Zendeli zazářil v italské kvalifikaci F3 pátým časem

Zendeli zazářil v italské kvalifikaci F3 pátým časem

Jezdci Sauber Junior Teamu by Charouz Lirimu Zendelimu se podařilo v kvalifikaci formule 3 na Monze obsadit pátou příčku. Česká stáj Sauber J

Formule 3: Joel Eriksson stále vede, musel ale stahovat velkou ztrátu
Lando Norris si na Nürburgringu řekl výrazným způsobem o titul ve Formuli 3
Lando Norris je evropským šampiónem Formule 3

Jezdci Sauber Junior Teamu by Charouz Lirimu Zendelimu se podařilo v kvalifikaci formule 3 na Monze obsadit pátou příčku.

Česká stáj Sauber Junior Team by Charouz zazářila během pátečního programu na Monze zejména v kvalifikaci F2, kterou se jejímu jezdci Callumu Ilottovi podařilo opanovat. Spokojenost ale přinesl týmu i boj o startovní pozice pro hlavní závod F3.

Ten byl čtyři minuty před vypršením časového limitu z kuriózních příčin předčasně ukončen. Na rovince před zatáčkou Parabolica totiž vznikla nebezpečná situace, když se zde objevilo okolo 20 vozů a zatímco někteří dokončovali svá rychlá kola, jiní se ve snaze držet se před startem měřeného pokusu před sebou jedoucího vozu pohybovali v ideální stopě velmi pomalu. Ředitelství závodu se tak za účelem předejití vzniku potenciálního incidentu rozhodlo sáhnout k vyvěšení červených vlajek.

Z tohoto rozhodnutí rozhodně nemusel být smutný právě jeden z pilotů české stáje – Lirim Zendeli. Ten totiž v době ukončení kvalifikace figuroval na vynikající 5. příčce a zajistil si tak pro sobotní hlavní závod start ze třetí řady.

Týmoví kolegové německého závodníka se již ale tradičně pohybovali ve spodních patrech výsledkové listiny. Zatímco Fabio Scherer skončil na 25. místě, Raoul Hyman v sobotu odstartuje dokonce až z 28. pozice.

Z pole position vyrazí do hlavního závodu Christian Lundgaard. Společně s pilotem ART Grand Prix se postaví do první řady Marcus Armstrong, který za Dánem zaostal o 135 tisícin sekundy. Ze třetího místa zahájí závod vedoucí muž šampionátu Robert Švarcman.

Hlavní závod odstartuje v sobotu v 10:30.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: