Wysmyk ukončil Pekařovu dominanci

Wysmyk ukončil Pekařovu dominanci

V úvodním víkendovém závodě Renault Clio Cupu na Hungaroringu si dojel pro vítězství Pawel Wysmyk a ukončil tak vítěznou sérii Tomáše Pekaře. Na druhé příčce dorazil do cíle Adam Rzepecki. Tomáš Pekař se musel spokojit se třetím místem.

Kdo se stane vicemistrem Renault Clio Cupu?
Clio Cup se ponese ve znamení honu na Pekaře
Zastaví někdo Pekaře?

Již v pátek jsme na Hungaroringu mohli vidět první víkendový závod ESET Cupu. Na programu bylo úvodní klání Renault Clio Cupu. V předchozích šesti letošních jízdách této kategorie vystoupil vždy na nejvyšší stupeň Tomáš Pekař, který již má rovněž jistý titul. Tentokrát ale byla vítězná šňůra jezdce stáje Carpek Racing ukončena.

Pekařovy šance na zisk dalších prvenství se ocitly v ohrožení již ve čtvrtečním placeném tréninku. V něm totiž český jezdec havaroval a nad jeho další účastí v závodním víkendu tak najednou visel otazník. Dnes ráno se ale nakonec v kvalifikaci objevil. Bylo z toho ovšem pouze šesté místo. Pole position si vyjel Jonas Karklys před druhým Pawlem Wysmykem a třetím Adamem Rzepeckim.

V závodě to byl ale Wysmyk, kdo slavil nejvíce. Pilot BM Racing Teamu se dokázal před Jonase Karklyse posunout hned v úvodu a poté jej již z čela sesadit nedokázal.

Tomáš Pekař tentokrát nezvítězil. Foto: Carpek Racing/Petr Frýba

Karklys ale navíc nevystoupil ani na stupně vítězů a v cíli si musel vystačit se čtvrtou příčkou. Později totiž podlehl také Adamovi Rzepeckému, který proťal cílovou pásku jako druhý, a Tomáši Pekařovi. Letošní šampion se i navzdory čtvrtečním patáliím a nepříliš vyvedené kvalifikaci dokázal v závodě posunout pořadím vzhůru a ani v tomto případě nechyběl na stupních vítězů. Obsadil bronzové umístění.

Vítěz kvalifikace Karklys ale nakonec nebyl klasifikován ani jako čtvrtý. Po skončení závodu se totiž rozdávali penalizace a byl to právě Karklys, kdo byl zasažen nejvíce. Spadl na sedmou příčku.

V boji o titul vicemistra je na tom i po dnešním závodě nejlépe Adam Rzepecki (84 bodů). Polák ale ještě nemá ani zdaleka vyhráno. Jeho krajan Wysmyk totiž triumfem v tomto závodě posílil své šance na zisk celkové druhé příčky. Posunul se na průběžné třetí místo, ze kterého ztrácí na Rzepeckého šest bodů. Ze hry navíc stále není ani bratr Adama Rzepeckého Tomasz, který na svého sourozence ztrácí 15 bodů.

Druhý závod víkendu se uskuteční v neděli od 13:30.

Titulní fotografie: BM Racing Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0