VW Castrol Cup tento víkend na Lausitzringu

VW Castrol Cup tento víkend na Lausitzringu

Druhý závodní víkend má před sebou VW Castrol Cup. Zavítá poprvé na moderní německý okruh nedaleko Drážďan – Eurospeedway Lausitz. V poli 24 jezdců

Češi ve světě
Aleš Jirásek skvěle vstoupil do VW Castrol Cupu
Jirásek má za sebou test v Donington Parku

Druhý závodní víkend má před sebou VW Castrol Cup. Zavítá poprvé na moderní německý okruh nedaleko Drážďan – Eurospeedway Lausitz.

V poli 24 jezdců z 9 zemí nebude chybět Aleš Jirásek, startující v týmu VW Czech Brisk Racing. Aleš po skvělém vstupu do tohoto poháru, kdy dominoval v mokrých trénincích na Hungaroringu pečlivě analyzoval oba maďarské závody. V tak kvalitní konkurenci ,jaká v VWCC 2014 startuje , stačí  minimální chybičky a nedobré zacházení s pneumatikami ke ztrátě několika pozic.

„ Tohle je opravdu těžký seriál. 15 jezdců je schopno bojovat o podium. Ještě neumím zacházet s pneumatikami tak, aby vydržely do konce závodu. Také systém Push to  pass je možno lépe využít. Na Lausitzu se ve volném tréninku zaměříme na co jak největší zběr dat pro optimální nastavení do kvalifikace a závodu. Pokud zaprší budeme znovu bojovat o první příčku, za sucha bude cílem top 6.“

Víkend na Eurospeedway začíná pátečními volnými tréninky, v sobotu je na pořadu kvalifikace a odpoledne první závod. Druhý  závod odstartuje v neděli jako předehra před ADAC GT Masters.

PR

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0