X-Bow Battle se letos v Brně nepojede

X-Bow Battle se letos v Brně nepojede

Šampionát X-Bow Battle v letošní sezoně do Brna nezavítá. Podnik na Masarykově okruhu, který měl ročník 2020 otevřít, byl totiž zrušen a v náhradním termínu se neuskuteční.

24H Series zavítá v příštím roce také do Brna
Vítězné vozy týmu Mičánek Motorsport na brněnském festivalu LIFE!
Potkejte se s jezdci týmu Mičánek Motorsport v brněnské Olympii

Série X-Bow Battle si letos poprvé od roku 2015 v Brně nezazávodí. Vzhledem k současné situaci ohledně koronavirové pandemie bylo totiž klání, které mělo během posledního dubnového víkendu sezonu tohoto šampionátu odstartovat, zrušeno,

V případě ostatních letošních závodních víkendů X-Bow Battle zatím ke změnám nedošlo. Podle současné podoby kalendáře by měl úvodní závody sezony přivítat 15.-16. května rakouský Salzburgring.

Během loňské sezony měla ve startovním poli zastoupení také Česká republika. Ve třídě Elite účinkoval Josef Koller, který navíc rozhodně nebyl jenom do počtu a v celkovém pořadí obsadil třetí příčku.

V závodech kategorie GT4 se pak ukázala stáj RTR Projects, která nastoupila při podniku v Brně jak ve sprintu, tak ve vytrvalosti. Její barvy tehdy hájili v obou případech Jan Krabec se Sergejem Pavlovcem a jednalo se o úspěšné vystoupení. Dvojice totiž dokázala vytrvalostní závod ovládnout a z vítězství se pak brněnský tým radoval i v obou sprintových bitvách, kdy stanul na nejvyšším stupni Krabec. Na pódiu se ale objevil i Pavlovec, který si ve druhém závodě připsal bronz.

titulní fotografie: X-Bow Battle

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 months ago

    Ono se toho letos hodně nepojede. Asian Le Mans Series počínaje, DTM konče…

  • DISQUS: 0