Zolder napoví

Zolder napoví

Po závodech na Monze, Hungaroringu, Nordschleife a ve Vila Realu, čekají na jezdce šampionátu FIA ETCC dva závěrečné podniky, které se uskuteční v bel

ETCC: Fulín vyhrál v Zeleném pekle první závod, druhý se štěstím ovládl Stefanovski
Křenek Motorsport v Perguse
O cesťácích s Francoisem Ribeirem, promotérem FIA WTCC a FIA ETCC

Po závodech na Monze, Hungaroringu, Nordschleife a ve Vila Realu, čekají na jezdce šampionátu FIA ETCC dva závěrečné podniky, které se uskuteční v belgickém Zolderu a na autodromu v Mostě.

Mezi jezdci, jež o nadcházejícím víkendu zamíří na belgický okruh, který se nachází necelých 40 kilometrů východně od Bruselu, bude i jezdec týmu Křenek Motorsport Petr Fulín.

Fulín se před letní přestávkou díky skvělým výsledkům na Nordschleife a ve Vila Realu vyšvihnul na čelo tabulky průběžného hodnocení a jeho náskok na bývalého týmového parťáka Christjohannese Schreibera představuje slibných 13 bodů.

„Uvědomuji si důležitost úkolu, který nás čeká. Náš plán je zůstat v boji o titul a nachystat se na domácí finále, kde se chceme ukázat. V Belgii pojedeme zodpovědně. Trať je to náročná, neodpouští agresivní jízdu přes obrubníky v obou šikanách, předloni jsem zde zlomili tlumič. Na druhou stranu, prostředí tratě se nám líbilo, je to zajímavá lokalita. Víkend si tak navzdory těžké práci, která nás čeká, jedeme užít,“ říká Petr Fulín.

Svá slova přidává I šéf týmu, pan Josef Křenek: “V Zolderu nás čeká poslední závod před finálem v Mostě. V tabulce máme po závodech v Portugalsku slibný náskok, v boji o titul je ale ještě vše otevřené a je důležité závody hlavně dojet do cíle. Naším úkolem bude nálezt ten správný kompromis mezi bezpečnou a agresivní jízdou.”

Výkony Petra Fulína a dalších jezdců můžete v průběhu víkendu sledovat prostřednictvím, živého vysílání na oficiálních stránkách šampionátučasomíry či na Facebooku, záznam obou závodů odvysílá v neděli v 18:00 Eurosport 2.

Harmonogram víkendu:
Pátek 15. září

14:05 – 1. test
15:40 – 2. test

Sobota 16. září

10:20 – volný trénink
14:45 – kvalifikace

Neděle 17. září

13:05 – 1. závod
14:10 – 2. závod

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0