Závod Formule E v Marrákeši vyhrál Rosenqvist

Závod Formule E v Marrákeši vyhrál Rosenqvist

Třetí závod letošní sezony Formule E v ulicích Marrákeše se vydařil nejlépe Felixovi Rosenqvistovi, který vyhrál podruhé v řadě a posunul se na čelo p

Šafáře čeká ADAC Formel 4 v rámci víkendu Formule 1!
Formule E v San-ja: Vergne se vrací na nejvyšší stupeň vítězů
Víkendový přehled: Zandvoort středem pozornosti českých fanoušků

Třetí závod letošní sezony Formule E v ulicích Marrákeše se vydařil nejlépe Felixovi Rosenqvistovi, který vyhrál podruhé v řadě a posunul se na čelo průběžné klasifikace.

Rosenqvist se v první části závodu před výměnou monopostu pohyboval na třetí pozici, ale ještě před zastávkami v boxech překonal zpomalujícího Sama Birda, a ve druhém stintu předjel i vedoucího Sébastiena Buemiho.

“Byl to zábavný závod, vždy se jede skvěle, když všechno funguje tak, jak potřebujete. Přitom ze začátku víkendu jsme se hodně trápili. Ještě během tréninků jsem se ve voze necítil vůbec dobře, neměl jsem správnou přilnavost, nebyl jsem si jistý na brzdách a s pneumatikami. Byl to opravdový zmatek. Naštěstí se nám do kvalifikace povedlo přijít na jednu speciální věc, kterou vám samozřejmě neprozradím, ale vyřešilo to naše problémy. Najednou se mi vrátilo sebevědomí. Sice kvalifikace neproběhla podle mých představ, ale když to porovnám s loňským rokem, kdy jsem z pole-position dojel třetí a dnes ze třetího místa naopak vyhrál, tak to je fantastický úspěch a jen to dokazuje, jak velký pokrok jsme oproti uplynulé sezoně učinili,” řekl Rosenqvist v cíli.

Sam Bird se ze začátku držel vedoucího Buemiho, jenže poté jej postihly technické problémy a ty rozhodly o jeho konečném bronzu.

“Všechno šlo dobře, ale zhruba čtyři kola před pit stopem začala moje převodovka stávkovat a zřejmě se rozhodla, že se sama zničí. Ztratil jsem zcela pohodlné druhé místo, přišel o mnoho cenného času, protože řadit bylo prakticky nemožné. Především v posledních dvou kolech před zastávkou. Ve druhém stintu už nebylo v mých silách, abych vedoucí dvojici dohnal, protože oni jeli také podle svých možností. Já na to příliš tlačil, udělal několik chyb a navíc využíval až příliš mnoho elektrické energie. Ke konci mi nezbylo nic jiného, než si pohlídat alespoň třetí pozici,” sdělil zklamaný Bird.

Rosenqvist vede šampionát Formule E právě před Birdem o 4 body. Celkově třetí Vergne, který dnes zaznamenal páté místo, je o dalších 7 bodů zpět.

                                     Výsledky závodu TOP10:

COMMENTS

WORDPRESS: 3
 • comment-avatar
  Radek 3 years ago

  Dařilo se těm mým klukům z DTM. Maro na sedmém místě. To je moc fajn chlapík. Minulý rok, před závody DTM ve Spielbergu, mi hodně pomohl v mém sběratelském koníčku. Jen tak dále kluci!!!

 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Je zde patrná tendence postupného přechodu části startovního pole DTM do tohoto seriálu. Avšak na všechny piloty DTM místa v kokpitech Formule E nezbudou. Všechny stávající týmy Formule E mají plno. V DTM je naproti tomu k dnešnímu dni pro letošní sezónu obsazeno pouze 8 sedaček s plánovaných 18-ti: https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Deutsche_Tourenwagen_Masters

 • comment-avatar
  Radek 3 years ago

  Nějak to dopadne. To je jisté Ti moji šikovní kluci si místečko jistě někde najdou, ikdyž léta běží. Dík za info.

 • DISQUS: 0