Změny v kalendáři Masarykova okruhu, Tuning Show a Motoshow Jaro přesunuty

Změny v kalendáři Masarykova okruhu, Tuning Show a Motoshow Jaro přesunuty

Vedení společnosti Automotodrom Brno se rozhodlo zrušit dvojici plánovaných akcí zahajujících sezonu pro veřejnost na Masarykově okruhu. Kvůli nepřízn

Úspěch závodního týmu Scuderia Praha na domácí půdě – všichni tři jeho jezdci na stupních vítězů
Tři česká vítězství a nový rekord Masarykova okruhu
Sports Car Challenge chce rozhodnout v Brně Siegmar Pfeiffer

Vedení společnosti Automotodrom Brno se rozhodlo zrušit dvojici plánovaných akcí zahajujících sezonu pro veřejnost na Masarykově okruhu. Kvůli nepříznivému počasí se neuskuteční Tuning Show a Motoshow Jaro, které byly naplánované na víkend 6. a 7. dubna. Spolu s Motoshow Jaro je zrušen i pokus o překonání rekordu v počtu motocyklů na dráze.

Na závodní dráze Masarykova okruhu dnes leží přibližně deseticentimetrová sněhová pokrývka, v některých místech jsou však závěje nebo sněhové jazyky o výšce až padesáti centimetrů. „Sníh není možné z dráhy shrnovat, aby nedošlo k poškození povrchu. Jsme tedy odkázáni na přízeň počasí a vzhledem k předpovědi nejsme schopni garantovat, že dráha bude za týden připravena na provoz,“ vysvětlila výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Akce jsou zrušeny i s ohledem na bezpečnost návštěvníků, kteří by na Masarykův okruh jeli. „I kdyby se nyní oteplilo, nebude z běžných silnic odklizený posypový materiál, který je zvlášť nebezpečný hlavně pro motorkáře,“ podotkla Ulmanová.
Nahrazení zrušených akcí
Tuning Show původně 6. dubna 2013
Řidiči automobilů, kteří se chystali využít možnosti svézt se po závodní dráze ve vlastním voze, mohou využít pravidelné podvečerní jízdy veřejnosti automobilů, jejichž termíny budou vypsány do 15. dubna na webových stránkách Masarykova okruhu.
Spolupořadateli tuningového srazu, který je součástí Tuning Show, nabídne Automotodrom Brno náhradní termín srazu. Výstava a přehlídka upravených vozů by se tak uskutečnila jako doprovodný program závodu Superstars Series o víkendu 17. – 19. května.
Motoshow Jaro původně 7. dubna 2013
Pro motocyklisty se podařilo najít celodenní náhradní termín jízd veřejnosti. „Celodenní jízdy veřejnosti se uskuteční v pátek 10. května. Bohužel víkendové termíny jsou již na celou sezonu obsazeny, ale snažili jsme se najít den co nejblíž víkendu,“ podotkla manažerka pronájmu dráhy Iva Lacinová.
Vzpomínková jízda na Marca Simoncelliho spojená s pokusem o rekord v počtu motocyklů na dráze bude přesunuta na závěr sezony. „Akce se uskuteční v náhradním termínu v sobotu 13. října a bude opět spojena s volnými jízdami motocyklů. Symbolicky bude tento termín dokonce vhodnější, protože připadne téměř přesně na druhé výročí tragického úmrtí Marca Simoncelliho. Právě to tradici vzpomínkové jízdy spojené s rekordem na dráze odstartovalo,“ připomněla Ivana Ulmanová.
Le Brno 9H a Brněnský drak původně 30. – 31. března 2013
Automotodrom Brno dále vyjednává s pořadateli závodů Le Brno 9H a Brněnský drak, které se na Masarykově okruhu měly jet již o víkendu 30. – 31. března a byly zrušeny v uplynulém týdnu, o náhradních termínech. „Dohodli jsme se s pořadatelem amatérského vytrvalostního závodu Le Brno na konání akce v náhradním termínu 25. dubna. Závod do vrchu Brněnský drak bude letos zrušen bez náhrady,“ doplnila Iva Lacinová.
AMD Brno