WTCR: Hungaroring vynesl do celkového vedení Girolamiho

WTCR: Hungaroring vynesl do celkového vedení Girolamiho

Druhý podnik letošní sezony WTCR na Hungaroringu přinesl hned dvojici triumfů Néstora Girolamiho, který se stal novým vedoucím mužem šampionátu. B

Sabine Schmitzová bude i letos závodit na Nordschleife v závodech WTCC
Testy WTCR v Barceloně: První den patřil Münnich Motorsportu, nejrychlejší Guerrieri
Citroëny konečně pokořeny! Ve druhém závodě vítězí Morbidelli

Druhý podnik letošní sezony WTCR na Hungaroringu přinesl hned dvojici triumfů Néstora Girolamiho, který se stal novým vedoucím mužem šampionátu.

Během uplynulého víkendu pokračovala druhým podnikem letošní sezona WTCR. Ze severozápadoafrického Maroka, kde před třemi týdny nový ročník odstartoval, se tentokrát Světový pohár cestovních vozů přesunul do středu Evropy, konkrétně na maďarský Hungaroring.

Tím, komu se během maďarského víkendu podařilo nejvíce zazářit, byl Néstor Girolami. Pilot stáje Münnich Motorsport, který se letos na světovou scénu tohoto druhu závodění vrací po roční pauze, totiž na Hungaroringu opanoval úvodní dva závody víkendu.

V prvním případě doprovodili 29letého závodníka na stupně vítězů druhý Yvan Muller společně s Girolamiho stájovým kolegou Estebanem Guerrierim, jenž obsadil třetí příčku.

Ve druhé jízdě následovali Argentince pod šachovnicovou vlajkou Jean-Karl Vernay (2.) s Danielem Haglöfem (3.), pro kterého se v rámci WTCR jednalo o premiérové pódium.

V závěrečné třetí jízdě se již sice jezdec stáje Münnich Motorsport musel spokojit “pouze” s pátou příčkou, když si pro vítězství dojel úřadující šampion Gabriele Tarquini následovaný svým týmovým kolegou Norbertem Micheliszem a Yannem Ehrlacherem, i přesto ale odjíždí z Maďarska jakožto lídr šampionátu s celkovým ziskem 100 bodů.

Německý tým navíc mezi jezdci okupuje také druhou příčku, na níž se nachází se ztrátou 10 bodů na svého stájového parťáka a zároveň krajana druhý závodník stáje Esteban Guerrieri.

Na třetí příčku se po maďarském klání propadl Thed Björk (81 bodů), který se po závodech v Marrakeši nacházel v čele. V Maďarsku dokončil Švéd první závod jako sedmý, ve druhé jízdě pak cíl nespatřil a v závěrečném klání pak obsadil 5. příčku.

Úřadující šampion a zároveň vítěz třetího maďarského závodu Gabriele Tarquini se nachází v průběžném pořadí na 4. místě se ztrátu dvou bodů na Björka.

Na čele se Münnich Motorsport pochopitelně nachází také v týmovém hodnocení (190 bodů), kde je následován druhým Cyan Racingem Lynk & Co (132 bodů) a třetím BRC Hyundai N Squadra Corse (127 bodů).

Další dějství letošní sezony WTCR se odehraje za dva týdny a to na Slovakia Ringu.


COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0