Závěrečná bitva sezony TCR Eastern Europe je za rohem

Závěrečná bitva sezony TCR Eastern Europe je za rohem

Svět i nadále sužuje koronavirová pandemie a s ní související opatření. Ani tyto překážky ovšem nezastavily TCR Eastern Europe v uspořádání závěrečného podniku sezony, který se o víkendu uskuteční na maďarském Hungaroringu.

Borkovič není neporazitelný, říká Vesnič
Boj o titul vicemistra TCR Eastern Europe zůstává otevřený
TCR Eastern Europe v Brně hned s dvaceti vozy

O letošním šampionovi TCR Eastern Europe již je rozhodnuto. Během prvního zářijového víkendu v Brně se jím stal Dušan Borković. Pilot stáje M1RA, který vyhrál ve všech šesti dosavadních závodech, ovšem nemá v úmyslu závěrečné dějství ročníku 2020 vypustit a udělá vše pro to, aby udržel stoprocentní úspěšnost.

Srb ale opět nemůže očekávat, že ho čeká jednoduchý víkend. Proti němu se totiž znovu postaví početná smečka toužící po zastavení jeho dominance. Na jeho porážku si bezpochyby budou brousit zuby například šampion ze sezony 2019 a současně vítěz loňského druhého maďarského závodu Milovan Vesnić, kterému patří druhá příčka, nebo Sandro Soubek. Rakouský nováček je v průběžné klasifikaci třetí.

Podceňovat ale rozhodně nemůžeme ani Jáchyma Galáše, který již loni ukázal, že na Hungaroringu umí a získal jedno pódium. Pilot stáje GT2 Motorsport je celkově čtvrtý a stále patří mezi vážné kandidáty na stříbrnou pozici.

Pro boj o přední příčky ale musíme počítat například i s Michalem Makešem a Szymonem Jablonskim, kteří se v předchozích závodech prezentovali vzestupnou formou. Rozestup mezi prvním Galášem (48 bodů), druhým Makešem (44 bodů) a třetím Jablonskim (42 bodů) v juniorském hodnocení je navíc velmi těsný. Můžeme se tak těšit na strhující bitvu o juniorský titul.

Do závěrečného podniku nastoupí s vozem Cupra Leon TCR své vlastní stáje Carpek Racing Tomáš Pekař. Několikanásobný šampion v závodech Renault Clio Cupu již při svém loňském startu na Red Bull Ringu ukázal, že dokáže závodit na špici i s vozem TCR. Na konto si totiž připsal jedno vítězství.

 

Dušan Borković se pokusí prodloužit vítěznou šňůru.

Tomáš Pekař ale nebude jediným novým přírůstkem ve startovním poli. Za ACCR Czech Talent Team nastoupí s vozem Hyundai i30 N TCR Tomáš Korený, kterého jsme v minulosti mohli vídat v různých pohárových šampionátech, ale také v rámci FIA ETCC.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0