Vrátí se Knoll do ESET Cupu?

Jakub Knoll nevyloučil, že by se v sezoně 2021 mohl vrátit do ESET Cupu.

Jakub Knoll by měl i letos závodit za stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra. A český jezdec nezavrhuje možnost, že by se v jejích barvách mohl ukázat v ESET Cupu. V této sérii působil již v minulosti a patřil zde ke špičce. Největšího úspěchu dosáhl v sezoně 2017, kdy s vozem BMW M6 GT3 stáje Šenkýř Motorsport dosáhl na titul absolutního vítěze seriálu.

Pokud by se ale Knoll letos do ESET Cupu skutečně vrátil, nezúčastnil by se kompletní sezony: „Určitě se neobjevím na úvodních závodech v Maďarsku či v Rakousku. Rád bych ale stihl alespoň závěr sezony. Zatím však nemám nic potvrzené. Záviset bude i na okolnostech, které bych nerad konkretizoval,“ uvedl.

Stáj Mičánek Motorsport powered by Buggyra již potvrdila, že i letos nastoupí v ESET Cupu do vybraných podniků v rámci kategorie GTC. V této třídě by ale Knoll za brněnský tým závodit neměl.

„Pokud se tak stane, nebude se s největší pravděpodobností jednat o účast v kategorii GTC. Letošní sezonu, pokud se mě bude týkat, budu brát jako přechodnou. Pokud se v ESET Cupu objevím, bylo by to nejspíše v kategorii, se kterou zatím nemám žádné zkušenosti. Od toho by se odvíjely i případné ambice – sžít se co nejrychleji s technikou a připravit se na rok 2022,“ dodal Knoll.

Loni Knoll hájil barvy stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra v evropském šampionátu Lamborghini Super Trofeo. V tréninku na třetí podnik sezony v Barceloně se ale po havárii zranil a ve zbytku sezony se již neobjevil. Po boku svého spolujezdce Bronislava Formánka, se kterým bojoval o body do kategorie Pro-Am, se tak ukázal pouze při prvních dvou závodních víkendech sezony v Misanu a na Nürburgringu.

Zdroj: České okruhy, úvodní foto: Mičánek Motorsport powered by Buggyra