Vyjádření k současné situaci ohledně koronaviru

Vyjádření k současné situaci ohledně koronaviru

Úprava kalendáře pro rok 2020 zatím není v plánu.

Budoucnost Clio Cupu je v nové generaci francouzského speciálu
Knego chce pódia
Úvodní podnik ESET iSeries si podmanil Fulín

Ve světě aktuálně řádí epidemie koronaviru. Vir CoViD-19 již má na svědomí mimo jiné i zrušení řady motoristických podniků. Odloženy už byly čtyři klání MotoGP, rovněž došlo ke zrušení tří závodů formule E, přesunut byl také úvodní podnik GT World Challenge včetně evropského šampionátu Lamborghini Super Trofeo a další.

Co se ale našich okruhových závodů týče, kalendář pro letošní sezonu zatím stále ještě platí, byť s jistými opatřeními. V Maďarsku i v Rakousku dnes sice došlo k omezení sportovních akcí, dle výpovědí organizátorů ale závody zatím ohroženy nejsou.

Fönix Motorsport: „Od dnešního dne platí v Maďarsku nová pravidla pro uspořádání sportovních akcí. Dle aktuálního stavu lze závody na Hungaroringu uspořádat pod podmínkou, že proběhnou bez diváků. Je to škoda, nicméně podmínku plně respektujeme a příprava na závod probíhá v plném proudu.“

Přísnější pravidla platí v Rakousku, kde byly zrušeny všechny závody od dnešního dne až do konce dubna. Neuskuteční se tak závody do vrchu v Rechbergu, stejně jako Rebenland Rallye.

Josef Křenek: „Díky dnešním opatřením byly až do konce dubna všechny závody v Rakousku zrušeny. Termín našeho závodu je „až“ v půli května a byl jsem pořadatelem Gerhardem Leebem ujištěn, že s jeho uspořádáním plně počítají a práce na přípravách probíhají podle plánu. Nejpozději tři týdny před závodem dojde ke konečnému rozhodnutí. V současné době nám nezbývá nic jiného než čekat a případně reagovat na situaci.“

Přípravy na pořádání rakouského klání probíhají podle plánu.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 5 months ago

    Koronavirus je problém, avšak vzhledem k tomu, že jste dlouho nereferovali o panu Konopkovi a o posádce ARC Bratislava, dodávám, že v konečném pořadí ASIAN LE MANS SERIES 2019/2020, skončil tým ARC Bratislava v kategorii LMP2-Am na 4. místě ze 4 účastníků.
    Kdyby neexistovala kategorie LMP2-Am, skončil by tým ARC Bratislava na 13. místě ze 13 účastníků
    Pan Konopka obsadil v konečném pořadí jezdců v kategorii LMP2-Am 7. místo. Pro Letošní závod v Le Mans tedy nefiguruje ani mezi 10 oficiálními náhradníky.

  • DISQUS: 0