Záruba s Formánkem vyrazili do Anglie pro další zkušenosti

Záruba s Formánkem vyrazili do Anglie pro další zkušenosti

Jezdci týmu FOR-ZA Racing Josef Záruba a Bronislav Formánek se po měsíci vrátili opět na Silverstone. Zatímco před měsícem se zde jezdci jihomoravs

Před jezdci týmu Mičánek Motorsport je další výzva v podobě víkendu na Red Bull Ringu
Smíšené pocity a poloviční úspěch jezdců týmů Mičánek Motorsport powered by Buggyra na jubilejní Velké ceně Slovenské republiky
Mičánek Motorsport vyrazí před závody na Red Bull Ringu testovat na Hockenheimring

Jezdci týmu FOR-ZA Racing Josef Záruba a Bronislav Formánek se po měsíci vrátili opět na Silverstone.

Zatímco před měsícem se zde jezdci jihomoravského týmu účastnili závodního víkendu Radical Masters, tak tento víkend na ně čeká dvouzávod v rámci britské pohárové série Radical Clubman´s Cup.

Do třídy Radical SR3 Challenge je aktuálně přihlášeno 25 vozů, což je příslibem velice atraktivní podívané.

\”Dvacet pět aut, to už je velice slušný počet. Jedná se o britský pohár, nicméně startovní pole je tvořeno jezdci z nejrůznějších koutů Evropy a tak se dá očekávat, že to bude opravdu nářez,\” říká na úvod víkendu Josef Záruba.

V pátek byly na programu tři tréninkové jízdy, v nichž Formánek se Zárubou za vydatného deště odkroužili pouze 10 okruhů.

\”Zatím jsme toho mnoho nenajeli, naštěstí máme něco málo najeto z předchozího víkendu Masters,\” říká Broněk Formánek. Manažer týmu Tomáš Hájek k tomu dále dodává: \”Pro tuto chvíli jsem já osobně zklamán z organizace ze strany Silverstone. Takové fiasko, jakým bylo páteční volné testování v režii okruhu jsem ještě nikde nezažil. Bylo vidět, že se tu šetří o sto šest. Žádní traťoví komisaři, rescu vůz tu tvořila snad sanitka a pořadatele tak, v důsledku nedostatku aktivních členů na okruhu, při sebemenším problému na trati zastavili testování a všechny vozy stáhli ze zavodni trati. Jak se navíc snažili jednotlivé testovací a jízdy natahovat, veškerý harmonogram se vymknul kontrole. Vše završilo zrušení celé jedné testovací jízdy, které jsme se měli účastnit i my. Navíc co předvádí anglické podnebí, to je z hlediska sběru podkladů na nastavení, byť jen tlaku v pneu, nepopsatelné. V sobotu nás čeká jen kvalifikace a to až v odpoledních hodinách. Jsem zvědav jak to bude vypadat a stejně tak na to co si pro nás připraví počasí.\”

Harmonogram závodního víkendu:
Sobota 17. srpna

17:20 – 1. kvalifikace
17:40 – 2. kvalifikace

Neděle 18. srpna
10:10 – 1. závod
16:55 – 2. závod

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0