Zlatý volant a Zlatá řídítka: Z okruhářů nejlepší Doubek a Hanika

Ve čtvrtek 18. února proběhlo vyhlášení výsledků anket Zlatý volant a Zlatá řídítka za sezonu 2020. Zatímco ve Zlatém volantu dopadl z okruhových jezdců nejlépe Martin Doubek, ve Zlatých řídítkách Karel Hanika.

Ve Smetanově sále budovy Autoklubu České republiky se ve čtvrtek 18. února uskutečnilo v komorní atmosféře vyhlašování výsledků anket Zlatý volant a Zlatá řídítka o nejlepší závodníky za rok 2020. Jelikož byla loňská sezona ovlivněna opatřeními proti šíření koronaviru, rozhodli se organizátoři uspořádat tento ročník v omezeném rozsahu. Udělovány byly pouze čtyři ocenění – kromě Zlatého volantu a Zlatých řídítek také Cena za celoživotní přínos motorsportu a Osobnost světového motorsportu.

Z okruhových jezdců se v konečných výsledcích Zlatého volantu umístil nejvýše Martin Doubek. Účastník závodů evropského šampionátu NASCAR (NASCAR Whelen Euro Series) obsadil mezi pětadvacítkou nominovaných šesté místo. Kromě Doubka se z okruhových pilotů umístil v nejlepší desítce také devátý Tomáš Pekař.

Ve Zlatých řídítkách reprezentoval okruhovou scénu nejlépe Karel Hanika, který skončil druhý. Loni o sobě dal Hanika vědět zejména ve vytrvalostním světovém šampionátu FIM EWC. Tam obsadil v celkovém pořadí ročníku 2019/2020 druhé místo. Na konto si během sezony připsal mimo jiné i dvě prvenství. Do nejlepší desítky se ve Zlatých řídítkách vešli z okruhových jezdců i pátý Filip Salač, sedmý Jakub Kornfeil a devátý Martin Horký.

Z celkového vítězství se jak ve Zlatém volantu, tak ve Zlatých řídítkách mohli radovat účastníci dálkových rallye. Zatímco ve Zlatém volantu obsadil první místo Martin Macík, ve Zlatých řídítkách Martin Michek. Cenu za celoživotní přínos motorsportu získal in memoriam Břetislav Enge a ocenění Světová osobnost motorsportu putovalo k Robertu Kubicovi, mimo jiné i bývalému pilotovi formule 1.