Vítězný čtvrtek pro RTR projects. Miniberger na Slovensku kraloval s GTX, Mareček a Sitnianský triumfovali v RR

Druhý podnik letošního ročníku seriálu Carbonia Cup dopadl pro tým RTR projects vítězně. Tomáš Miniberger si dojel v obou závodech pro vítězství jak ve skupině A9, tak i celkově ve třídě A. Jan Mareček s Milanem Sitnianským si zase připsali po jednom triumfu ve skupině C5.

Majitel stáje Tomáš Miniberger kraloval s vozem KTM X-Bow GTX třídě A, Jan Mareček s Milanem Sitnianským vybojovali s modelem RR každý jedno vítězství v hodnocení skupiny C5. I druhý podnik letošní sezony Carbonia Cupu, který se konal na Slovakiaringu, skončil pro tým RTR projects úspěchem.

Svou účast pojal Miniberger hlavně tréninkově: "Potřeboval jsem se dostat do tempa a připravit se na podnik ESET Cupu, který se letos na Slovakiaringu pojede. Z tohoto pohledu to splnilo má očekávání," řekl v cíli.

Kromě celkového vítězství ve třídě A si Miniberger při obou jízdách připsal pochopitelně i triumf v hodnocení skupiny A9. Porazil mimo jiné i německého závodníka Christiana Arnolda, který přitom startoval se silnějším vozem KTM X-Bow GT2.

RR versus Caterham

Tomáš Miniberger ale nebyl na Slovakiaringu jediným jezdcem, který přinesl týmu RTR projects radost z vítězství. To samé se totiž podařilo i Janu Marečkovi s Milanem Sitnianským, kteří závodili s vozy KTM X-Bow RR.

V prvním závodě byl úspěšnější Mareček. Ten totiž ovládl hodnocení C5, zatímco Sitnianský se musel v této klasifikaci spokojit se druhou příčkou. Celkově skončil Mareček čtvrtý a Sitnianský pátý.

Ve druhé jízdě se ale prohodili. Tentokrát totiž slavil v C5 Sitnianský. Mareček skončil druhý. Sitnianský mohl díky třetímu místu vystoupit i na celková stupně vítězů třídy C. Mareček obsadil v absolutním hodnocení čtvrtou pozici.

"Myslím si, že to bylo fajn. Cítím, že jsem se na tomto okruhu zlepšil," pochvaloval si Mareček, který během prvního závodu sváděl vyrovnaný souboj nejen s Milanem Sitnianským, ale i s vozem Caterham Jakuba Křečka. "Bojovalo se v podstatě celých 20 minut. Do poslední chvíle jsme míjeli jeden druhého. Bylo to super závodění, v podstatě pořád jsme jeli kolo na kolo. Bylo to moc hezké. Hodně jsme museli naše auta korigovat a každé tři sekundy to mohlo být jinak," popisuje.

Sitnianský svedl s Křečkem velký boj i ve druhé jízdě: "Nebylo jediné kolo, kdy si člověk mohl oddechnout. Bojovali jsme s třísetkoňovým Caterhamem. Jelikož koncepce tohoto auta je úplně jiná, tak mě vždy předjelo na rovinkách a já mu to potom vrátil v techničtějších pasážích. Takto jsme se vyměnili asi čtyřikrát nebo pětkrát za závod. Když se předjíždí, je to vždy zajímavé, jak pro jezdce, tak pro diváky," uvedl.

S KTM X-Bow RR nastoupil také klient RTR projects Miroslav Šimon. Ten skončil ve skupině C5 třetí při obou jízdách.

Úvodní foto: RTR projects

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.