WTCC: Huff vydržel v Hondě rok, odchází do Citroënu v barvách Münnich Motorsport

WTCC: Huff vydržel v Hondě rok, odchází do Citroënu v barvách Münnich Motorsport

Rob Huff, šampion WTCC z roku 2012, opouští po jediném roce od volantu Hondy a dá se znovu dohromady s týmem Münnich Motorsport, v němž působil v roce

José María Lopéz si v příští sezóně nechá na svém voze číslo 37
Filippi poprvé testoval mistrovský Citroën
Osud Pepeho Orioly pro rok 2014 je v rukou Citroënu

Rob Huff, šampion WTCC z roku 2012, opouští po jediném roce od volantu Hondy a dá se znovu dohromady s týmem Münnich Motorsport, v němž působil v roce 2013. Britský jezdec usedne do extovárního Citröenu C-Elysée.

37letý pilot jezdil v Hondě poté, co na konci sezony 2016 opustil tovární stáj Lady. Vloni překvapivě vyhrál hned první závod sezony v Paul Ricard a obsadil konečné šesté místo. O druhý triumf – v ulicích Marrakéše – přišel po kontroverzní diskvalifikaci kvůli sporům ohledně podlahy Hondy Civic.

Huff se dává se soukromým týmem Münnich Motorsport dohromady podruhé. Roku 2013 v něm našel místo, když vítězný Chevrolet ukončil oficiální účast ve WTCC.

Münnich vyhrál tendr na koupi jednoho z loňských továrních Citröenů, což dává Huffovi šanci bojovat proti továrním stájím Hondy a Volva o svůj druhý titul mistra světa.

“Jsem velmi šťastný, že se vracím ke svým výborným přátelům z Münnich Motorsport pro sezonu 2017 ve WTCC,“ uvedl nadšený Brit. „Po úspěšné spolupráci v roce 2013 nás těší, že se vracím v mnohem silnější pozici, zkušenější a samozřejmě s velmi konkurenceschopným materiálem od Citröenu.“

Huff v týmu nahrazuje krajana a bývalého týmového parťáka z Lady Jamese Thompsona, jenž loni závodil na základě kontraktů pro jednotlivé závody.

Münnich Motorsport má k dispozici ještě vozy Chevrolet Cruze specifikace TC1, které ale s největší pravděpodobností do WTCC nenasadí. V garážích stojí ještě Hondy Civic ve verzi TCN2, které mohou startovat v seriálu FIA ETCC nebo v TCR.

Citröen v barvách Münnich Motorsport je druhým soukromým vozem francouzské značky na startovní listině WTCC pro rok 2017. Ten první potvrdil Sébastien Loeb Racing a je určený pro Brita Toma Chiltona.

Foto: Münnich Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0