Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému

Virtuální Rakousko přineslo vítězství Groszekovi a Korenému

Ve druhém podniku seriálu TCR Eastern Europe Simracing na Red Bull Ringu se mohli radovat z triumfů Bartosz Groszek (první závod) a Tomáš Korený (druhý závod).

TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva
TCR Eastern Europe Simracing vrcholí
Grobnik přivítá třetí virtuální bitvu

V úterý 30. června pokračoval virtuální seriál TCR Eastern Europe Simracing. Dva týdny po podniku na Hungaroringu na jezdce čekalo druhé dějství sezony. Uskutečnilo se na Red Bull Ringu.

TCR Eastern Europe Simracing čeká rakouská bitva

V nejlepší pozici se před začátkem podniku nacházel Bartosz Groszek. Pilot stáje BTC Maszyny Racing nasbíral v úvodním klání maximální počet 90 bodů poté, co vyhrál kvalifikaci i oba závody. Za Polákem se v průběžném pořadí nacházel druhý Miklas Born ze stáje Team Autorama AG by Wolf-Power. Švýcarský junior na Hungaroringu zaznamenal celkem 66 bodů. Celková třetí příčka patřila Petru Fulínovi. Trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů měl před Red Bull Ringem na kontě 54 bodů.

Na virtuálním Hungaroringu kraloval Groszek

A Groszekova dominance neskončila ani v rakouské kvalifikaci. V ní totiž zaznamenal nejrychlejší čas v hodnotě 1:35,012 a vyjel si nejen pole position pro první závod, ale také dalších deset bodů do šampionátu.

Jako druhý se kvalifikoval Petr Fulín. Český závodník ovšem zaostal za vítězem jen těsně. Jeho maximum činilo 1:35,090 a zdálo se, že by v závodě mohl Groszekovi být vyrovnaným soupeřem. Třetí skončil Yannick Mettler (1:35,203). Čtvrtou pozici obsadil jakožto nejlepší junior Szymon Ladniak (1:35,422) a pátou Balint Hatvani (1:35,462).

Nejrychlejším juniorem byl v kvalifikaci Szymon Ladniak.

Těsný rozestup mezi Groszekem a Fulínem v kvalifikaci sice sliboval pro první závod vyrovnanou bitvu, k té ale nakonec nedošlo. Polský závodník byl totiž suverénní od startu až do cíle a ani v tomto případě tak nenašel přemožitele.

Druhý skončil Balint Hatvani. Maďar dosáhl na druhé pódiové umístění v sezoně, když navázal na stříbrný úspěch z úvodní jízdy na Hungaroringu. Poslední pódiovou třetí pozici vybojoval nejvýše umístěný junior Miklas Born. Švýcar svedl o bronz velkou bitvu se svým kolegou ze stáje Team Autorama AG by Wolf-Power Yannickem Mettlerem.

Miklas Born dojel do cíle prvního závodu jako třetí.

Mettler ovšem úspěšný nebyl a nakonec se nemohl radovat ani ze čtvrté příčky. Později jej totiž potkala diskvalifikace z celého podniku, jelikož do druhé jízdy odstartoval z chybné pozice. Nebyl ovšem jediným vyloučeným z prvního závodu. Stejný osud potkal rovněž Fulína, Tomáše Pekaře a Szymona Ladniaka. Trojice se dopustila porušení pravidel během kvalifikace.

Co se týče zbytku nejlepší pětky, čtvrtou pozici nakonec obsadil Tomáš Korený. Jako pátý byl v konečných výsledcích klasifikován Jáchym Galáš.

Na startu druhého závodu došlo k otočení původní podoby nejlepší dvanáctky z úvodního klání a první místo tak připadlo Constantinu Kletzerovi. Jako druhý vyrážel Szymon Ladniak a třetí místo patřilo loňskému vítězi reálného závodu TCR Eastern Europe na Red Bull Ringu Tomáši Pekařovi. Vítěz prvního závodu Groszek musel začínat až z 12. místa.

Nakonec se ale z vítězství radoval někdo úplně jiný – Tomáš Korený. Český pilot zahajoval závod ze sedmé pozice. Dařilo se mu ale propracovávat vpřed a jeho tažení vyvrcholilo v šestém kole, kdy sesadil z čela Constantina Kletzera. Poté jej již nikdo nezastavil a stal se tak prvním přemožitelem Bartosze Groszeka v TCR Eastern Europe Simracing.

Tomáš Korený (vepředu) si dojel ve druhém závodě pro vítězství.

I ve druhé jízdě víkendu si dojel pro stupně vítězů Miklas Born. Zatímco v první jízdě z toho byla třetí příčka, tentokrát se mohl radovat ze druhého místa. Constantin Kletzer obsadil po startu z pole position bronzovou pozici. I o toto místo se ale musel v závěru obávat kvůli náporu ze strany Hatvaniho, ale i Pekaře.

Nakonec však odolal a zatímco Hatvani byl klasifikován jako čtvrtý, Pekař si ze druhého závodu odnesl páté místo. Vítěz předchozích tří závodů sezony Bartosz Groszek se tentokrát musel uskromnit a spokojit se s osmou příčkou.

V celkovém pořadí ale Groszek stále vede. Na kontě má 155 bodů. Druhý i nadále zůstává nejlepší junior Miklas Born (135 bodů) a elitní trojici uzavírá Balint Hatvani (121 bodů).

Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing se uskuteční v úterý 14. července. Jeho dějištěm bude ve virtuální realitě chorvatský Grobnik.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0