Virtuální Slovakia Ring Buggyře trofej nepřinesl

Virtuální Slovakia Ring Buggyře trofej nepřinesl

Stáji Buggyra se během třetího podniku virtuálního seriálu Mistrovství Evropy tahačů na další pódium dosáhnout nepodařilo. Z trojice roudnického týmu se opět vedlo nejlépe Téu Calvetovi.

Víkendový přehled: Tahače na Nürburgringu nebo formule v Itálii
Buggyra již zná oficiální podobu nového kalendáře ETRC
Calvet přidal v Misanu další dvě virtuální pódia

V neděli pokračoval třetím dějstvím virtuální seriál evropského šampionátu tahačů s názvem ETRC Digital Racing Challenge. Jeho dějištěm byl okruh Slovakia Ring.

Pro český tým Buggyra skončily obě předchozí bitvy pódiovým úspěchem. Pokaždé se tak stalo díky Téu Calvetovi. Zatímco během úvodního podniku na Hungaroringu si dojel ve druhé jízdě pro stříbrný výsledek, v Misanu se umístil mezi nejlepšími třemi hned dvakrát. V prvním italském závodě z toho bylo třetí místo, v závěrečném klání obsadil druhou příčku. A na slovenské trati to byl znovu Calvet, kdo byl z tříčlenné sestavy roudnické ekipy vidět nejvíce.

Calvet přidal v Misanu další dvě virtuální pódia

Kvalifikace skončila pro Francouze, který si na okruhu v Orechové Potôni virtuálně zazávodil již o týden dříve v rámci ESET iSeries, čtvrtým časem. Na startu úvodního závodu tak stál ve druhé řadě.

Předposlední podnik ESET iSeries ovládli Mičánkovci

V úvodních metrech pak Calvet dokázal pokořit šéfa stáje Lion Truck Racing Jonathana Andreho, který si o víkendu v barvách tohoto týmu zazávodil namísto Anthonyho Janieca a v boji o startovní pozice skončil třetí. Před oba se ale posunul z páté pozice startující Jamie Anderson a v první zatáčce tak patřila bronzová příčka Britovi.

Ne však dlouho. O pár zatáček později se totiž Calvet dostal před Andersona zpět. Při souboji ovšem došlo mezi nimi ke kontaktu, po kterém Anderson vycestoval z dráhy a následně si to jeho roztočený tahač namířil do svodidel na protější straně. Calvet byl sportovními komisaři označen jako viník incidentu a v cíli bylo k jeho času připočteno pět sekund.

O pódiový výsledek jej ale tento trest nepřipravil. Ze třetí pozice ho totiž sesadil už během úvodního okruhu José Eduardo Rodrigues. Ve druhém kole poté podlehl rovněž Andremu a propadl se tak na páté místo, na kterém poté zůstal až do cíle.

Kvůli výše zmíněné penalizaci se ale před něj v konečných výsledcích posunula také druhá nová tvář ve startovním poli Björn Tyhuis, který nahradil Erwina Kleinnagelvoorta. Calvet tak byl nakonec klasifikován jako šestý.

Co se týče zbylých dvou reprezentantů Buggyry, Adam Lacko dorazil do cíle po startu z deváté příčky na sedmém místě, kterou musel v posledním kole bránit před Antoniem Albacetem a Andersonem. Aliyye Kolocové se závod příliš nevydařil a mimo jiné poté, co se v prvním kole ocitla mimo trať, skončila jako poslední jedenáctá.

Zveřejnil(a) FIA European Truck Racing Championship dne Pondělí 22. června 2020

 

Do druhého závodu vyrazila nejlepší osmička z úvodní bitvy v obráceném gardu. Kolocové se sice toto pravidlo nedotklo a musela začínat z chvostu, Lackovi ovšem připadlo druhé místo a Calvetovi třetí.

Na výjezdu z první zatáčky už ale situace českého týmu tak dobře nevypadala. Zatímco Lacko se v postartovní strkanici propadl na čtvrté místo, Calvet s Kolocovou skončili mimo trať a oba se tak ocitli až na chvostu.

Lacko se ale brzy mohl radovat z posunu do čela. Dokázal totiž vytěžit ze souboje mezi trojicí Antonio Albacete, Björn Tyhuis a Shane Brereton, během kterého došlo k několika kontaktům a pro Albaceteho s Breretonem tato bitva skončila výletem z dráhy.

Na prvním místě ale nejezdil dlouho. Ředitelství závodu se totiž kvůli řadě incidentů rozhodlo vyvěsit červené vlajky. Při restartu se jezdci seřadili podle původní podoby startovního roštu. Lacko se tak propadl na druhé místo. Calvet dostal další šanci a vrátil se na třetí příčku. Kolocové patřila poslední 11. pozice.

A tentokrát měl v úvodních metrech největší smůlu Lacko. Mistr Evropy z roku 2017 totiž obdržel zezadu ránu od Tyhuise a propadl se na poslední pozici. Naopak Calvet se mezi nejlepšími třemi udržel a dokonce povyskočil na druhou příčku.

Zveřejnil(a) FIA European Truck Racing Championship dne Pondělí 22. června 2020

 

Ani tentokrát ale Francouzovi nebylo přáno dosáhnout na další pódiový výsledek. Už během prvního kola se totiž před něj dostali Lenz s Kissem.

Ve druhém kole Calvet dokázal Lenzovi předjížděcí manévr oplatit. Návrat na třetí místo se ale nekonal, neboť jejich souboje využil k posunu Andre.

Během třetího okruhu ale Téo znovu Lenzovi podlehl. Při souboji byl navíc  široký a při návratu do ideální stopy se střetl s Rodriguesem, po čemž následoval pád na šesté místo.

V době, kdy do konce zbývalo zhruba sedm a tři čtvrtě minuty, se ale Calvet dokázal ze šesté příčky odlepit a posunul se jak před Rodriguese, tak před Andreho na čtvrtou pozici. Neohřál se zde ale dlouho. Rodrigues se před něj vrátil téměř okamžitě a v dalším kole pak našel cestu zpět i Andre. Jak pilot stáje Lion Truck Racing, tak Calvet ale pokořili propadajícího se Antonia Albaceteho. Španěl se sice ještě později na okamžik objevil před Calvetem, nakonec ale ze souboje vyšel jako poražený.

Calvet tak projel pod šachovnicovou vlajkou jako pátý. V konečné podobě výsledků ale jeho jméno figuruje na čtvrtém místě. Na to se dostal po třicetisekundové penalizaci Rodriguese, který na dráze nakonec vybojoval druhou pozici. Po aplikaci trestu ale spadl až na devátou.

Portugalcovo potrestání přišlo vhod rovněž Adamu Lackovi. Ten totiž původně dojel do cíle jako devátý a poskočil tak na osmou příčku. Aliyyah Kolocová zažila další nevydařený závod, během kterého ji potkala mimo jiné i penalizace průjezdu boxy, a opět obsadila poslední 11. místo.

Adam Lacko si na Slovensku připsal sedmé a osmé místo. Foto: Buggyra Racing

Z vítězství se v obou víkendových závodech opět radoval Norbert Kiss, který tak ani v tomto případě nebyl připraven o neporazitelnost. Ve druhém závodě byl ovšem jedním z těch, komu hrály do karet červené vlajky. I Maďar totiž skončil v první zatáčce mimo trať.

ETRC Digital Racing Challenge pokračuje již během nadcházejícího víkendu. Tentokrát se jezdci utkají na německém Nürburgringu.

výsledky prvního závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, TRT Revesz, MAN), 2. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, Freightliner), 3. Jonathan Andre (Belgie, Lion Truck Racing, MAN)… 6. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner), 7. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner), 11. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

výsledky druhého závodu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, TRT Revesz, MAN), 2. Sascha Lenz (Německo, SL Trucksport 30, Freightliner), 3. Jonathan Andre (Belgie, Lion Truck Racing, MAN), 4. Téo Calvet (Francie, Buggyra Racing, Freightliner)… 8. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner), 11. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Racing, Freightliner).

titulní fotografie: Buggyra Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0