Villeneuve se znovu ukáže v Mostě

Villeneuve se znovu ukáže v Mostě

Jacques Villeneuve si i v příštím roce zazávodí na okruhu v Mostě. Bývalý šampion F1 totiž bude účinkovat v NASCAR Whelen Euro Series

Světové hvězdy se sešly v Brazílii při exhibičním závodě Stock Car
Novinky z Formule E
Jacques Villeneuve se vrací do Indy!

Jacques Villeneuve si i v příštím roce zazávodí na okruhu v Mostě. Bývalý šampion F1 totiž bude účinkovat v NASCAR Whelen Euro Series také během nadcházející sezony, a to dokonce s vlastním týmem.

Českým fanouškům se v loňském roce naskytla příležitost spatřit na vlastní oči v akci mistra světa F1. Na konci června totiž při příležitosti podniku NASCAR Whelen Euro Series zavítal do Mostu Jacques Villeneuve. Toto vystoupení se ovšem rozhodně nezařadilo mezi Kanaďanova nejvydařenější, neboť ani v jednom z víkendových klání nespatřil šachovnicový praporek.

V roce 2020 ale dostane příležitost k nápravě. V závodech evropských NASCAR bude totiž pokračovat. Zatímco letos ale osmačtyřicetiletý závodník hájil barvy stáje GO Fas Racing, v příštím roce vstoupí do šampionátu se svým vlastním týmem FEED Racing.

Stáj navazuje na loni vzniklou stejnojmennou akademii pro talentované jezdce, kterou Villeneuve založil spolu se svým dlouholetým kamarádem Patrickem Lemairém. Právě Francouz bude v kategorii EuroNASCAR PRO (loni Elite 1) jeho týmovým kolegou a do závodní sedačky se tak vrátí po dlouhých šestnácti letech.

Ve třídě EuroNASCAR 2 (dříve Elite 2) pak dá tým příležitost „mladé krvi“ v podobě sedmnáctiletého Belgičana Simona Pilateho, který se bude dělit o vůz s v PRO jedoucím Lemairém. Navíc existuje možnost, že tým nasadí v průběhu sezony až dvě další auta.

„Jedná se o projekt, jehož cílem je dávat mladým talentům příležitost růst a stát se v závodění profesionály. Tento druh vozů a závodů jsem vždy miloval a poté, co jsem loni v NASCAR Whelen Euro Series získal nějaké hodnotné zkušenosti, jsme připraveni udělat další krok. S Patrickem se známe od osmi let, také byl testovacím jezdcem BAR ve F1 a akademii FEED Racing jsme založili společně, takže toto je přirozený krok vpřed,“ řekl Villeneuve.

„Auto EuroNASCAR je perfektní pro osvojení si základů řízení závodního vozu. Je silné a agresivní, nemá žádné elektronické pomůcky a spoustu koňských sil. A jelikož sdílí dva závodníci jeden vůz, budeme společně s našimi jezdci zdatně spolupracovat. NASCAR Whelen Euro Series jim může otevřít zajímavou vývojovou cestu. V následujících pár měsících budeme zvažovat rozšíření na tři nebo čtyři vozy a tedy nasazení více špičkových jezdců a nadějných talentů.“

Příští rok se šampionát objeví v Mostě 20.-21. června, tedy o týden dříve než letos. Zda-li bude ve startovní listině figurovat i jméno českého závodníka Martina Doubka, ale jasné není. Budoucí plány letošního pilota stáje Hendriks Motorsport totiž zatím nejsou známy.

titulní fotografie: oficiální web NASCAR Whelen Euro Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0