Vítězné vystoupení týmu M-System v Mostě

Čtvrtý závod letošní sezony Carbonia Cupu na Autodromu Most přinesl stáji M-System vítězství. Její jezdec Michal Paclík skončil první v hodnocení třídy C2 a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Ve středu 14. července se na Autodromu Most uskutečnil čtvrtý závod letošního ročníku Carbonia Cupu. V něm nechyběl ani tým M-System Racing. Jeho barvy hájil Michal Paclík, který usedl do vozu Norma M20 FC. Do podniku Paclík vstupoval jako čtvrtý muž průběžného pořadí skupiny C a současně jako lídr třídy C2. A své vedení v této třídě si po skončení mosteckého podniku ještě upevnil. V rámci tohoto hodnocení se mu totiž podařilo zvítězit. Celkově z toho bylo ve skupině C čtvrté místo.

Začátek středečního programu ale nebyl pro Paclíka zrovna nejjednodušší: „Na začátku pršelo a řešili jsme, jestli do měřeného tréninku nasadit mokré nebo suché pneumatiky. Úplně se nám to ale nepovedlo. Nasadili jsme mokré, ovšem ukázalo se, že suché pneumatiky byly lepší volbou. Ve druhém tréninku jsme chtěli zajet rychlé kolo, měli jsme ale problém se startérem. Oprava trvala dvě hodiny, než jsme přišli na závadu v elektrice,“ popisuje Paclík patálie, které musel na začátku dne řešit.

V kvalifikaci se ale situace začala obracet k lepšímu. Michal v ní totiž zajel třetí nejrychlejší čas celkově a ve třídě C2 vyhrál. Na první příce dorazil v hodnocení C2 i do cíle závodu. Celkově skončil čtvrtý. Okolnosti, za kterých závod probíhal, mu ale situaci rozhodně neusnadnily. Spíše naopak.

Stáj M-System se díky Michalu Paclíkovi radovala v Mostě z prvenství. Foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Na trati byl vylitý olej a také štěrk. Dvacet minut jsme proto čekali na start. Závod byl kvůli bezpečnosti zkrácen a nakonec trval asi jen šest minut. Připravoval jsem se, že si to užijeme, ale v podstatě se ani nedalo jet rychle,“ mrzelo v cíli pilota stáje M-System Racing, že si nemohl zazávodit více.

Letošní ročník Carbonia Cupu pokračuje ve středu 4. srpna na Slovakiaringu. Zde se pojedou hned dva závody.

Kompletní výsledky závodu v Mostě
Průběžné pořadí šampionátu

Úvodní foto: Carbonia Cup/Dušan Belica

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.