Zamíří Stoffel Vandoorne do IndyCar?

Zamíří Stoffel Vandoorne do IndyCar?

Stoffel Vandoorne by mohl v příštím roce působit v IndyCar Series. Současný pilot McLarenu ve Formuli 1 jedná se stájí Dale Coyne Racing a ve hře je d

Charouz Racing System bude ve F2 spolupracovat s Ferrari Driver Academy
V Detroitu zvítězili Dixon a Hunter-Reay
Staněk si na Hungaororingu připsal jedno nováčkovské pódium

Stoffel Vandoorne by mohl v příštím roce působit v IndyCar Series. Současný pilot McLarenu ve Formuli 1 jedná se stájí Dale Coyne Racing a ve hře je dokonce i jeho pokračování s wokingskou stájí.

V podstatě celou letošní sezonu se spekuluje o možnosti, že by Fernando Alonso mohl společně s McLarenem rozšířit v roce 2019 startovní pole IndyCar Series. Kromě dvojnásobného mistra světa Formule 1 bychom ale mohli v příští sezoně vidět v americké sérii také jeho současného týmového kolegu Stoffela Vandoorna.

Belgičan, který již v nadcházející sezoně Formule 1 barvy McLarenu hájit nebude a s jeho angažmá u jiné stáje královny motorsportu to rovněž nevypadá zrovna růžově, by mohl zakotvit v týmu Dala Coyna. S touto stájí již šampion GP2 z roku 2015 dokonce jedná.

„Mluvili jsme s ním, ačkoli nevím, kam to povede, pokud někam. Ale řekl bych, že se opatrně zajímá,“ uvedl Dále Coyne a zároveň uvedl, že s Vandoornem jedná o celosezonním angažmá.

Závodní sedačka u týmu Dale Coyne Racing po boku Sébastiena Bourdaise ovšem není jedinou Vandoornovou nadějí na angažmá v IndyCar Series. Existuje totiž také varianta, že by Belgičan mohl za „velkou louží“ pokračovat ve spolupráci s McLarenem, pokud by se britský tým skutečně rozhodl do šampionátu vstoupit. Pro Racer.com to uvedl výkonný ředitel wokingské stáje Zak Brown.

„Ano, myslím si, že je to extrémně rychlý jezdec, velmi konzistentní. Myslím, že by se mohl stát skvělým jezdcem sportovních vozů a skvělým pilotem IndyCar. Myslím, že se mol stát dobrým pilotem Formule 1, jen jsme měli dva obtížné roky,“ prohlásil Brown.

„Ano, máme dobrý vztah. Samozřejmě je těžké, když někomu neprodloužíte, ale on je profesionál. Jsme jeho fanoušci. McLaren by se Stoffelem v jiných sériích rozhodně závodil a bylo by skvělé vidět jeho příběh s McLarenem pokračovat.“

Vandoornovo spojení s McLarenem pro nadcházející sezonu IndyCar by se mohlo jevit pravděpodobně v případě, že by se Fernando Alonso nakonec rozhodl nezávodit v kompletní sezoně, ale pouze zaútočit na triumf v závodě 500 mil Indianapolis. Vyloučena ale stále není ani varianta, že by McLaren nasadil dva vozy a Alonso s Vandoornem tak zůstali stájovými kolegy i v roce 2019.

O Vandoorna projevil zájem také Sam Schmidt. Ten ovšem s Belgičanem zatím nejednal, ale jen se poohlížel po možnostech nahrazení zraněného Roberta Wickense po dobu, kdy se bude Kanaďan zotavovat.

V hledáčku stáje Schmidt Peterson Motorsports jsou kromě Belgičana také Pascal Wehrlein a další současný pilot Formule 1 Esteban Ocon, o nějž se zajímá i Dale Coyne. V případě mladého Francouze by ale jeho případný přestup do IndyCar mohl narazit na překážku v podobě jeho příslušnosti k juniorskému programu Mercedesu. Pascal Wehrlein, který na konci sezony spolupráci s Mercedesem naopak ukončí, je pak kromě IndyCar spojován také s angažmá u Mahindry ve Formuli E nebo také s návratem do Formule 1 v barvách Toro Rosso.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Mclaren může vstoupit do IndyCar pouze jako sponzor. Pravidla mu neumožní použít jiné chassis než Dallara a jiné motory než Chevrolet či Hondu.

  • DISQUS: 0