Výlet do Abú Zabí skončil pro ARC Bratislavu vítězně

Výlet do Abú Zabí skončil pro ARC Bratislavu vítězně

Posádka slovenské stáje ARC Bratislava ve složení Miro Konopka, Neale Muston a Simon Murray ovládla v kategorii P3 podnik Gulf 12 hodin. Zimn

Chovanec získal v Abú Zabí premiérové pódiové umístění
Chovanec si v průběžném pořadí F4 SAE polepšil
Staněk zakončil sezonu asijské F3 odstoupením a čtvrtým místem

Posádka slovenské stáje ARC Bratislava ve složení Miro Konopka, Neale Muston a Simon Murray ovládla v kategorii P3 podnik Gulf 12 hodin.

Zimní program ARC Bratislavy se sice točí zejména okolo účinkování v Asian Le Mans Series, během uplynulého víkendu si ale slovenský tým rozhodl čekání na lednové klání v australském Tailem Bendu zpestřit a vydal se do Abú Zabí. Zde se v kategorii P3 zúčastnil devátého ročníku podniku Gulf 12 hodin.

Stejně jako během listopadového úvodního podniku asijského šampionátu Le Mans v Šanghaji jsme i tentokrát mohli na závodní dráze vidět Mira Konopku. Šéfa stáje již ale tentokrát nedoplňovali Kang Ling s Andreasem Laskaratosem. Ve žlutě zbarvené Ginettě LMP3 se totiž v tomto případě střídal s Nealem Mustonem a Simonem Murrayem.

Cesta za vítězstvím se ovšem v očích slovensko-australsko-jihoafrického tria mohla před začátkem závodního víkendu jevit jako poměrně schůdná. V rámci své kategorie se totiž muselo vypořádat pouze s jedním oponentem, kterého zosobňovala posádka Jim McGuire-Richard Meins-Shaun Lynn z týmu United Autosports.

Po volných trénincích ovšem měla více důvodů k radosti právě britská ekipa. Její vůz se startovním číslem 2 totiž opanoval hodnocení P3 hned ve třech zkušebních jízdách, přičemž ARC Bratislava byla rychlejší pouze v té druhé.

Za kratší konec tahala slovenská stáj bohužel také v kvalifikaci a pro start závodu se jí podařilo vyjet 17. místo. Soupeři z United Autosports ovšem stáli pouze o jednu pozici před žlutým vozem.

Pak ale přišla sobota a v ní se karta obrátila ve prospěch Konopkových hochů. Úspěšnější byly slovenské barvy již v první části tohoto do dvou šestihodinovek rozděleného závodu, kde byla pod šachovnicovou vlajkou odmávnuta jako 18. McGuire, Meins a Lynn zaostali o dvě kola a museli vzít zavděk 21. příčkou.

Na vrcholu třídy P3 se pak slovenská vlajka udržela i po druhé jízdě, v níž si z hlediska absolutní klasifikace dokonce polepšila na 14. příčku. Posádka týmu United Autosports se umístila pouze o místo vzadu a s jedním kolem ztráty na ARC Bratislavu proťala cílovou pásku jako 15.

Celkové pořadí se stalo kořistí stáje Attempto Racing jedoucí ve třídě GT3 Pro. Zatímco pro vítězství si dojeli Rinat Salikhov s Christopherem Miesem a Driesem Vanthoorem, druhá skončila posádka složená z Muroda Sultanova, Mattii Drudiho a Nicolase Fostera.

Kromě dvojice vozů Audi R8 GT3 se ale podařilo umístit v nejlepší trojici i  posádce jedoucí ve Ferrari 488 GT3, které dominovala legenda závodů silničních motocyklů Valentino Rossi. „The Doctora“ doplnili jeho nevlastní bratr a zároveň jezdec Moto2 Luca Marini s „Valeho“ věrným kamarádem Alessiem „Ucciem“ Saluccim. Exkurze na čtyřkolovou scénu skončila pro ryze italskou sestavu třetím místem a zejména triumfem ve třídě GT3 Pro-Am.

Co se týče ostatních kategorií, v GT3 Gentlemen slavila posádka Valentin Pierburg-Christian Hook-Manuel Lauck, v GT4 zase Nick Moss-James Pickford-Brendan Iribe-Ollie Millroy, GT1 Cup se stal kořistí Sergeje Afanasjeva, Jacka Butela, Stevena Liquorishe a Shoty Abkhazawy a v GT2 Cupu zvítězilo trio Glenn van Parijs-Graeme Mundy-JM Littman.

kompletní výsledky závodu

titulní fotografie: ARC Bratislava/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0