WTCR: Buri obdržel divokou kartu pro Nürburgring

WTCR: Buri obdržel divokou kartu pro Nürburgring

Antti Buri bude závodit v nadcházejícím podniku WTCR na Nürburgringu. Finský závodník nastoupí na divokou kartu s vozem Audi RS3 LMS TCR v&

WTCR: Za Münnich Motorsport pojedou Guerrieri s Girolamim, potvrzen také Monteiro
Preteky TCR Europe sa na Hockenheimringu zmenili na destruction derby
Testy WTCR v Barceloně: Druhý den ovládl Shedden

Antti Buri bude závodit v nadcházejícím podniku WTCR na Nürburgringu. Finský závodník nastoupí na divokou kartu s vozem Audi RS3 LMS TCR v barvách stáje LMS Racing.

Po Tamási Tenkem na Hungaroringu a Lucovi Engstlerovi na Slovakia Ringu budeme v letošní sezoně WTCR na Nürburgringu svědky již třetího startu na divokou kartu. Ke stálému startovnímu poli se totiž přidá aktuální lídr ADAC TCR Germany Antti Buri. Fin stejně jako v německém šampionátu usedne do Audi RS3 LMS TCR týmu LMS Racing.

„WTCR pro mě bylo vždy velkým cílem. Od roku 2016 jsem závodil v ADAC TCR Germany. S vozy TCR jsem závodil také na mezinárodní úrovni ve 24H Series a když nyní přišla tato příležitost postoupit na světovou úroveň s účastí na divokou kartu, tak jsem ji popadl,“ řekl 30letý závodník.

Stejně jako každý jezdec startující na divokou kartu se však i Buri bude muset vypořádat s extra zátěží 20 kg. Věří ale, že se mu tento handicap podaří vykompenzovat svými zkušenostmi z okruhu. Rodákovi z Turku se zde loni podařilo ve slavné „čtyřiadvacetihodinovce“ společně s Jordim Geném, Ollim Kangasem a Karim-Pekkou Laaksonenem vyhrát třídu TCR.

foto: LMS Racing – Lehtonen Motorsport Oy LTD

„Taková jsou pravidla. Pro všechny divoké karty je to stejné, takže se nebudu vymlouvat. Samozřejmě, že nám extra závaží nepomůže. Ale mé znalosti této trati by mohly být dobré, jelikož jsem na Nordschleife absolvoval dva 24hodinové závody. Loni jsem zde v rámci 24 hodin Nürburgring společně se svými týmovými kolegy zvítězil ve třídě TCR.

Ale vytrvalostní závodění není sprintové závodění. Také jsem nikdy na Nordschleife nezávodil s Audi RS 3 LMS. Ale obecně znám vůz velmi dobře, od roku 2017 jsem s ním závodil v ADAC TCR Germany a v úvodních dvou letošních podnicích jsem s ním již dosáhl na dvě vítězství.“

Během doposud posledního podniku letošní sezony ADAC TCR Germany na Red Bull Ringu byl jedním ze soupeřů finského závodníka také Gabriele Tarquini, který nastoupil jako hostující jezdec. Úřadujícího šampiona ovšem během rakouského víkendu provázely problémy. Zatímco do cíle prvního závodu nedojel, ve druhé jízdě obsadil až 14. místo.

foto: ADAC TCR Germany/Facebook

Po Buriho účasti na Severní smyčce bude letos ve Světovém poháru následovat ještě minimálně jeden start na divokou kartu. Stane se tak při závěrečném podniku v Sepangu, kde se před domácím publikem bude se světovou elitou poměřovat další jezdec ADAC TCR Germany Mitchell Cheah.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0