WTCR: Za Münnich Motorsport pojedou Guerrieri s Girolamim, potvrzen také Monteiro

WTCR: Za Münnich Motorsport pojedou Guerrieri s Girolamim, potvrzen také Monteiro

Barvy stáje Münnich Motorsport, která i nadále zůstane zákaznickou stájí Hondy, bude v nadcházející sezoně WTCR hájit argentinské duo Esteban Guerrie

Testy WTCR v Barceloně: První den patřil Münnich Motorsportu, nejrychlejší Guerrieri
WTCC: Guerrieri na domácí půdě překvapuje, debut uruguayského jezdce se odkládá
Guerrerimu se zalíbilo WTCC i přes smolný výsledek

Barvy stáje Münnich Motorsport, která i nadále zůstane zákaznickou stájí Hondy, bude v nadcházející sezoně WTCR hájit argentinské duo Esteban Guerrieri a Nestor Girolami. V letošním ročníku se představí také Tiago Monteiro, jenž byl potvrzen jako jezdec druhého týmu japonské značky.

Honda v první polovině ledna uvedla, že o své účasti v nadcházející sezoně WTCR doposud nerozhodla. Nyní již je ale jasné, že značku budeme v šampionátu vídat také letos. Známa už je také trojice jmen, která bude barvy japonské automobilky v roce 2019 reprezentovat.

U týmu Münnich Motorsport, který i nadále bude v letošní sezoně nasazovat vozy Honda Civic Type R TCR, uvidíme v sezoně 2019 čistě argentinskou jezdeckou sestavu. S německou stájí bude i nadále pokračovat Esteban Guerrieri. Třetího muže loňské sezony pak doplní jeho krajan Nestor Girolami, který se na světovou scénu tohoto druhu závodění vrací po roční pauze. Naposledy Argentinec mezi elitou účinkoval v sezoně 2017 za volantem vozu Volvo stáje Cyan Racing, když si během tohoto roku připsal také jeden triumf.

Loňský rok Girolami strávil na domácí půdě v šampionátech Top Race V6, kde obsadil třetí příčku, a také v Super TC 2000. V tomto šampionátu, v němž se mu v letech 2014 a 2015 podařilo ukořistit dva mistrovské tituly, obsadil Girolami s vozem Peugeot 408 deváté místo. Vedle působení v Argentině “Bebu” absolvoval také čtyři závody v brazilské sérii Stock Cars.

“Jsem extrémně hrdý na to, že se ve WTCR připojím k rodině Honda Racingu a jsem velice vděčný Münnich Motorsportu za to, že mi svěří Civic Type R TCR, což je auto, které je schopné stát se vítězem šampionátu. S týmem jsem minulý rok strávil víkend na Suzuce a ze způsobu, jakým věci dělají, bylo zcela jasné, že je zde potenciál pro boj o šampionát. Jsem nadšený, že jako týmového kolegu budu mít Estebana, protože máme velice dobrý vztah. Udělám tento rok, co budu moci a nemohu se dočkat, až začnu testovat,” uvedl na novou výzvu natěšený Girolami.

Indentita druhé zákaznické stáje Hondy zatím odhalena nebyla. Podle prohlášení japonské značky by se tak ovšem mělo stát brzy. Již nyní je ale jasné, že jedním z jezdců tohoto týmu bude další navrátilec Tiago Monteiro. Portugalec se v roce 2019 znovu vrátí k závodění na “plný úvazek” poté, co se v srpnu 2017 ocitl mimo hru po nehodě při testování. Za volant závodního vozu se Monteiro jednorázově vrátil již loni, když v barvách stáje Boutsen Ginion Racing absolvoval podnik v Suzuce.

Honda je po Hyundai, Volkswagenu, Lynk & Co, Audi a Alfě Romeo šestou značkou, která se k účasti v sezoně 2019 zavázala. Cupra a Peugeot svůj program pro nový ročník WTCR doposud nepotvrdily.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0