WTCC: Pole position pro Hondu

WTCC: Pole position pro Hondu

Po třinácti měsících si pro pole position dojel Gabriel Tarquini. Naposledy se tak stalo v Monze 2012. Toto pole position je první, které získala Hond

Svět WTCC
Formát závodního víkendu v Macau se mění
Z mistrovství světa na Red Bull Ring

Po třinácti měsících si pro pole position dojel Gabriel Tarquini. Naposledy se tak stalo v Monze 2012. Toto pole position je první, které získala Honda v závodech WTCC.

Po kvalifikacích v Monze, kde se projevila síla Chevroletů v rovinkách, se v Marakéši očekával velký souboj těchto vozů. Namísto toho italský jezdec Gabriel Tarquini zajel dvě dokonalá kola, po jednom v každé části kvalifikace (1:44.910 a 1:44.358).

Smolný den si vybral tým Honda Racing, když se Tiago Monteiro v první části kvalifikace střetl se zdí, v té době jezdil v první dvanáctce. Smůlu měli i Tom Coronel a James Thompson, kterým se sice podařilo dostat do druhé části kvalifikace, ale nemohli se jí zúčastnit. Těsně před koncem Q1 se oba dostali do dvou různým nehod. Do druhé části kvalifikace se z druhého místa dostal Yvan Muller (1:45.185) následován Alexem MacDowallem (1:45.446). Kompletní dvanáctku postupujících do Q2 tak tvořili:  Tarquini, Muller, MacDowall, Chilton, Oriola, Nykjaer, Nash, Basseng, Thompson, Coronel, Huff, Monje.

V druhé části kvalifikace se podařilo probojovat se před Yvana Mullera (1:44.504) Jamesu Nashovi (1:44.406), který ztratil na Tarquiniho jen 0.048 sekund. Následovali je Michel Nykjaer (1:44.745), Tom Chilton (1:44.863) a Alex MacDowall (1:45.060). Top ten doplnily čtyři vozy SEAT v pořadí Rob Huff na sedmé pozici a dále pak Marc Basseng, Pepe Oriola a Fernando Monje, který bude mít výhodu pole position pro druhý závod.

FIA WTCC
Foto: WTCC Média

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    jiří šimčík 8 years ago

    očekávám hodně žlutých fází a pomačkaných plechu

  • DISQUS: 0