LOADING

Type to search

Zvěsti o možném podniku WTCR v Bathurstu nebyly přesné

Share

Informace o možnosti pořádání podniku WTCR v australském Bathurstu, které se objevily minulý týden, se ukázaly jako nepřesné. Jednání mezi „protinožci“ a WSC Group skutečně probíhají, Světového poháru se ovšem netýkají.

Během minulého týdne se vyrojily zprávy, že by kalendář WTCR mohl v budoucnu doplnit podnik na slavném okruhu v australském Bathurstu.

Stalo se tak na základě prohlášení výkonného ředitele Konfederace australského motorsportu Eugena Arroca. Ten vyjádřil ambice uskutečnit u „protinožců“ časem podnik WTCR a rovněž prozradil, že se již dvakrát setkal s šéfem WSC Group Marcellem Lottim a společně začali na realizaci australského klání pracovat.

Tiskový mluvčí zakladatelské skupiny TCR ale uvedl věc na pravou míru a ukázalo se, že celá záležitost se má trochu jinak. WSC Group a Konfederace australského motorsportu sice jednání o pořádání podniku skutečně vedou, netýkají se ovšem WTCR, jehož promotérem je navíc společnost Eurosport Events a Lotti se svou skupinou tak nemá na podobu kalendáře žádný vliv.

Předmětem diskuzí je totiž jiný z šampionátů TCR. Není ovšem známo, o kterou sérii jde konkrétně.

Jednání by měla pokračovat 8.-9. června, kdy se na Phillip Islandu uskuteční druhý podnik premiérového ročníku TCR Austrálie a přítomna zde bude kromě Lottiho také sportovní ředitelka WSC Group Nunzia Corvino.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..