WSK Euro Series v Lonatu: Čepil i Knopp postoupili do finále

WSK Euro Series v Lonatu: Čepil i Knopp postoupili do finále

Igoru Čepilovi i Josefu Knoppovi se při podniku WSK Euro Series v italském Lonatu podařilo postoupit až do finále. Po téměř dvou měsících, kt

Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu
Čepil v Lonatu dosáhl na nejlepší desítku
Osmička Čechů se objeví v Lonatu del Garda

Igoru Čepilovi i Josefu Knoppovi se při podniku WSK Euro Series v italském Lonatu podařilo postoupit až do finále.

Po téměř dvou měsících, které uplynuly od posledního podniku ve francouzském Angerville, pokračovala o víkendu sezona motokárového šampionátu WSK Euro Series. Na třetí a zároveň předposlední letošní klání série zavítala do italského Lonata.

Na české barvy jsme ve startovní listině klání mohli narazit ve dvou případech a to ve třídách OKJ a OK. Zatímco v první uvedené kategorii soutěžil Igor Čepil, ve třídě OK byl součástí startovního pole Josef Knopp.

Ani jeden z dvojice naši zemi na Apeninském poloostrově rozhodně nezahanbil, když se Čepil i Knopp dokázali probjovat až do finálových bojů.

Cesta účastníka třídy OKJ mezi nejlepších 34 vedla přes 32. místo v kvalifikačních jízdách a následně přes 13. příčku v předfinálové rozjížďce, za níž si připsal 3 body.

Knopp v kategorii OK figuroval po kvalifikačních bitvách na 45. místě a ve svém předfinále si pak zajistil postup mezi elitu s odřenýma ušima, když skončil na poslední postupové 17. příčce.

Ve finále však již ani jeden z českých zástupců své bodové konto nerozšířil. Igor Čepil totiž skončil v rozhodující bitvě OKJ 21. a Josef Knopp byl pak v kategorii OK klasifikován na 25. příčce.

Zatímco ve třídě OKJ se z vítězství radoval Arvid Lindbald před druhým Jamesem Whartonem a třetím Andreou Kimim Antonellim, v OK slavil Dexter Patterson následovaný stříbrným Lorenzem Travisanuttem a bronzovým Harrym Thompsonem.

výsledky finále třídy OKJ

výsledky finále třídy OK

Před posledním podnikem letošního ročníku, který je na programu již během nadcházejícího víkendu na Adria International Raceway, se na čele průběžného pořadí kategorie OKJ nachází Andrea Kimi Antonelli (201 bodů), za nímž figurují druhý Thomas Ten Brinke (179 bodů) a třetí Nikita Bedrin (167 bodů). Igor Čepil se nachází na 32. místě se 6 body.

kompletní průběžné pořadí třídy OKJ

Hodnocení OK vévodí Lorenzo Travisanutto (215 bodů) před druhým Dinem Beganovicem (196 bodů) a třetím Dexterem Pattersonem (190 bodů).

Na 27. místě se nachází s 8 body Sebastien Belhocine, který se zúčastnil úvodních dvou podniků. Josef Knopp figuruje bez jediného bodu na 44. pozici.

kompletní průběžné pořadí třídy OK

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0