WTCR ve Wuhanu: Ma přišel po penalizaci o body ze druhého závodu

WTCR ve Wuhanu: Ma přišel po penalizaci o body ze druhého závodu

Ma Qing Hua byl po skončení druhého závodu WTCR odměněn za incident s Robem Huffem penalizací pěti sekund. Domácí závodník tak spadl z osmé příčky na

TCR Europe v Barceloně: V prvním závodě suverénně vítězí Tassi, o titulu zatím rozhodnuto není
Na Hungaroringu se představí rovněž Tassi
Girolami pokukuje po angažmá ve WTCR

Ma Qing Hua byl po skončení druhého závodu WTCR odměněn za incident s Robem Huffem penalizací pěti sekund. Domácí závodník tak spadl z osmé příčky na nebodované 12. místo.

Cílem druhého závodu WTCR v ulicích Wuhanu projel Ma Qing Hua po startu ze druhé příčky jako osmý. Po dojezdu si ovšem domácí závodník ziskem čtyřech bodů nemohl být jistý. Nad Číňanem totiž visela hrozba penalizace za incident z desátého kola, kdy při souboji o devátou příčku kolidoval s Robem Huffem, jenž po tomto incidentu ztratil dvě příčky a cílem nakonec projel jako 11.

Tyto obavy, že Ma přijde o své bodované umístění, se nakonec vyplnily. Pilot stáje Boutsen Ginion Racing byl totiž potrestán penalizací pěti sekund, která ho z osmé příčky odsunula až mimo body na 12. místo. Díky této sankci tak došlo v bodované desítce ke změnám na 8.-10. místo. Zatímco na osmou příčku poskočil Denis Dupont, jako devátý byl klasifikován Yvan Muller a do bodované desítky se nakonec posunula také oběť Maova incidentu Rob Huff. Jedno místo na Číňanově penalizaci vydělal také Kevin Ceccon. Ital se ovšem posunul pouze ze 12. místa na 11. příčku, což pro něj z bodového hlediska nic neřeší.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0