WTCR: Tarquini řadí Slovakia Ring mezi své nejoblíbenější okruhy

WTCR: Tarquini řadí Slovakia Ring mezi své nejoblíbenější okruhy

Úřadující šampion Gabriele Tarquini před podnikem WTCR na Slovakia Ringu uvedl, že slovenská trať patří mezi jeho nejoblíběnější v kalendáři. Běhe

Na Slovensku nejlépe začala Lada, Tarquini byl nejrychlejší ve volném testu
Hondy na čele, ve volném testu byl nejrychlejší Tarquini
Tarquini: Volvo pracuje v tajnosti na autě pro WTCC

Úřadující šampion Gabriele Tarquini před podnikem WTCR na Slovakia Ringu uvedl, že slovenská trať patří mezi jeho nejoblíběnější v kalendáři.

Během nadcházejícího víkendu bude třetím podnikem pokračovat letošní ročník WTCR. Šampionát i nadále zůstane ve střední Evropě, když se z maďarského Hungaroringu tentokrát přesune na sever a představí se na Slovakia Ringu.

Trati v Orechové Potôni složil během tohoto týdne kompliment Gabriele Tarquini. Loňský šampion totiž pro oficiální stránky Světového poháru uvedl, že slovenská závodní dráha patří mezi jeho nejoblíbenější okruhy v kalendáři.

Slovakia Ring je jedním z nejvíce vzrušujících okruhů k závodění ve WTCR. Na mém osobním žebříčku okruhů se nachází jenom kousek od Suzuky. Vždy jsem šťastný, když zde můžu závodit, protože charakter zatáček je pokaždé kompletně odlišný,” uvedl 57letý veterán.

Máte zde velmi rychlé části trati a také velice pomalé, takže je to vždy vzrušující. Druhá zatáčka je jedna z nejrychlejších zatáček, jedete zde rychlostí 225 km/h. Dobře si vzpomínám na jeden rok ve WTCC, když jsem uprostřed zatáčky ztratil kapotu. Bylo to ohromné, jelikož jsem byl uprostřed jedné z nejrychlejších zatáček a neviděl jsem.“

V loňském roce se zde Tarquinimu dařilo, když si během víkendu připsal jedno vítězství. Úspěšný zde úřadující šampion byl také ještě v éře WTCC, když zde v letech 2013 a 2014 zaznamenal další dvě prvenství.

V letošní sezoně zatím jezdec Hyundai dokázal triumfovat v každém podniku, když v Marrakeši vystoupil na nejvyšší stupeň po druhém závodě a na Hungaroringu se pak radoval ve třetí jízdě.

Z maďarského víkendu si ale Tarquini kromě vítězství odvezl také penalizaci za zavinění kolize s Yannem Ehrlacherem ve druhém závodě, kvůli které ztratí na startu úvodního slovenského klání pět pozic.

https://twitter.com/Newturbos/status/1123967859040894980?s=20

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0