Vítězství ve skupině i celkové pódium. Pekař byl na Hockenheimringu vidět

Tomáš Pekař neodjížděl z podniku Clio Cupu Europe na Hockenheimringu s prázdnou. Zatímco v prvním závodě vyhrál skupinu C a obsadil celkové třetí místo, ve druhé jízdě dojel celkově pátý a ve skupině C skončil druhý.

Na Hockenheimringu o víkendu pokračovala letošní sezona nového Clio Cupu Europe. Startovní pole tentokrát tvořily seriály Clio Cup France (skupina B) a Clio Cup Central Europe (skupina C). V rámci Clio Cupu Central Europe nastoupil mimo jiné i Tomáš Pekař, který se v letech 2017, 2019 a 2020 stal šampionem této série. Pro jezdce stáje Carpek Service se jednalo o první závodní start s Renaultem Clio páté generace.

Oba víkendové závody se uskutečnily v sobotu. Ten první se poté, co se těsně před jeho začátkem rozpršelo, uskutečnil na mokru. Jezdci před jeho startem navíc museli odjet hned tři zaváděcí kola. Po prvním zaváděcím kole totiž nebylo možné závod odstartovat, neboť byl odklízen vůz Nicolase Abelly, kterému upadlo kolo. Ve druhém zahřívacím kole zase skončil mimo trať Henrik Seibel.

Pekař si v páteční kvalifikaci vyjel pro start prvního závodu celkové 12. místo a zároveň šestou příčku ve skupině C. Díky zmíněnému odstoupení Abelly v zaváděcím kole ale nakonec vyrážel jako jedenáctý. A i v závodě se mu dařilo postupovat pořadím vzhůru. Cílem projel jako pátý celkově a v rámci skupiny C zvítězil. Nakonec se ovšem mohl radovat z pódiového umístění i v celkové klasifikaci. Původně třetí Nicolas Milan a čtvrtý Kevin Jimenez totiž byli penalizováni deseti sekundami za překračování traťových limitů. Pekař tak povyskočil na třetí příčku.

Tomáš Pekař dojel v prvním závodě celkově třetí. Foto: Renault Sport Series

Druhý závod se již jel na suché trati. Pekař si ve druhé kvalifikaci, která se konala v sobotu ráno na mokru, vyjel pro jeho start celkové desáté místo a současně pátou příčku ve skupině C. I tentokrát se ale dokázal posunout nahoru. Zatímco v celkové klasifikaci dojel na páté příčce, ve skupině C skončil třetí. Během závodu se na trati jednou objevil zpomalovací vůz. Stalo se tak kvůli problémům Lionela Viguiera.

Další podnik Clio Cupu Europe se koná o víkendu 4.-6. června v Misanu. Je však vypsán pouze pro Clio Cup Italia. Clio Cup Central Europe se znovu ve startovním poli objeví o víkendu 9.-11. července na maďarském Hungaroringu, kde pojede společně s Clio Cupem Italia. Zda-li se ale v akci objeví opět i Tomáš Pekař, není jasné.

Celkové výsledky prvního závodu Clio Cupu Europe na Hockenheimringu: 1. Anthony Jurado (Francie, Milan Competition) 10 kol, 2. David Pouget (Francie, GPA Racing) +0,742, 3. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) +4,925.

Výsledky prvního závodu Clio Cupu Europe na Hockenheimringu ve skupině C: 1. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service), 2. Thibaut Bossy (Francie, TB2S), 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition).

Celkové výsledky druhého závodu Clio Cupu Europe na Hockenheimringu: 1. Nicolas Milan (Francie, Milan Competition) 13 kol, 2. Kevin Jimenez (Francie, GPA Racing) +2,995, 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) +4,091… 5. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) +4,763.

Výsledky druhého závodu Clio Cupu Europe na Hockenheimringu ve skupině C: 1. Marc Guillot (Francie, Milan Competition), 2. Thibaut Bossy (Francie, TB2S), 3. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service).

Průběžné pořadí Clio Cupu Europe: 1. Nicolas Milan (Francie, Milan Competition) 305 bodů, 2. David Pouget (Francie, GPA Racing) 301 bodů, 3. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) 238 bodů… 14. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) 66 bodů.

Průběžné pořadí skupiny C: 1. Thibaut Bossy (Francie, TB2S) 66 bodů, 2. Marc Guillot (Francie, Milan Competition) 66 bodů, 3. Tomáš Pekař (Česká republika, Carpek Service) 66 bodů.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Renault Sport Series

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.