Zvláštní pocit Jakuba Kornfeila

Zvláštní pocit Jakuba Kornfeila

Český závodník Jakub Kornfeil si od čtvrtého závodu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 sliboval první bodový zisk. I když k němu by

Kornfeil si v Sepangu dojel pro osmé místo
Kornfeil má z příprav na novou sezónu dobrý dojem
Pěkný konec sezóny Jakuba Kornfeila

Český závodník Jakub Kornfeil si od čtvrtého závodu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 sliboval první bodový zisk. I když k němu bylo zatím ze všech letošních závodů nejblíže, bude si muset ještě počkat.

Jezdec tovární stáje Peugeot Jakub Kornfeil vyrazil do španělské Velké ceny ze sedmé řady a jednadvacáté pozice. Po startu se před našeho jezdce dostal Holanďan Bendsneyder. Během tří okruhů se ale Jakub dostal do nejlepší dvacítky a skupiny bojující o šestnáctou příčku. S Livio Loiem, Kaito Tobou a Lorenzem Dalla Portou – dalším jezdcem Mahindry, bojovali o umístění těsně za branami bodovaným umístění. V závěru se trojice Dalla Portovi trošku vzdálila a boj o prvenství ve skupině tedy zůstal na trojici včetně Kornfeila. Tomu ale závěrečný útok nevyšel a cílem Velké ceny Španělska tak projel na osmnáctém místě. Další šanci na zisk prvních bodů bude mít jezdec s číslem 84 za dva týdny na slavném okruhu v Le Mans.

Jakub Kornfeil: “Je to docela zvláštní pocit. Bojujete s jezdci, na které víte, že bez problémů máte, že máte lepší brzdy a lepší stopu, ale nestačí to. Ani přesto všechno vám to nestačí, abyste je porazili. Myslím, že o body jsme došli v počátku závodu, kdy jsem se snažil jezdcům ukazovat, abychom spolupracovali a jezdci před námi se tak neutrhli. Jenže to nebylo možné, protože se děl přesný opak. Ale takový je život. Vezeme další osmnáctou pozici. Už teď se těším do Le Mans. Po závodech máme naplánované testy, tak věřím, že nám pomůžou z momentální situace a konečně začneme sbírat body, nic jiného si v tuto chvíli nepřeju. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem z prvních čtyř závodů neměl ani bod. Moc chci poděkovat všem, co mě podporují a fandí mně.”

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 4 years ago

    Myslím, že Jakub měl v Moto3 asi tak stejně šťastnou” ruku při výběru týmu, jako Fernando Alonso ve Formuli 1.

  • DISQUS: 0