Vydařená premiéra nového vozu Lamborghini Huracán týmu Mičánek Motorspot

Vydařená premiéra nového vozu Lamborghini Huracán týmu Mičánek Motorspot

Brněnský tým Mičánek Motorsport úspěšně absolvoval ostrou závodní premiéru nového vozu Lamborghini Huracán ST. Stalo se tak o uplynulém víkendu v i

Mičánek Motorsport zakončí okruhovou sezónu na domácím Masarykově Automotodromu
Dvě vítězství a celkové stříbro pro Zárubu s Formánkem!
Mičánek Motorsport vyráží na Hungaroring k prvnímu podniku FIA CEZ

Brněnský tým Mičánek Motorsport úspěšně absolvoval ostrou závodní premiéru nového vozu Lamborghini Huracán ST.

Stalo se tak o uplynulém víkendu v italské Monze, kde se v rámci závodního víkendu Blancpain GT Series uskutečnil letošní první podnik šampionátu Lamborghini Supertrofeo.

Za volantem nejrychlejšího pohárového vozu současnosti se představila zkušená dvojice jihomoravských jezdců Josef záruba a Bronislav Formánek.

„Těžko teď hodnotit dosažené výsledky, ale myslím, že můžeme být spokojeni. Páté místo v tréninku a třinácté v sobotním závodě jsou dobrým příslibem pro budoucnost. Víkendu Super Trofea jsme se účastnili poprvé a naši premiéru okořenilo dalších 47 aut. To je konkurence která se dnes jen tak nevidí,“ říká manažer týmu Jiří Mičánek jr.

„Musím pochválit celý tým. Všichni pracovali na výbornou a až na nějaké drobné zaváhání při pitstopu, vše proběhlo bez jediného zádrhelu. Svůj díl na tom mají jistě i naší španělští kolegové z týmu Adriana Vallese. Vedle závodního inženýra, který s námi byl již na předsezónních testech, se v rámci vzájemné spolupráce náš tým rozrůstá o další mechaniky, kteří s námi budou již o tomto víkendu na Hungaroringu. “ dodává Jiří Mičánek.

A jak hodnotí průběh závodů jezdci Josef Záruba a Bronislav Formánek?

„Monza měla být o zkušenostech a také tomu tak bylo. 48 aut na trati je opravdu mazec. V kvalifikaci bylo tak těsno, že trefit čistou trať nebylo téměř vůbec možné. Vyjeté šestnácté místo pro start do prvního závodu tak bylo celkem uspokojivé. V samotném závodě jsem se soustředil především na zvládnutí prvního kola. K naší smůle jsme zvolili poměrně silný přítlak, což nám na těch rovinkách znemožnilo nějaké výraznější předjíždění. V předposledním kole jsme drželi desátou příčku. Pak ale při posledním průjezdu Ascari Broněk lehce probrzdil a ztratil tři pozice. To nakonec znamenalo páté místo ve třídě a třinácté absolutně. V nedělním závodě pak Broňka hned v prvním kole vytlačili z tratě a po hodinách se vrátil až na samém konci pole. Pohárové závodění je především o vyrovnanosti a ta je na této úrovni opravdu hodně vysoká. Naše snažení nás během následující hodiny posunulo až do třetí desítky, což bylo v dané chvíli maximum. Dalším pozitivem je také to, že se nám podařilo nasbírat cenné zkušenosti, které bychom rádi využili hned při nadcházejících závodech na Hungaroringu,“ tak zněla slova Josefa Záruby po návratu do Brna.

Hodnocení Bronislava Formánka pak znělo následovně:

„Víkend to byl moc pěkný. Sedlo mi to sice o trochu méně než při předsezónním testu, ale výsledek prvního závodu nám ukázal, že máme na to měřit se s přední evropskou špičkou. Toho druhého závodu je velká škoda, ale i to se v motosportu stává. Teď už se ale těším do Maďarska, věřím, že v domácím mistrovství se nám povede minimálně stejně tak dobře, jako tomu bylo loni.“

PR GP Group s.r.o.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0