Závod v Barceloně byl loterií. Týmu Šenkýř Motorsport se sázka na suché pneumatiky vyplatila

Závod v Barceloně byl loterií. Týmu Šenkýř Motorsport se sázka na suché pneumatiky vyplatila

Šestý podnik seriálu International GT Open měl v sobotu na programu první víkendový závod, kterému předcházel silný déšť. Mokrá trať postupně os

Víkendový přehled: Petr Ptáček v Le Castellet nebo IndyCar v Detroitu
Úvod závodního víkendu ADAC GT Master v Mostě se vydařil, počasí přálo
Vytrvalost GT patřila Skalickému

Šestý podnik seriálu International GT Open měl v sobotu na programu první víkendový závod, kterému předcházel silný déšť. Mokrá trať postupně osychala a díky loterii přezout včas na suché pneumatiky se posádka týmu Šenkýř Motorsport ve složení Richard Gonda – Beitske Visser posunula na konečnou bodovanou sedmou pozici.

Předpověď počasí se vyplnila a v sobotu v Barceloně pršelo. Déšť zkrápěl trať ještě na startu samotného závodu, ale během sedmdesáti minut trať postupně osychala. Richard Gonda si v kvalifikaci vyjel čtvrtou řadu na startovním roštu a po úvodních zatáčkách barcelonského okruhu byl dokonce na skvělém třetím místě. Tam ale nevydržel dlouho, když jeho vůz na mokré trati nefungoval. „Bolo to extrémne náročné. Vyšiel mi dobrý štart a s trochou šťastia som bol nachvíľu tretí. Pneumatiky nám však vôbec nefungovali a vôbec udržať auto na trati bolo naozaj náročné. Strategicky sme zareagovali správne zmenou na slicky. Beitske sa dostala do tempa rýchlo a na suchej trati vybojovala 7. miesto,“ uvedl po závodě Richard Gonda, který předával vůz BMW M6 GT3 své kolegyni z dvanácté pozice.

Vedení českého týmu se rozhodlo zariskovat a během povinného pit stopu nasadil na vůz suché pneumatiky. To se ale později ukázalo jako velmi chytrý tah. Beitske dokázala předjet sedm soupeřů, a ještě v posledním kole vybojovat sedmou pozici. „Do závodu, který startoval za deště, se Richardovi podařilo skvěle odstartovat. Naše auto ale nemělo na mokré trati dobré tempo, a tak jsme ztratili hodně pozic. Během pit stopu přišlo správné rozhodnutí přezout na suché pneumatiky. První kola byla hodně ošemetná, ale postupně se to zlepšovalo a já mohla předjet mnoho aut a závod dokončit na sedmém místě,“ řekla po závodě Beitske Visser.

„Myslím, že jsme dnes dosáhli na maximum možného. Nevíme, proč během prvního stintu auto nefungovalo, protože nastavení vozu bylo v pořádku. Možná jsme jen neměli štěstí na dobrou sadu pneumatik. Zariskovali jsme na suché, a to se vyplatilo. Teď musíme vše vyhodnotit a připravit se co nejlépe na zítřejší den,“ hodnotil vystoupení svého týmu Robert Šenkýř.

V neděli dostane boj o nejlepší pozici na startovním roštu do svých rukou Beitske Visser. Kvalifikace je naplánovaná na 9:30 hod a samotný start druhého závodu pak na 14:20 hod.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0