvního letošního vítězství?

Výsledky kvalifikace

Podrobný harmonogram 24H Le Mans

A nesmíme zapomenout ani na to, že letošní čtyřiadvacetihodinovka bude mít i slovenskou příchuť. Svůj tým ARC Bratislava dostal na start majitel a závodník v jedné osobě Miro Konopka. Na jedny z prvních dojmů jsme se ptali ZDE

ARC Bratislava poprvé v Le Mans

Slavný závod 24H Le Mans startuje na okruhu de la Sarthe v sobotu v 15:00 hod. a vítěze 85. ročníku budeme znát v neděli o čtyřiadvacet hodin později po patnácté hodině.

Live timing 24H Le Mans

Live text 24H Le Mans

Spotter guide 24H Le Mans

Víkend DTM na Hungaroringu

Nedaleko hlavního maďarského města Budapešti se roztočí kola německé série cestovních vozů DTM, která letos poprvé opouští hranice hranice své domoviny. Sezona 2017 odstartovala 6. května v Hockenheimu a pokračovala na Lausitzringu o dva týdny později. Ve čtyřech jízdách se o vítězství podělili dva piloti, Rakušan Lukas Auer z Mercedesu a Brit Jamie Green z Audi. Díky lepším výsledkům ve zbývajících dvou závodech vede průběžné pořadí Auer se 69 body, Green je druhý s 53 body. Zatímco se automobilky Mercedes a Audi přetahují na čele, BMW ví, že letos musí zabrat.

Do dějiště Velké ceny Maďarska vozů F1 zavítá DTM po ročnících 1988, 2014 a 2016 teprve počtvrté.

Program DTM na Hungaroringu:

Sobota:

Kvalifikace: 11:40 – 12:00

Závod 1: 14:48 – 15:43

Neděle:

Kvalifikace: 12:00 – 12:20

Závod 2: 15:18 – 16:13

Live stream a live timing DTM

Evropský šampionát FIA Formule 3 sleduje těsnou bitvu na čele

Evropská sezona Formule 3 pod hlavičkou FIA je letos nesmírně vyrovnaná a plná překvapivých momentů. Po devíti závodech ve třech podnicích je lídrem celkové klasifikace mezi jezdci Švéd Joel Eriksson z týmu Motopark a to společně s Britem Landem Norrisem z Carlinu. Oba mají na čele shodný počet 139 bodů. Jen o pouhé dva body zpět je Maximilian Günther ze stáje Prema Powerteam. S pořadím zahýbaly především poslední tři jízdy v úzkých uličkách města Pau, které splnily pověst nejnáročnějšího víkendu sezony, a kde hned dvakrát havaroval jezdec z vedení závodu. V Bariéře skončil také Eriksson.

O podniku Formule 3 v Pau jsme psali ZDE

Program F3 na Hungaroringu:

Pátek:

Kvalifikace: 18:00 – 18:20

Sobota:

Závod 1: 10:40 – 11:15

Kvalifikace: 16:15 – 16:35

Neděle:

Závod 2: 11:05 – 11:40

Závod 3: 17:00 – 17:35

Live stream a live timing F3

TCR International Series zažije premiéru po boku DTM

Poprvé ve své tříleté historii pojede mezinárodní seriál cestovních vozů TCR společně s DTM, v Maďarsku nebude chybět ani slovenský zástupce Maťo Homola.

Na čelo průběžné klasifikace vyskočil po úspěšném víkendu na Salzbrugringu Švýcar Stefano Comini, jezdec týmu Comtoyou Racing posbíral dvěma třetími místy 30 bodů a o pouhý jeden bod více než Srb Dušan Borkovič. Comini proto v Maďarsku poveze ve svém voze 30 kg zátěž, zatímco Borkovič dostane 20kg.

22letý závodník z Bratislavy Maťo Homola zaznamenal na Salzburgringu za volantem Opelu Astra TCR nejlepší výsledek sezony, když v první jízdě víkendu proťal po startu z pole-position cílovou pásku na druhé pozici. Homola si z Rakouska odvezl celkem 24 bodů, výrazně přiživil své bodové konto a dotáhl se na desátého Huga Valenteho.

Maťo Homola prožil úspěšný víkend v Salzburgringu

Program TCR na Hungaroringu:

Sobota:

Kvalifikace: 16:50 – 17:25

Neděle:

Závod 1: 9:10 – 9:35 (14 kol)

Závod 2: 13:00 – 13:25 (14 kol)

Live stream TCR

 

Další víkendové závody:

The Most FIA Central Europe Zone Challenge 2017 – podrobný harmonogram najdete ZDE

 

Foto: Jiří Nezdařil, facebookový profil Maťa Homoly, DTM, F3

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Kolemjdoucí 3 years ago

    A já mám zrovna v sobotu bečku. Bez signálu, škoda, no. Takový program.

  • DISQUS: 0