WTCR: BRC Racing představil svůj program pro sezonu 2019

WTCR: BRC Racing představil svůj program pro sezonu 2019

Stáj BRC Racing představila ve své továrné v Turíně nové vozy a také podrobnosti svého letošního programu. Jediným zákazníkem značky Hyundai bude ve

Zbarvení vozů BMW pro letošní sezonu DTM
Vergne a Blomqivst nastoupí ve Fuji jako náhradníci
Marc VDS chce zvítězit ve Spa, pomoct má Augusto Farfus

Stáj BRC Racing představila ve své továrné v Turíně nové vozy a také podrobnosti svého letošního programu.

Jediným zákazníkem značky Hyundai bude ve startovním poli nadcházejícího ročníku WTCR stáj BRC Racing, který nasadí do akce hned čtveřici vozů i30 N TCR. Při pondělní prezentaci v továrně v Turíně tým odhalil nové vozy a také detaily svého letošního programu.

Čtyřčlenná jezdecká sestava týmu bude rozdělena do dvojice stájí. První tým ponese název BRC Hyundai N Squadra Corse a její barvy budou hájit úřadující šampion Gabriele Tarquini společně s Norbertem Micheliszem, kteří tak i pro letošní rok zůstávají týmovými parťáky.

Druhá stáj italské ekipy se pak bude moci těšit podpoře ze strany společnosti Lukoil. Ruský energetický gigant přechází k BRC Racingu od Audi Leopard WRT Teamu, který sponzoroval loni. Oficiální název druhé stáje zní BRC Hyundai N Lukoil Racing Team a jeho jezdeckou sestavu utvoří dvojice navrátilců na světovou scénu závodů cestovních vozů Augusto Farfus s Nickym Catsburgem.

Nové vozy Hyundai uvidíme na závodní dráze poprvé již na konci tohoto měsíce, kdy se ve dnech 28. a 29. března uskuteční v Barceloně oficiální předsezonní testy.

Andrea Adamo, šéf Hyundai Motorsportu

“Sezona 2019 je již za rohem a vypadá to na další velice vyrovnanou sezonu. Během zimní přestávky jsme naše zákaznické týmy a jezdce podporovali v jejich přípravách. Vůz i30 N TCR byl v loňském roce neuvěřitelně úspěšný, což nastavilo laťku pro nadcházející sezonu. Oba týmy a všichni čtyři jezdci jsou hodni boje o titul a my jim pro tuto výzvu, která je před nimi, přejeme to nejlepší. O výzvě, které budou naši zákazníci čelit, si neděláme žádné iluze, ale jsme připraveni je při každém kroku na této cestě podporovat.”

Gabriele Tarquini (BRC Hyundai N Squadra Corse)

“Bude to velice vyrovnaná sezona, v níž se zaměříme na obhajobu titulu. Upřímně, doufám, že mými největšími vyzyvateli budou další jezdci v i30 N TCR. V minulém roce jsme viděli, jak těsná bitva o titul byla, když skončila v posledních kolech roku. A v roce 2019 to bude stejné. Každý přes zimu pracoval. Máme v sérii nová pravidla, nové jezdce a nové tratě, se kterými budeme bojovat, než se dostaneme na konec sezony.

Norbert Michelisz (BRC Hyundai N Squadra Corse)

“V tomto roce budu cílit na zisk titulu. Po tom, čeho Gabriele dosáhl v loňském roce, vím, že jsem ve správném voze a ve správném týmu, abych byl schopný toho dosáhnout. (Sezona) FIA WTCR je ale velice dlouhá a může se toho stát hodně. Bude důležité být konzistentní. Samozřejmě bude také důležité být rychlý, ale zároveň to může být i ten nejchytřejší jezdec, který bude na konci sezony slavit.”

Augusto Farfus (BRC Hyundai N Lukoil Racing Team)

“Když jsem loni sledoval WTCR jako divák, bylo to opravdu zábavné. Něco z toho nejlepšího ze světové úrovně (závodů) cestovních vozů, co jsem za nějakou dobu viděl. Podle výsledků můžete vidět, že Hyundai byl jedním z nejlepších vozů v této kategorii, pokud ne tím nejlepším. Jakožto jezdec chcete být vždy ve vrcholných sériích a v nejkonkurenceschopnějším voze, takže když přišla šance závodit v roce 2019 s i30 N TCR v zákaznickém týmu, bylo snadnou volbou připojit se k nim. Sezona přinese nějaké nové výzvy, ale s jistotou si myslím, že jim dokážeme čelit a získáme nějaké dobré výsledky.”

Nicky Catsburg (BRC Hyundai N Lukoil Racing Team)

“V loňském roce jsem viděl nějaké závody. Vždy to bylo velmi těsné a vyrovnané. Myslím si, že WTCR bude mému jezdeckému stylu sedět docela dobře. Jsem z této sezony vzrušený, zvláště když pomyslím na závody na Nürburgringu, které přijdou.Především se těším na spolupráci s Augustem a s BRC Hyundai N Lukoil Racing Teamem a až začneme na trati sbírat body a vítězství.”

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0