Zkušenosti a dravé mládí za volantem nebo Enge na boxové zídce. RTR Projects se vrací do ADAC GT4 Germany

Tým RTR Projects se o víkendu po téměř jednom roce vrátí do seriálu ADAC GT4 Germany. Na Sachsenringu, kde v minulosti brněnská stáj zažila nejeden okamžik radosti, nasadí posádku ve složení Matěj Pavlíček a Lennart Marioneck. V Německu bude s týmem přítomen mimo jiné i Tomáš Enge, který se tento víkend zhostí role šéfa.

První říjnový víkend se u stáje RTR Projects ponese ve znamení návratu do seriálu ADAC GT4 Germany. Brněnský tým nastoupí s vozem KTM X-Bow GT4 do čtvrtého podniku letošní sezony na Sachsenringu.

Na trati v Sasku bude mít stáj na co navazovat. Její poslední dvě vystoupení na tomto okruhu totiž rozhodně nelze označit jako nevydařená. V roce 2019 zde totiž posádka ve složení Jan Krabec a Lennart Marioneck nejprve obsadila čtvrté místo v úvodním závodě a poté ve druhé jízdě triumfovala po startu z pole position. Česko-německé dvojici se zde ale dařilo i loni, když zaznamenala dva nejlepší výsledky sezony. V prvním závodě skončila sedmá a ve druhém šestá. Kromě toho zazářila i ve druhé kvalifikaci, kde vybojovala pole position.

V roce 2019 to Lennart Marioneck s Janem Krabcem dotáhli na Sachsenringu až k vítězství. Foto: RTR Projects

Zkušenost + talent za volantem

Lennart Marioneck bude součástí posádky týmu RTR Projects také v letošním roce: „Jsem moc šťastný, že se k týmu vracím. Už je to delší doba, co jsem si naposledy zazávodil, takže se těším. Na Sachsenring mám dobré vzpomínky a doufám, že zažijeme další vydařený víkend. Tato trať sedí KTM velice dobře. Je tu spousta táhlých zatáček a naše auto je v nich silné. Také tu není moc rovinek. Soupeři tak nemůžou příliš využít své výkonnostní výhody. Z těchto důvodů je to pro KTM jedna z nejlepších tratí, která může v kalendáři být,“ říká německý závodník před začátkem víkendu.

Parťákem Marionecka, který má kromě ADAC GT4 Germany zkušenosti také ze seriálů ADAC GT Masters, 24H Series, Blancpain GT Series nebo Ferrari Challenge Europe, bude na Sachsenringu Matěj Pavlíček. Český jezdec letos zažívá svou vůbec první sezonu na okruzích po přechodu z motokár. Jeho hlavním programem bylo účinkování v ESET Cupu, kde nemohl dopadnout lépe. Jak ve sprintových závodech GT4, tak ve vytrvalosti této třídy se totiž stal šampionem. Nyní ho čeká premiérový start v ADAC GT4 Germany.

Na spolupráci s Marioneckem se Pavlíček těší a po testování v Mostě, které se konalo krátce před odjezdem na Sachsenring, cítí, že si se svým parťákem bude po jezdecké stránce rozumět: „Jako jezdec na mě působí skvěle. Při testu v Mostě jsme zjistili, že náš jezdecký styl je hodně podobný. Na spolupráci s ním se hodně těším,“ říká český závodník.

Potěšení ze spolupráce s novým parťákem je i na Marioneckově straně: „S Matějem jsem se poprvé potkal už loni na Red Bull Ringu, když poprvé testoval KTM. Je to fajn kluk a má talent. Těším se, že se s ním budu dělit o vůz. Před podnikem jsme trochu testovali v Mostě, abychom se opět sžili s autem. A musím říct, že si vedl dobře,“ oplácí německý závodník Pavlíčkovi slova chvály.

Matěj Pavlíček si připíše svůj první start v ADAC GT4 Germany. Foto: ESET Cup

Enge šéfem

Spolu se stájí RTR Projects se vydává na Sachsenring mimo jiné i Tomáš Enge. Jediného českého pilota ve F1, který za brněnský tým v minulosti již dvakrát nastoupil, ale neuvidíme v pro něj obvyklé roli závodníka, ale jako šéfa týmu. V této pozici zaskočí za majitele stáje Tomáše Minibergera, který nebude moci být na závodech přítomen. Stáj před víkendem posílila rovněž nová týmová manažerka Eva Beníšková.

Jezdit se na Sachsenringu začne v pátek, kdy jsou na programu úvodní dva volné tréninky. V sobotu jsou na programu úvodní kvalifikace a první závod víkendu a v neděli druhá kvalifikace se druhým závodem.

Harmonogram ADAC GT4 Germany na Sachsenringu

Pátek 1. října

8:45    První volný trénink
14:35  Druhý volný trénink

Sobota 2. října

8:15    První kvalifikace
12:40  První závod

Neděle 3. října

8:40    Druhá kvalifikace
12:45   Druhý závod

Úvodní foto: RTR Projects

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.