Ze světa WTCC

Ze světa WTCC

- Chceme zopakovat historii - Monteiro: bude to těžký, ale vzrušující víkend Chceme zopakovat historii Třetí a čtvrtý závod šampionátu WT

Hondy kraľovali kvalifikácii na Slovakia Ringu
Andy Priaulx mentorem Kaana Öndera
Víkendový přehled: Finále DTM a F3, WEC ve Fuji či MotoGP v Motegi

– Chceme zopakovat historii

– Monteiro: bude to těžký, ale vzrušující víkend

Chceme zopakovat historii

Třetí a čtvrtý závod šampionátu WTCC se odehraje o tomto víkendu na okruhu Moulay al Hassan, Marocco. Bude to již počtvrté, co bude Marakeš – červené město hostit tuto závodní sérii. Nejlépe statistiky hovoří pro vozy Chevrolet Cruze, které jako by byly pro ni stvoření.   Bývalý jezdci týmu RML Rob Huff, Alain Menu a Nicola Larini nejednou pozvedli šampaňské na oslavu svého umístění. Své vítězství na tomto okruhu z minulé sezóny si bude chtít zopakovat i aktuální leader šampionátu, Yvan Muller.

„ V Monze se nám povedl dokonalý start sezóny. Dvě vítězství a vedení šampionátu po tak krátkém zimním testování bylo velkým úspěchem, který nikdo nečekal.  Pro všechny je to silný impuls a už se nemůžeme dočkat závodů v Marakéši. Je to fascinující místo s neuvěřitelnou atmosférou.  Z předchozích sezón víme, že si zde Chevrolety vedli velmi dobře, takže odjíždíme s cílem získat top body,“ řekl Muller.

Pro nováčka týmu, Toma Chiltona, to bude druhá návštěva tohoto starobylého červeného města.

 

Worldtouringcars

 

Monteiro: bude to těžký, ale vzrušující víkend

Do Marakéše odjíždí pln optimismu i další jezdec a tím je Tiago Monteiro. Po slušném umístění v úvodním podniku, se i zde bude snažit získat maximum bodů.  Tato trať je velmi obtížná nejen pro jezdce, ale i jejich vozy.

„ Tato trať má své specifické vlastnosti. Je rychlá, agresivní na brzdy a vyžaduje mnoho koncentrace, vzhledem k tomu, že se jedná městský okruh, který je plný nerovností.  Budeme muset počkat kolik toho naše vozy vydrží. Víme, že ještě nemáme maximum naší rychlosti, ale je třeba udělat i kompromisy a tudíž se zaměříme na podvozek. Myslím, že v této fázi je důležité získat body a nadále vylaďovat vůz. Vím, že to bude náročný víkend, ale současně bude i vzrušující,“ řekl portugalský jezdec.

 

Worldtouringcars
Foto: WTCC Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0