Wyszomirski nasadí vlastní tým, doplní ho Kolakowski

Wyszomirski nasadí vlastní tým, doplní ho Kolakowski

Jakub Wyszomirski nastoupí v letošní sezoně TCR Eastern Europe za vlastní stáj Honda Wyszomirski Racing Team. V její sestavě ho doplní Sebastian Kolakowski.

Kouřila lákají závody vozů GT
Borkovičova vítězná premiéra
V úterý startuje TCR Eastern Europe Simracing

V loňském ročníku TCR Eastern Europe jsme mohli Jakuba Wyszomirského vídat za volantem vozu Honda Civic Type R TCR (FK2) stáje ASK Vesnič. S ním si dojel pro dvě pódiová umístění a celkové páté místo.

A se stejným autem se představí také během sezony 2020. Již ale nebude hájit barvy zmíněné srbské stáje, nýbrž svého vlastního Honda Wyszomirski Racing Teamu. Ten navíc nasadí do akce ještě jeden Civic. Za jeho volant usedne další Polák Sebastian Kolakowski. Pro Jakubova krajana půjde o premiérovou sezonu v této sérii.

„Pro rok 2020 zakládáme novou stáj Honda Wyszomirski Racing Team a já za něj budu závodit s vozem Honda Civic Type R (FK2). Součástí stáje se stane rovněž Sebastian Kolakowski, který nastoupí s identickým autem. Původně jsme plánovali nasadit hned tři vozy, kvůli situaci ohledně koronaviru jsme ale tento plán museli o rok odložit,“ uvedl Wyszomirski.

Jakub Wyszomirski již letos za stáj ASK Vesnič závodit nebude.

Pár slov prozradil rovněž Kolakowski: „Na tomto šampionátu shledávám jako atraktivní skutečnost, že zde jezdci mají stejné podmínky i přesto, že závodí s různými vozy. Nejvíce se těším do Grobniku a také do Brna, nejméně pak na Hungaroring. Měl bych radost, kdyby se mi podařilo umístit v nejlepší desítce.“

Po oznámení účasti Wyszomirského s Kolakowskim tak je jasné, že letos uvidíme ve startovním poli TCR Eastern Europe minimálně čtyři polské piloty. S výjimkou zmíněné dvojice je jistá také účast Szymona Ladniaka, který utvoří u GT2 Motorsportu tandem s loňským vicemistrem Jáchymem Galášem, a Lukasze Stolarczyka. Loňský vicemistr polského šampionátu WSMP v kategorii DN4 nastoupí za svůj vlastní tým BTC Maszyny Racing.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0