Zdenek Chovanec na stupni vítězů na portugalském mistrovství v kartingu

Zdenek Chovanec na stupni vítězů na portugalském mistrovství v kartingu

 Potom, co v zahajovacím závodu vystoupil Zdenek Chovanec na žebříček vítězů v Bombarralu, se vrátil, aby se zúčastnil druhého kola portugalskéh

Čepil je s Genkem spokojen
Cheb hostil čtvrtý závod CZECH KART OPEN 2018
SteelRing zahájil sezonu Czech Kart Open 2018

 Potom, co v zahajovacím závodu vystoupil Zdenek Chovanec na žebříček vítězů v Bombarralu, se vrátil, aby se zúčastnil druhého kola portugalského mistrovství v kartingu, které se uskutečnilo tento víkend na kartodromu ve Fátimě. Mladý venezuelský závodník českého původu, který působí ve světě kartingu teprve svou druhou sezónu, obsadil ve finále třetí místo závodu s vysokou úrovní a udržel se mezi špičkami závodníků obtížné kategorie X30 Seniorů. 

Druhým místem získaným na startu šampionátu na okruhu v Bombarral, potvrdil Zdenek Chovanec svou hodnotu, kterou přispívá do závodního teamu v kategorii X30 Seniorů v Portugalsku. Tento víkend čtrnáctiletý závodník opět předvedl svůj přirozený talent na trati na kartodromu ve Fátimě, kterou neznal a během finále dosáhl několik pozic, na které startoval z osmého místa. S velikým odhodláním dokončil závod Zdenek Chovanec na třetím místě a stal se jediným závodníkem, který se umístil na předních třech místech v prvních dvou závodech tohoto roku. 

,,Závodní trať jsem neznal a skutečnost, že během kvalifikačních kol pršelo, vše jen ztěžovalo,” řekl mladý venezuelský závodník, který žil v České republice až do loňského roku než se odstěhoval do Portugalska.,,Finále jsem odstartoval dobře a podařilo se mi brzy dostihnout několik závodníků. Došlo mi, že jedu rychle a že je velká možnost být jedním z prvních, což se naštěstí podařilo. S mými výsledky jsem velice spokojen, protože jsem s touto sportovní disciplínou začal teprve loňský rok a tato kategorie je pro mě nová, navíc se silnými a zkušenými soupeři. Teď také přemýšlím o mistrovství ve Španělsku a dalším okruhu, který pro mě bude absolutní novinkou”, dodal Zdenek Chovanec, závodník sponzorovaný Advantage Cars, CorePlus e Alwaysonroud, který je součástí programu Skywalker Young Guns bývalého portugalského závodníka Formule 1 Tiaga Monteira. 

Po velkých úspěších v Portugalsku, bude Zdenek Chovanec pokračovat na mistrovství kartingu ve Španělsku, kde se bude druhý závod sezóny odehrávat ve dnech 26. a 28. dubna na trati Recas v okolí Madridu. 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0