Ze světa WTCC

Ze světa WTCC

- První městský závod pro Fernanda Monje - Fredy Barth: není to trať pro BMW - Tom Coronel: nebyl  to čistý souboj První městský závod pro Fe

Víkendový přehled: Češi hájí vedoucí pozici v několika seriálech, pokračuje WEC, WTCC, IndyCar…
Víkendový přehled: WTCC, Asian Le Mans Series a start Formule E
Michael Soong se vrací do WTCC

– První městský závod pro Fernanda Monje
– Fredy Barth: není to trať pro BMW
– Tom Coronel: nebyl  to čistý souboj

První městský závod pro Fernanda Monje

Druhý podnik WTCC v letošní sezóně bude hostit městský okruh Marrakech.  Pro Fernanda Monjeho to bude první městský okruh, který pojede, ale všichni v týmu věří, že se jim podaří zajet stejně dobrý závod jako v Monze.

Ještě nikdy jsem nejel městský okruh, ale i tak je mým cílem dojet na bodech pro Independence Trophy. Marrakech je odlišná a obtížná trať.  Technicky náročné a dlouhé rovinky, teplo jako další faktor” řekl Monje.

WorldTouringCars

Fredy Barth: není to trať pro BMW

Na závody do Marakeše se těší i Fredy Barth, kterému nevyšel  závodní  víkend v Monze dle představ, a to když dostavil přívalový déšť.

Velmi moc se těším na závod do Afriky, abych si mohl zopakovat závod z roku 2010 (4-té a 5-té místo). V Monze jsme se mnoho naučili a jsem si jist že bude lépe.  Především věřím že nepřijde déšť. Nicméně, Marrakech není BMW tratí, ty teprve přijdou” řekl Barth.

WorldTouringCars

Tom Coronel: nebyl  to čistý souboj

Závodní víkend  v Monze se stal pro Toma Coronela tím nejhorším od počátku nového bodovacího systému (zaveden v roce 2010), když získal pouhé dva body za 9-té a 13-té místo. Horším víkendem byl jen závod v Macau v roce 2009, kde dojel 13-tý v prvním závodě a z druhého odstoupil po 2 kolech.

„Bylo velmi těžké soupeřit s ostatními, když byli v rovinkách mnohem rychlejší. Bylo to jako bych měl nůž a oni střelnou zbraň, zkrátka to nebyl čistý souboj. Pokusili jsme se přes zimu snížit hmotnost vozu, ale je to těžké jelikož 10kg znamená 0,1 sec, ale my potřebujeme minimálně 1sec. Vypadá to, že v tuto chvíli je BMW  nejslabším vozem na tomto typu okruhů“  řekl Tom Coronel.

Jediným důvodem k oslavě tak byly narozeniny Tomovi přítelkyně Paulien Zwart. Tom Coronel se těší jak to oslaví i lepším výsledkem na trati. Nicméně ani na trati v Marrakeši to nebude mít snadné.

WorldTouringCars
Foto: WTCC media